PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ocak Memur Zammını Açıklamış Oldu

TBMM’de bütçe sunumunu yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın açıkladığı tazminat tutarlarının ardından 1 Ocak 2023’den geçerli olacak memur zammını da açıklamış oldu.

Ekonomi 06.12.2022, 05:21 07.12.2022, 10:07 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ocak Memur Zammını Açıklamış Oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçesine dair milletvekillerine sunum yaptı.

Oktay’a yöneltilen bir soru üzerine; 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren verilecek olan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminat tutarlarına yönelik bilgiler aktardı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

516 BİN ÖĞRETMEN UZMAN OLDU!

Öğretmenlerden sınava başvuran 432 bin personelin 422.368’inin sınavda başarılı olduğunu kaydeden Oktay, muaf olanlarla birlikte toplam sayının 516 bin olduğunu belirtti.

66 BİN ÖĞRETMEN BAŞÖĞRETMEN OLDU!

Başöğretmenlik sınavıyla ilgili ise; başvuruda bulunan 68 bin personelin 66 bininin sınavda başarılı olduğunu kaydeden Oktay, 257 uzman öğretmen ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulduğunu, bunlarla beraber başöğretmen olma hakkını kazanan öğretmen sayısının 66 bin olduğunu açıkladı.

KARİYER ARTIŞLARI BELLİ OLDU!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, öğretmenlerin uzman olduklarında maaşlarında 2023 yılından itibaren yaklaşık 2250 TL, başöğretmen olduklarında ise yaklaşık 4500 liralık artış sağlanacağını dile getirdi.

%25 ZAM ORANINA GÖRE!

Oktay’ın açıklamalarının ardından yapılan hesaplamalarda; refah payı da dikkate alındığında memur maaşlarında en fazla %25 oranında zam yapılabileceği görüldü. %25’lik zam hesaplamasına göre uzman öğretmenlik tazminat tutarı 2376 TL, baş öğretmenlik tazminat tutarının ise 4753 TL olduğu görüldü.

ARTIŞ HESAPLAMASI YÜZDE 18.4!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminat tutarları ile ilgili yaptığı açıklamada; %18.4 zam oranına esas aldığı belirlendi. 1 Ocak 2023 tarihinde %18.4 oranında zam yapılması durumunda Oktay’ın da açıkladığı gibi uzman öğretmenler yaklaşık 2250 TL, başöğretmenler ise 4.500 TL tutarında artış elde edecekler.

ENFLASYONA GÖRE YÜZDE 18.55 ZAM!

Öte yandan bugün yapılan enflasyon farkı ve memur maaş zammı simülasyonlarında Aralık ayında da enflasyonun %3 olarak açıklanması durumunda memurlara 1 Ocak 2023 tarihinde yapılacak zam oranının %18,55 olduğu gösterilmişti.

EN FAZLA YÜZDE 20 OLUR!

Enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammıyla beraber toplam zam oranı %18,55 olması durumunda oranın %20 ye yükseltilmesi söz konusu olabileceği değerlendiriliyor.

