PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı, Kur’an Kursu Öğreticilerinin Maaşlarına Zam Yapıldığını Duyurdu

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan Kur’an Kursu Öğreticisi, Milli Eğitim Bakanlığında Görevli Ücretli Öğretmenlerle, usta öğretici olarak görev yapan öğretmenlerin maaşlarına zam yapıldığını açıkladı.

Ekonomi 19.07.2022, 00:58 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı, Kur’an Kursu Öğreticilerinin Maaşlarına Zam Yapıldığını Duyurdu

Fahri Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik zam haberini Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından duyururken Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ücretli öğretmenlerle kadrosu usta öğreticilerin ek ders ücretlerine de zam yapıldığını duyurdu.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ücretli öğretmenler ile usta öğreticilerin ücretlerine zam yapılması ile ilgili müjde geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası millete sesleniş konuşmasında şunları söyledi: "Bir müjde de ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize vermek istiyorum. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığı görev yapan öğretmenlere ve usta öğreticiler ile Kur'an kurslarında görevlendirilen öğreticilere her beş ders için ilave bir ek ders ödemesi yapacağız. Bu düzenlemenin ardından haftada 30 saat derse giren bir öğretmenin usta öğretici ve Kur'an kursu öğreticisinin alacağı ücret, 3 bin 400 liradan yüzde 68 artışla 5 bin 740 liraya yükselmektedir. Usta öğreticilerimizin 40 saat üzerinden alacakları ücret, 4 bin 500 liradan yüzde 64 artışla 7 bin 400 liraya çıkmaktadır. Yeni düzenlemenin ücretli çalışan öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz ve Kur'an kursu öğreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Yorumlar (7)
Sağlıkçı 1 ay önce
Bu ne ya? Sağlık çalışanlarına 2 gram zam için yıllarca konusuyorsunuz tartışıyorsunuz sonra kuş çıkıyor.., kuran kursu öğreticilerine hop yine zam.. işinize gelene ne de kolay oluyor.. gelsin onlar baksın hastalara da o zaman..
Memur 1 ay önce
Arkadaşlar Sağlık Camiasında Hekimlerimiz bu geminin kaptanıdır. Diğerleri yardımcı sağlık elemanıdır. Piyasada özel hastanelerde asgari ücretle çalışmaktadırlar. Memnun olmayan zorla tutulmuyorya .
Sahte memur seni 1 ay önce
Kinli doktor sen sus sağlık camiası sizin gibiler yüzünden bu halde
ya sabır 1 ay önce
ya sabır iman arttıkça zeka geriliyor galiba
Yilmaz 1 ay önce
Yazık size ne başlık ama art niyet bu iste
Sağlıkçıların sesi 1 ay önce
Sağlıkçı senelerdir zam bekliyor oysa ki reyisinn gram umurunda değil, reyis için önemli olan din ve diyanet gerisi çöp bı sene daha bişey beklemeyin seçimle gönderince yeni hükümetten bekleriz artık
BKS 1 ay önce
iŞTE ben bunu anlamıyorum hak edene zam yap, yasal olanı yap neden şuraya buraya ek zam yaptım deniyor ve sağlık çalışanına 6 aydır hadi hayırlı olsun dediniz millet aldığımızı sanıyor, ya sabır diye yorum yapan .... zek... lara seviyesiz eleştiri hakkı veriyorsun, o eleştiri olamaz adamın yaşantısını yansıtıyor.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?