Diş Hekimleri Topladıkları 30 Bin Lirayı 86 Personelle Paylaştı!

ERZURUM Ağız Diş Sağlığı Merkezi hekim ve klinik yardımcıları, ek ödemelerini personelle paylaştı. Başhekim Dr. Feridun İlday, 90'a yakın hekimin katıldığı kampanyada toplanan yaklaşık 30 bin TL'yi 86 personele dağıttıklarını söyledi.

Ekonomi 05.05.2020, 13:56 05.05.2020, 14:16
Diş Hekimleri Topladıkları 30 Bin Lirayı 86 Personelle Paylaştı!

Erzurum'da 26 poliklinikte 90'a yakın diş hekimiyle hizmet veren Ağız Diş Sağlığı Merkezi, koronavirüs salgını sonrası Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla sosyal izolasyonu uygulamak için poliklinik hizmetini azalttı. Ramazan nedeniyle iftar sonrası artan hastalara hizmet için 12 hekimin görev yaptığı merkeze gelenler dezenfektan ile elleri temizlenip, ateşleri ölçüldükten sonra içeri alınıyor. Kayıt işlemleri yapılan hastalar, daha sonra polikliniklerde özel kıyafetleriyle çalışan hekimler tarafından muayene ediliyor. 

ADSM Hekimleri de Ek Ödemelerini Paylaştı! haberi için tıklayınız

Virüs tedbirleri altında çalışmanın sürdürüldüğü merkezde hekimler anlamlı bir çalışmaya imza attı. Merkez başhekimi Dr. Feridun İlday'ın girişimiyle hekimler, ek ödeneklerini personelle paylaşma kararı aldı. 'Biz bize yeteriz' diyen hekim ve klinik çalışanları ek ödeneklerinden ayırdıkları toplam 30 bin TL'ye yakın parayı merkezde görevli 86 personele dağıttı. 

Erzurum Ağız, Diş Sağlığı Merkezi olarak hastaları mağdur etmeden gerekli koruyucu tedbirleri alarak çalıştıklarını söyleyen Başhekim Dr. Feridun İlday, "Hem halkımızı hem de kendimizi korumaya çalışıyoruz. Devletimiz özlük haklarımızı en üst seviyede tuttu. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanları ek ödemelerini en yüksek tavandan aldı. Burada hekim arkadaşlarımız hayırsever bir hareket yaptı. Hekimlerimizin ve klinik yardımcısı çalışanların büyük katkılarıyla durumu daha düşük diğer arkadaşlara yardım ettik. Aramızda topladığımız yaklaşık 30 bin TL'yi personelimize dağıttık. Bu uygulama pandemi sürecince devam edecek" diye konuştu.

TIKLAYIN


GÜNDE 200'E YAKIN HASTA

Merkezin günde 24 saat hizmet verdiğini belirten İlday, "Sağlık Bakanlığımızın ve il müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda 25 olan klinik sayısını sosyal izolasyon sebebiyle azalttık. Şu an merkezin giriş katında 12 hekim arkadaşımızla hizmet veriyoruz. Ramazan sebebiyle özellikle iftar sonrası hasta sayısı artıyor. Günde 130-140 arasında olan hasta sayısı bazen 200'e ulaşabiliyor. Ama her türlü sağlık tedbiri altında vatandaşa gereken tedavi uygulanıyor" dedi. 

Düzce'den Sonra Şimdide Kocaeli'de Doktorlar Ek Ödemelerini Hastane Çalışanlarıyla Paylaştı!! haberi için tıklayınız

Yorumlar (3)
adalet 6 ay önce
Şu anda Erzincan da ki yöneticilerin birçoğu türk sağlık sen lidir.Araştırılsın bunlar,hastane müdürü,sağlık büdürlüğü uzman ve başkanlar,sorumluların birçoğu.Türk sağlık sen hiçbir dönemde göremiyeceği makama bu dönemde ulaştı.Önder Kahveci Erzincan daki baskıcı yönetimden bazılarını iyi soruşturmalı ve gerekeni yapmalıdır..
doğru söz! 6 ay önce
Arkadaşlar ben Erzincan da 2 sendika yönetimini de az çok tanıyan birisiyim.Öncelikle şunu söyliyelim,eğer H.ibrahim bey özlükte gerçekten personelin gizli bilgilerini istediyse hata etmiştir.Fakar sadece personelin iletişim bilgilerini istediyse bunda bir sakınca olmaması gerek.Ayrıca Erzincan da ki türk sağlık senin yani sn.Önder kahvecinin Erzincan da bulunun sendika yönetiminden bazı arkadaşlar,çok kaba,itici ve baskıcı davranıyorlar.Korkum o ki,bu insanların yalan söyliyebilecekleri ve genel başkan Önder Kahveci yi yanıltmak isteyebilecekleri.
sağlıkcı 6 ay önce
yau nedir bu para hırsı sanki devlet heç mayiş vermiy .
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?