PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı, Memur ve Memur Emeklilerine Zam Konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısında yaptığı konuşmada memur ve memur emeklilerine yapılacak zamma da değindi.

Ekonomi 21.12.2022, 18:45 24.12.2022, 03:58 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı, Memur ve Memur Emeklilerine Zam Konuşması

Ak Parti’nin meclisteki grup toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki başlıklara dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan 2023 yılıyla beraber işçi, emekli ve memur maaşlarına yapılacak düzenlemeye de değindi.

Enflasyonun tepe taklak olacağına şahit olunacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışların fırsatçılar yüzünden kısa sürede eriyip gitmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Yorumlar (7)
Kadir 2 ay önce
İşçi maaşları memur maaşını geçiyor. Eski şoför müdür fıkraları tekrar yaşanıyor
Tabii canım, yaparsınız 2 ay önce
Nasıl engel olacaksın bu serbest piyasada? Üç tane markette yoğurt, peynir, ekmek fiyatını denetleyerek mi engel olacaksın? Cumhurbaşkanının lütfetmesiyle indirim gelmiş haliyle MTV’ye %61 zam geliyor. Sorarlar adama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye. Memura %25 zam yapacaksınız, Şubat ayında vergi dilimiyle, diğer vergilerle, elektrik doğalgaz zamlarıyla %50 fakirleşeceğiz.
sağlıkçı 2 ay önce
Yaşasın yaşasın
Ürünler zam yasağı geliyor. Elektrik doğalgaz su 5 yıl boyunca sabit kalacak. Yemediniz değil mi?
Şaka gibi yahu
Düzadam 2 ay önce
Yav her söylenenin altında iyi birşey arayan bu temiz yürekli halkımızı Allah Teâlâ korusun. Sayın reisi cumhurumuz neye değinmiş belli değil. Sanki refah payı verecez demiş gibi konuşuyorsunuz. İddia ediyorum. Enflasyon farkı, Tıs zammı vs. hepsi toplamda %20 yi geçmeyecek. Mümkün değil. Asgari ücret ise 7 bin ile 7500 arası bir rakam olur. Üstünde verilecek her şey 10 kuruş 20 kuruşluk enflasyon ile geri gelir. Bu iş bitti. Sıra şimdi acı reçete ve kemer sıkmada. Kemeri kim sıkacak peki? Tabi ki ücretli çalışan, syn hazine bakanımızın da söylediği fakir fukara. Bu söylediklerim iktidardaki yada muhalefetteki siyaset erbabından bağımsız, matematiksel sonuçtur. Enflasyon sarmalından en az bir sefere mahsus, enflasyon kadar ücretlerde kesinti ile kurtulmak mümkün olabilir. Başka herhangi bir çözüm ancak kendimizi kandırmak, sorunu öteleyip büyütmek demektir. TÜİK in açıkladığı rakamlarda olduğu gibi. Önümüzdeki dönem önemli...
gdf 2 ay önce
daha ne kadar sıkacaz kemeri ? bir kemik kaldık, onu da al kurtulalım!
enflasyon 2 ay önce
tuik enflasyon açıklıyor da . elllam yanlış hesaplıyor. elllam bende birşey var. tuike göre ayın 16 sında pere kalmıyor. ben çok harcıyom . ellam .. 2 gün cebim para görmüuyo. elllam
Ak koyun Kara koyun 1 ay önce
işin gücün yalan dolan. cahil kesim var zannediyor sanki
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.