Danıştay'dan Emsal Banka Promosyonu Kararı! Sonradan Atanan Memurlar Bundan Böyle...

Danıştay, 2013 yılında şikayet konusu olan ve yargıya taşınan, sonradan atanan devlet memurunun banka promosyonu almasıyla ilgili verdiği nihai kararla bir belirsizliği daha ortadan kaldırdı. Her ne kadar banka ile kamu kuruluşu arasında imzalanan sözleşmede, belirgin hüküm bulunsada, sonradan gelen memura banka promosyonu ödenmemesi yönünde uygulanan işlemi iptal etti.

Danıştay'dan Emsal Banka Promosyonu Kararı! Sonradan Atanan Memurlar Bundan Böyle...

Kırıkkale'de 2013 yılında yaşanan olayda defterdarlık ile banka arasında promosyon anlaşması imzalanmıştır.

İmza altına alınan banak promosyonu sözleşmesinde, kuruma ilk 2 ay içinde sonradan atanan personele banka promosyonu verileceği belirtilmiştir.

TIKLAYIN

Kuruma 7 ay sonra naklen gelen bir personele bu yüzden banka promosyonu verilmemiştir. Açılan davada önce idare mahkemesi, sonradan gelen promosyon verilmemesi yönündeki işlemi iptal etmiştir. Sonra da Danıştay bu kararı onamıştır.

İŞTE DANIŞTAY KARARI

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 01:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------