Yorumlar (19)
Memurlar Diyorki 2 ay önce
Memur zammı Ocak Atında Piyasaya göre enaz % 70 olaması aksi taktirde Maaşlar yetmez.Herşey Ateş Pahası
Vatandaş 2 ay önce
Uzman öğretmen baş öğretmen olunca ne değişecek arkadaş saçma sapan işler. Yazık yani birilerine para vermek için bu kadar komedi oyunlar çevirmenize gerek yok. Zam oranı herkese aynı değil. Yuksek alan yüksek az alan az fark almış oluyor. Eee nerde kaldı sizin islam inancınız. Eskiden az alana seyyanen zam verilir fark fazla acilmazdi. Sizler nasil insanlarsiniz yaaa Memuru uzman baş bilmem ne diye böle böle memurları da birbirine düşürdünüz. Valla ben bu kadar cakalligin bu müslümanlık hükümetine geleceğini anlatsalar inanmazdım. Bu öğretmenlere uzman demek baş demek neyin başını kaldıracak yahu soruyorum bunun eğitim sistemine katkısı ne. Yazık sadece dalga geçiyorlar başka birşey değil. Hak yok adalet yok. Secimde memurlar tüm bunları iyi düşünüp oyunu ona göre kullanmalı.
hemşire 2 ay önce
sağlık bakanlığı tüm paramızı hekime vererek bitirdi bizlere de 5bin tl taban verebilirdi ama hekimlerin dönerlerinden bize para kalmadı gerçek yüzü görün paralarımızı hekimlerden isteyelim başka çaresi yok
Ali 2 ay önce
%20 zam yapın sonra memurdan oy bekleyin çok beklersiniz. Enflasyon sabit maaşlı çalışanı her geçen ay daha da çok eziyor. %20 hiçbir şeye yetmez
sağlık çalışanları 2 ay önce
ey sendiklar Allah belanızı versin nasıl oluyor da tepki göstermiyorsunuz yahu öğretmenlere formaliteden sınav yapıp bedavadan ünvan verip üstüne uzman öğt 2450 tl baş öğrt 4150 tl zam yapılırken bizlere taban 730 tl teşvik 600 tl toplamda 1300 tl ancak olurken öğtretmenlere bu kadar zam yapacak imkanları varken bizlere neden kırıntı gibi bir ödeme yapılıyor neden sessiz kalıyor tepki göstermiyorsunuz bizler değersiz bir iş mi yapıyoruz bizler daha mı az çalışıyoruz bizler daha az yoruluyorz da bu kadar düşük bir zam yapılıyor yazıklar olsun demek ki hükümet bizlere bu kadar değer veriyor ee bizde ne kadar köfte o kadar ekmek misali geri dönüş yaparız artık seçimlerde gitsinler oylarını öğretmenlerden alsınlar
44 2 ay önce
Öğretmenler tebrikler baş Öğretmen uzman derken maaşı goturduler
Düşünüyorum 2 ay önce
Çok hocam ,%2o bu kadar parayı memur emekli ne yapacak ki olmaz ben fazla parayı bütçeye aktarmak istiyorum.
Kur korumalıdaki insanların mağdur olmasını istemem lütfen bize %2 yeter de artar gerisini mutahit ve faiz alan sarmala dağıtın
farkımız ne 2 ay önce
HANİ % 50 %40 LARDAN BAHS EDİP piyasayı artırıyordunuz fiyatları allak bullak ettiniz şimdi ne oldu gerçek rakamları tırtırlarınız mı yedi nereye gitti o rakamlar ne diye aylar öncesinden %50 lerden bahis edip duruyordunuz
KUL HAKKI 2 ay önce
BU KADAR MEMUR YANİ 5 MİLYONA YAKIN, EĞER TEK YÜREK OLUP ÖZLÜK HAKLARINI SAVUNAMIYOR İSE BU ADAMLAR HAK YEMİŞ HUKUK YEMİŞ ÇOK MU ÖNEMLİ? YÜZDE 25 ZAM ODA EN FAZLA VAY BE ÖZEL SEKTÖRDE Kİ ARKADAŞLARIM % 85 ZAM BEKLİYOR SENDİKALARI FENA BASTIRIYOR. BİZİMKİLER İSE SATMAYA FIRSAT KOLLUYOR. DEVAM MEMURLAR!!!
sağlık personeli 2 ay önce
Öğretmenlerden sınava başvuran 432 bin personelin 422.368’inin sınavda başarılı olduğunu kaydeden Oktay, muaf olanlarla birlikte toplam sayının 516 bin olduğunu belirtti. bu nasıl bir sınav ki %100 başarılı olmuş sayın öğretmenlerimiz amaç öğretmenlerin maaşlarını artırmak
Yuh artık kılıf bu 2 ay önce
Valla şaka gibi. Madem hepsine ünvan para verecektiniz. Bizleri niye kağıt kalem masrafına soktunuz. Oda bizim cebimizden çıktı. Öğretmenlerin hepsi uzman olunca ne oldu şimdi. Doğrudan zam yapmak yerine kılıf buldular işte sağlıkçılar hoplamasın diye
Emrah 2 ay önce
Tek başöğretmen vardır o da Mustafa Kemal Atatürk’tür???????????????? Aklınıza kazıyın bunu. Sağlıkçılara da uzman sağlıkçı ve baş sağlıkçı kadroları istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.