Daha Fazlasını Hak Eden Sağlıkçılar Mevcut Olanı da Kaybetti!

2020 - 2021 yıllarının kaybedenleri sağlıkta çalışanları..

Ekonomi 13.09.2021, 02:12 13.09.2021, 22:05 Güler Sağlam
Daha Fazlasını Hak Eden Sağlıkçılar Mevcut Olanı da Kaybetti!

Pandemi ile birlikte güzellikler bekleyen sağlıkta çalışanlar, deneme telafi çalışmaları ile yerinde sayarken, istatistiksel gerileyerek son iki yılın kaybedenleri oldular.

Sabit, ek ödeme, tavan, taban, katsayı kelime kargaşalar içerisinde, aslında elde birşey yoktu, çarp, çıkar topla elde var, hiçbirşey (0)

Sabit denen ödeme kaleminin genel bütçeye aktarılması, hatta arttırılarak maaş kalemine mahsup edilmesi, ardından hatırı sayılır ek ödeme verilmesi gerekirdi.

Sağlıkta çalışanlar bordrolarını ifâde edemiyorlar, çünkü telaffuz edilen reel olmayan rakamlar karşısında bordro rakamları inandırıcılığını kaybetmiştir.

Pandemide gelinen noktada mutasyona uğrayan, değişiklik arz eden, latin alfabenin harfleri ile isimlendirilen, delta varyantı, beta varyantı, mu varyantı, vesaire vesaire... Bu gidişle latin alfabesinin harfleri sayısınca, nereye gittiği belli olmayan varyantlarını görebileceğimiz, Allah göstermesin, bizi neyin beklediğini bilemediğimiz bir belirsizlik içerisinde sağlıkta çalışanlar.

Bakanımız Dr. Fahrettin Koca nın deyimiyle; sağlıkta çalışanlar daha fazlasını hâk ediyorlardı, lâkin mevcut olanı da kaybettikleri aşikardır.

Likapa

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Site 2 hafta önce
Bu yazı sürekli ekranda olması gerek. Sabitler sigortaya yansımadan, dönerler eşit dağıtılmadan, maaşlara iyleştirme yapılmadan, 3600 her unvana 2008 sonrasını kapsatacak şekilde verilmeden, yıpranma her unvana verilmeden dr dışı sağlıkçıların sorunları çözülmez....
Hattuşaş 2 hafta önce
2019-2020-2021 yıllarının tek kazananı işe semih durmuş ve yardımcıları.kendi maaşlarına yaptıkları %50'nin üzerinde zam,audi ve iphone'larla iyi kazandılar.2022'de memura %5'i uygun gören bu ekip,kendi maaşlarına yine %50 zam yapacağı iddia ediliyor
ali 2 hafta önce
saglıkçıya az bile hala saglık sen peşinde koşanlar yarın sabit ödemede kaldırılınca görürler hak kazanmayı
Sgk 2 hafta önce
7-8bin maaş alıyorlar fazla bile bu ülkenin öz evlatları bunları asgari ücret verilmeli
CovidAcil 2 hafta önce
Anan da öyle diyordu!
DOKTORUMMMM 2 hafta önce
opüyoruz seni iyi geldimi kaşıntına
Sağlık 2 hafta önce
Gel covidle hastaların içinde çalış, gel gece 2 filyasyona git, gel gece gundüz açı yap, bu ara sınırlu peesonele ayrıca diger işlerinide yürüt. Bilip bilmeden konuşmayın, ayrıca 4000 tl maaşı vardır.
Boyka 2 hafta önce
Bir imamın 7 bin aldığı yerde sağlıkçı 10 bin gl bile alsa azdır
SAĞLIK MEMURU 2 hafta önce
SABİT ÖDEMENİN GENEL BÜTÇEYE AKTARILMASINI VE EMEKLİLİĞE YANSITILMASINI BAKANLIĞIMIZDAN İVEDİLİKLE BEKLİYORUZ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?