PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı: Ocak Memur Maaş Zammı Yüzde 25!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Memur ve emeklerinin ocak memur maaş zammının yüzde 25 olduğunu açıkladı.

Ekonomi 03.01.2023, 14:49 03.01.2023, 15:16 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı: Ocak Memur Maaş Zammı Yüzde 25!

Ankara'da düzenlenen sözleşmeli personele kadro şöleninde konuşan erdoğan memur maaş zammını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emeklerinin ocak memur maaş zammının yüzde 25 olduğunu açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı aylık enflasyon oranını yüzde 1,18, yıllık ise yüzde 64,27 artışla açıkladı.

Yeni asgari ücretin açıklanmasının ardından milyonlarca memur ve emeklisinin yeni yılda alacağı zam oranı da yüzde 16,48 oldu.

Açıklanan enflasyon verisinin ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini vereceği ek zam oranına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emeklilere beklenen müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum."

"Gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro, ek gösterge gibi ilave imkanlar sağladık"

2022 yılında yapılan artışlardan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyondaki yükselişi dikkate alarak memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık. Ayrıca gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro, ek gösterge gibi pek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık. Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlileri ve emeklilerinin ocak ayından itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran 15,4 olarak ortaya çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

"Sözleşmeliye Kadro Şöleni Programı münasebetiyle sizlerle beraber olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Memur-Sen Başkanımız Ali Yalçın kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine gönüllerimizi bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Sizlerin vasıtasıyla 81 vilayetimizde ve yurt dışında devletimiz adına görev yapan tüm kardeşlerime buradan selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Yine sizlerin şahsında kamu görevlilerimizin tamamının yeni miladi yılını tebrik ediyor, hayırlı, bereketli, huzurlu bir yıl diliyorum.

İlk günlerini yaşadığımız 2023 senesini, bu yılın tarihimiz ve hedeflerimiz açısından ifade ettiği anlama ve öneme uygun bir şekilde karşılıyoruz. Dün 2022 yılına ait ihracat ve dış ticaret rakamlarını millerimizle paylaştık. Toplam 254,2 milyar dolar ile cumhuriyet tarihini nen yüksek ihracat meblağına ulaşmanın gururunu yaşadık. Görevi devraldığımızda yılda sadece 36 milyar dolarlık bir ihracat yapan Türkiye'den hamdolsun dünyanın her ülkesine ürün satan, bölgesinin üretim üssü olarak görülen bir ülke konumuna geldik. İnşallah 2023 senesini diğer alanlarla birlikte ihracatta da hedef ve ölçek büyüttüğümüz bir sıçrama tahtası yapmak istiyoruz.

