Devlet Hastanesi önünde Döner sermaye ücretlerini protesto ettiler

Türk Sağlık-Sen Edirne Şubesi Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek döner sermaye sisteminin yeniden düzenlenmesi ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Türk Sağlık-Sen Edirne Şubesi döner sermaye ücretlerini protesto ederek, sistemin yeniden düzenlenmesini istedi.

Ekonomi 18.06.2020, 19:02 18.06.2020, 22:57
Devlet Hastanesi önünde Döner sermaye ücretlerini protesto ettiler

"Yetkililerden çözüm bekliyoruz"

Sağlık çalışanları olarak tüm ülkede hastanelerde fedakarca yoğun iş yükü altında can çekişerek emek verdiklerini belirten Türk Sağlık-Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, sağlık bakanından gelecek müjdeli haberi beklediklerini ifade etti.

TIKLAYIN

Türk Sağlık-Sen Edirne Şubesi üyeleri, Türk Sağlık Sen üyeleri başta olmak üzere, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, mali ve sosyal haklarının daha iyi şartlara getirilmesi için bir araya geldiklerini dile getirdi.

"Gece gündüz canla başla çalışıyoruz"

Halkın sağlığına kavuşması için gece gündüz canla başla mücadele ettiklerini aktaran Kanpolat; "Hekim dışı sağlık personelleri olarak neredeyse 10 yıldır döner sermayemiz sıfırlandı. Senelerdir hakkımızı istemek için basın açıklamaları yapıyoruz. Diğer tüm kurumlarda sabit ek ödeme genel bütçeden ödenirken bizlerin de sabit ek ödemesinin genel bütçeden ödenmesini istiyoruz. Döner sermayeden maaş alan tüm çalışanların maaşları genel bütçeden verilmelidir" dedi.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?