PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dikkat! Ek Ödemeniz 350 TL Birden Düşebilir!

Bakan Koca’nın Beyaz Reformuna göre sağlık personeli eğer uyarı yada kınama gibi bir ceza alırsa herhangi bir ek ödeme alamama durumuyla karşı karşıya.

Ekonomi 11.09.2022, 21:29 11.09.2022, 22:57 Cansu Polat
Dikkat! Ek Ödemeniz 350 TL Birden Düşebilir!

Sağlık çalışanlarının huzur ve refahını öncelediğini ilan ettiği ek ödeme yönetmeliğiyle ilgili önemli bir konuya tekrar dikkat çekmek istiyorum.

Eğer ki sağlık personeli uyarı yada kınama gibi bir ceza alırsa o dönem hiç bir şekilde ek ödeme alamayacak diyebiliriz. Yani; uyduruk bir ceza verilse dahi ek ödeme yöntemiyle bir daha cezalandırılacağınız anlamına geliyor.

Basit bir olay sonucunda sağlık personelinin alacağı uyarma veya kınama cezasının taban ek ödeme tutarından ya hiç yararlanamama yada unvana göre 350 TL ile 10 Bin TL arasında azalmaya neden olacak.

Konuyla ilgili Ek Ödeme Yönetmeliğindeki ilgili madde şu şekilde:

Taban ödeme; personelin ödüllendirilerek motivasyonun artırılması amacıyla yapılan ödemedir. Bu ödeme, Ek-3A sayılı tablodaki personelin kadro unvanına göre belirlenen taban katsayısının en yüksek Devlet memuru aylığı ile çarpımı sonucu bulunan tutardır. Bu ödemenin hesaplanmasında mesai içi aktif çalışma gün katsayısı ayrıca çarpan olarak kullanılır. Bu ödeme disiplin cezası alanlardan; uyarma ve kınama cezası alanlara bir ek ödeme dönemi, aylıktan kesme cezası alanlara iki ek ödeme dönemi, kademe ilerlemesi cezası alanlara üç ek ödeme dönemi süresince yapılmaz.

BU AY DAHA FAZLA GELİR VERGİSİ KESİLECEK!

Diğer taraftan Ağustos ayında aylık gelir vergisi matrahına dahil edilmeyen sabit ek ödemelerin eylül ayında dahil edildiği öğrenildi. Örneğin; Geçtiğimiz ay 5 bin TL olan aylık vergi matrahı bu ay 9 bin TL olacak. Buda daha fazla gelir vergisi tutarının kesileceği anlamına geliyor.

SÖZLEŞMELİLERİN MAAŞLARI MANUEL YAPILACAK

Öte yandan Maliye Bakanlığı KBS sisteminde aylık gelir vergisi matrahı hesaplanmasında yanlışlıklar olduğu da iddia ediliyor. 4924 sözleşmeliler, döner sermayeden maaş alanlar ile 4B personellerin sabit ek ödemeleri bu ay manuel olarak yapılacak. Manuel yapılmadan kaynaklı hatalar olması durumunda personel mağduriyeti yaşanacağı iddia edildi.

Yorumlar (13)
tolga 4 hafta önce
350 TL kesilse ne olur 10 paket sigara güya çok çalıştıracaklar hekim çok çalışacak 65 bin TL ye ulaşmak için hekim dişi personel de dolayısı ile gerekli gereksiz 5 kat daha fazla çalışacak yemezler hekim dişi tüm sağlık çalışanları kendi işlerinden başka iş yapmasınlar para varsa herkese adam gibi versinler 2012 de ek ödeme 800 tl alıyorduk aradan 13 yıl geçti gene aynı ek ödeme beyaz reform imiş hazırladı bakanlıkta beş on hekim genelgeyi hepsi hekime diğerleri maraba yemezler bu iş çok su kaldıracak
Fatih 3 hafta önce
Yazdığınız her kelimeye katılıyorum arkadaş insanları ayrıştırmanın bir anlamı yok tvlerde medyada çıkıpta sağlık işi ekip işidir deyip naralar atanlar maddi kısmında sizde kimsiniz biz doktor bakanlığıyız diyerek beyaz reformla tamamen tescilletmiş durumdalar o zaman herkes işini yapsın
Ulviye 4 hafta önce
Parayı kime veriyorlarsa ondan kessinler
Kamil 4 hafta önce
Ceza alanın derdi sizimi gerdi?
Dr ağlamaya utanmıyormusun?
abc 4 hafta önce
maaşlar en az 500 lira düşecek
Halo dayı 4 hafta önce
Herkesi yalaka olmaya davet ediyor sayın bakan adam olun akıllı olun alın350 TL yi diyor çok para ya
tolga 4 hafta önce
vay be 350 TL KESİLECEK ZATEN VERDİKLERİ GIDA FATURALARA ANCAK YETİYOR MEMURLAR DÜŞMANI BU HÜKÜMET
dr 4 hafta önce
hekimlerin maaşları o zaman %20 düşecek ne anladık bundan uzman için 10bin sabit var 10 da taban ek ödeme var yani 20bin tl vergi matrahına girerse geçen aydan %15-20 daha düşük almış olur bu kabul edilemez
Son ego bükücü 4 hafta önce
Beğenmiyorsanız istifa edebilirisiniz. Yerinize geçecek 15.000 hekim mezun var. Susun artık.
HALK SAĞLIĞI 4 hafta önce
1.basamak teşvik alamıyor, otomotikman vergi diliminde gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?