Yorumlar (85)
Yazıklar olsun 1 ay önce
Peynire zeytine geldi %300, vergiye geldi mi %122, asgari ücrete geldi mi %54, memur zammına geldi mi %25. Yazıklar olsun, fazla da diyecek bir şeyim yok. Sandık bekliyorum.
BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR 1 ay önce
SAĞLIKÇILARI BİR İMAM BİR ÖĞRETMENDEN DAHA AZ MAAŞA LAYIK GÖRENLER SAĞLIKÇININ GASP EDİLMİŞ HAKLARI ALTINDA EZİLECEKLER BİR GÜN. SAĞLIKÇININ HAKKI HARAM BOĞAZINIZDAN GEÇMEYECEK BİR GÜN ÇIKACAK SİZDEN BÖYLE BİLİNE
mehmet 1 ay önce
bu yorumu beğenmeyenleri çok merak ediyorum memur değilse burda ne işleri var memursa bu orana nasıl sessiz kalıyor....
ephe 1 ay önce
sendika toplu sözleşme parası için hepimizi satan arkadaşlar bunlar sizin yüzünüzden günü kurtaracağım diye. hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum bu sürece önünden arkasından vesile olan herkese hakkımı etmiyorum.
Yakın geleceğin milyoneri 1 ay önce
Allah her yediğiniz lokmayı hastalık yapsın size ve sizin neslinize diliyorum
Saglik memuru 1 ay önce
Keşke zam yerine şu YENIDEN DEGERLENDIRME zimbirtisi yapılsaydı daha iyiydi.
Sandıkta görüşeceğiz.
Sağlık 1 ay önce
Şu siteye bir daha girip tıklanma kazandırmayacağım. Verilen zam %25 adam koca başlık atmış cumhurbaşkanı müjde verdi diye. Asıl size yazıklar olsun
Sağlıkta birlik beraberlik vakti 1 ay önce
Kahrolun yazıklar olsun can veremeyin inş. Açlıkla mücadele eden sağlıkçı virüsle hastalıkla mücadele eden sağlıkçı en arkada bıraktığınız sağlıkçı. Kenara ittiğiniz hakkını ödemediğiniz sağlıkçı. Zam verdiğiniz hep başkası hep yatan hep mecliste uyuyan. O Meclis gelecekte bizim yazın kenara
Sağlık ordusu 1 ay önce
Sağlık ordusu tarihte hiç bukadar değersiz olmadı . Hiç bukadar sandığı Özlem ile beklemedi
Sağlıkçı küs 1 ay önce
Sağlıkçının gasp edilmiş hakları fitil fitil burunlarından gelsin
Bir görüş 1 ay önce
Memuru bitirme zamları bunlar birde ballandıra ballandıra nasıl da yediriyorlar. Alkışlar koptu dedim galiba 100 de 100 zam aldık. Valla böyle şak-şak tayfası oldukça biz anca kendimizi kandırırız. Sendika falan hikaye ben her zman diyorum secim de artık memur gücünü göstermeli oy gücünü ortaya koymalı ki bakalım secim meydanında oy çokluğu kimde görmeliler. Ayni iktidar ile memurun önü karanlık. Tepede yandaşları aldiklari yuksek maaşlarla yüzde 25 zam ile senin benim maaşım kadar artış yakalıyorlar onlar memnun ama bize yüzde 25 ne getirdi ki yazıklar olsun. Adamlar teşkilatı kurmuş her türlü çakallık senaryoları var yazıp yazıp oynuyorlar. En az yüzde 50 olmalıydı. Ama işte büyüyen ülke dedikleri kendi çalışanının maaşına iyileştirme yapamayacak kadar aciz. Kkm hesaplarına aktarılan paralar bizim maaş zammı kadar hesaplanilmiyor en başta geldiğinde demişti c.baskani zaten memuriyetliğe çok laf etmişti. Bu gün dediğini yaptı ve memuru 20 yılın en kötü durumuna düşürdü. Helal olsun.
DiyarBekirli 1 ay önce
İnsan zulmeder kader adalet. Maalesef görüyoruz ki bu hükümet kendine karşı olanlara her imkanı verdi öğretmenlere üfürükten unvanlar ile maaş arttırdı, asgarî ücreti arttırdı hekimlerin maaşlarını ciddi anlamda arttırdı. Tarihi iyi bilir diye düşünürdüm bunları

Onlar zararlarından emin oldukları için; dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu!" Ebu Müslim Horasani
asgari memur 1 ay önce
aminnnn
Haklı memur hak yiyici hükümet 1 ay önce
Allah'ım sizlere birdaha fırsat vermesin
Hemsire 1 ay önce
Her secimde sana vermistim bu secim sandiga gomecegim insan %25 d3m3y3 utanir
Zam degil zamcık 1 ay önce
Sabredin memur arkadaslar askeri ucrete esitlenmeye birsey kalmadi
Sağlık 1 ay önce
Sarı sendika yine şaşırtmadı ????????????????
Ths 1 ay önce
Maaşımdan hiç şikayet etmedim. Sevmem. Ancak artık bu hükümet komik olmaya başladi. Dalga geçiyorlar , alay ediyorlar, o zoruma gidiyor. Enflasyonu %1 açıkla sonra enflasyona ezdirmedik de. Çalisma bakanı çıkıyor asgari ücret baz alınarak bütün ücretler o oranda artar diyor. Nerede ?
SAĞLIKÇIIII 1 ay önce
EMEĞİNİZE SAĞLIK... ÇOK BİLE BİZEEE YAZIKLARRRR OLSUNN
murat 1 ay önce
yazıklar olsun.....asgari ücretli diye diye basımıza çıkarttınız bizim suçumuz okumakmı il il yer değiştirmekmii......Allah ınızdan bulun ne diyeyim memuru hükümetin kölesi yaptınız
selam 1 ay önce
Selam olsun sarı sendikacılara iyi oluyor size dedik istifa edin geneş sağlık iş e gelin eylem yapalım grev yapalım makam mevki güç korkusunsan istifa etmediniz verdiniz yetkiyi gördünüz etkiyi . Bir sağlık personeli olarak meslektaşlarıma diyorum umarım daha beter olursunuz .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.