Cumhurbaşkanı Memur Sen Buluşmasında Konuştu: 3600 Ek Gösterge 2022'de Tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşmasında yaptığı konuşmada: "Öğretmenlerimiz başta olmak üzere 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözmeyi planlıyoruz" dedi.

Ekonomi 15.11.2021, 05:11 15.11.2021, 07:54 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanı Memur Sen Buluşmasında Konuştu: 3600 Ek Gösterge 2022'de Tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması" programında konuştu.

Buluşmaya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

* Sendikal hareketler cesaret yürek işidir. Ülkeye hizmet için yapılırsa anlamlıdır. Sadece Türkiye sözü verenlerin kamu görevlilerine de herhangi bir hayrı olmaz. Ne kadar saklamaya çalışsalar da milletimiz de biliyor. Memurları tehdit edenlerle güçlü Türkiye inşa edilemez. Bugüne kadar sabit ücretle çalışan kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik.

* Memurlarımızın tüm taleplerini dikkate aldık. Kamu görevlilerimizi anayasal güvenceye biz soktuk. 280 bin sözleşmeli personeli kadroya geçirdik. Kılık kıyafet yasakları kaldırdık. İnanç özgürlüğü getirdik. Kamu görevlilerimizi ek gelir sağladık. Emekli kamu görevlilerine bayram ikramiyelerine kadar pek çok destek verdik.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Memur-Sen'in gayretinin şahidiyiz. Bunu sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz. Bundan sonra Memur-Sen'le işbirliği halinde kamu görevlilerimizin durumlarını iyileştirmeye devam edeceğiz.

Erdoğan: Memur kardeşlerim, bunlara pabuçu bırakmayacak

Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Buluşmaya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun memurlara yönelik sözlerine değinen Erdoğan "Kemal Kılıçdaroğlu memurların hepsini tehdit ediyor. Benim memur kardeşlerim, kamu görevlilerim bunlara pabuçu bırakmayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından notlar;

* Memur-Sen yöneticilerine hepinize teşekkür ediyorum. Dimdik ayaktayız. Bu vesile ile Memur-Sen'in kurucu genel başkanı fikir dava aksiyon ve gönül adamı merhum Mehmet Akif İnan'ı rahmetle yad ediyorum.

* Ülkemizin en büyük konfederasyonu olarak büyük Türkiye davamıza omuz veriyor. Merhum İnan'ın kurduğu müesseseler tüm mazlumlara hizmet etmeyi sürdürüyor. Memur-Sen, İnan'ın çizdiği çerçevede hakkın adaletin özgürlüklerin gür sesi oluyor. İnsanı esas alan sendikacılık anlayışıyla bu çatı altında yürütülen çalışmalar her şeyin üzerindedir.

* Milli irade adımlarına Memur-Sen destek vermiştir. Memur-Sen 28 Şubat başta olmak üzere darbe ve vesayete dönük tüm teşebbüslerin karşısında dik duruş sergilemiştir. Gezi olaylarından 17-25 Aralık girişimine 16 Nisan referandumuna kadar milletimizi istiklalimizi ilgilendiren her kritik hadisede onurlu demokratik bir tavır takınmıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
sağlıkçı 3 hafta önce
öğretmenler baştamı vallyi çok çalışanın kıymeti yok başta sağlıkçı diyen yok
........... 3 hafta önce
BAKACAZ,GÖRECEZ NASIL BİR 3600 ÇIKACAK!!!!!!
hemşire 99 öncesi mesleki lisans 3 hafta önce
emeklinin ve çalışanların hepsi sanıyor ki maaşı artacak.yok öyle.
3600 ün şartları
1-mesleki lisans mezunu olmak.anlamı:
hemşire için sağlık bakanlığının kabul ettiği 4 yıllık fakülte.misal kamu yönetimi veya kimya sağlıkta geçerli değilken sağlık yönetimini veya biyolojiyi bakanlık mesleki lisans olarak tanıyor
imam için ilahiyat fakültesi
öğretmen için eğitim fakültesi ve formasyon alınan fen edb fakültesi
polis için polis myo sonrası dgs ile lisans tamamlama komserlik vb
2-1999 öncesi sigortalı olmak
bu şartları sağlayan emekli olmuş personel taş çatlasa 50.000 kişi
bu şartları sağlayan aktif çalışan sayısı en çok 50.000 kişi
toplam 100.000 kişi için 3600 çıkacak. gerisi hiç boşuna hayal kurmasın
KARADAĞLI 3 hafta önce
SAYIN BAŞKAN, SİZ 3600 EKGÖSTERGEYİ HEMŞİRE, ÖĞRETMEN, POLİS VE İMAMLAR OLMAK ÜZERE 4 SINIFA VWERMEKTEN BAHSEDİYORSUNUZ. AMA UNUTMAYINKİ BU ÜLKEDEKİ MEMURLAR BU DÖRT SINIFTAN İBARET DEĞİLDİR, DİĞER KURUMLARDA VE MESLEKLERDE ON BİNLERCE TEKNİKER VE TEKNİSYEN MEVCUT. BU SINIF AYRIMINI YAPARAK BUNLARIN HAKLARINI GASBETMİŞ OLMUYORMUSUNUZ. EMİN OLUN BU SANDIĞA ÇOK BARİZ ŞEKİLDE YANSIYACAKTIR.
Şaka gibi 3 hafta önce
Arka fondaki yazılardan tutun afişlere kadar malum partinin fontunu kullanmışlar. Sendikanın ne anlama geldiğini bilmeyenler de gidip sarı sendikaya üye olmaya devam ediyorlar. Gezide duruş sergilemiş, 28 şubatta şunu yapmış. Kardeşim siyasi parti değilsiniz siz sendikasınız. Doğrusu zamanında hükümetin verdiği teklifin daha düşüğüne imza atan adamlardan hayır gelir mi:) ama şunu kabul etmek gerekli, bu kaypak milletin hak ettiği tam olarak böyle bir sistemdir.
murat 3 hafta önce
siz memura hakkını verdinizmi...enflasyona ezdirmeyeceğiz deyip memuru enflasyona yutturan kim....bütün memurlara 3600 verecekmiş gibi de konusmayın...3600 konusundada çok kişiye haksızlık olacağını düşünüyorum...
SİVASLI 3 hafta önce
GÖLE SU GELENE KADAR KURBAĞA'NIN GÖZÜ PATLARMIŞ...
biri 2 hafta önce
Siz verilen bu haklara da bir ince ayar çekersiniz, Resmi izin alındığında Haftasonunun izinden düşülmesi hususunu düzeltin, resmi tatil izinden düşülüyor bir acayip ülke burası
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?