PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Enflasyonun Düşüşü İçin Şubat Ayını İşaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, yılbaşıyla birlikte iyileşmenin hızlanacağı, enflasyonunda önümüzdeki şubattan itibaren daha makul ve kontrolü kolay bir yere geleceğini söyledi.

Ekonomi 06.12.2022, 16:02 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Enflasyonun Düşüşü İçin Şubat Ayını İşaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonla ilgili yılbaşını işaret ettiği açıklamasında, iyileşmenin yılbaşından itibaren hızlanacağını belirtti.

“Şubat ayından itibaren daha makul ve kontrolü kolay bir yere gelecektir” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı, asgari ücretle ilgili de “gereken fedakarlıkları yaparak çalışanların hak ve refahlarını ne kadar korursak ortak hedefimize o derece hızlı ve güvenli ulaşabiliriz” açıklamasında bulundu.

“Kobani ve İdlib’de gereken tedbirler neyse her an alıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı, Kobani bitti, İdlib’de, kobani’de tedbirlerimizi aldık ve bundan sonra da alacağız” ifadesini kullandı.

Erdoğan burada ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk ekonomisinin tüm saldırılara rağmen ayakta kaldığını dile getiren Cumhurbaşkanı, Avrupa'da son dönemde yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Tedarik zincirinin kırılması ve Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte enerji krizine giren Avrupa'daki marketlerden gelen boş far görüntülerini hatırlatan Cumhurbaşkanı, şöyle konuştu:

"Artık kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor"

"Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına çıkartacağız. İş dünyamız da vatandaşlarımız da müsterih olsunlar. 20 yıl önce Doğu'nun Güneydoğu'nun halini düşünün.

Yatırımlar burada var mıydı? Ama şimdi Doğu'da Güney Doğu'da yatırımlarımız devam ediyor. İhracat arttı. Büyüme başladı. Şimdi Türkiye dünyada büyüyen ülkeler arasında ilk 3'te ilk 5'te yerini alıyor. Artık kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor.

Bugün geniş bir alanda sözde değil fiilen etki sahibi bir konuma geldik. Çevremizde siyasi krizler kol gezerken, biz güven içinde geleceğimize bakabiliyoruz.

Yorumlar (8)
... 2 ay önce
Memura vermeyen oy alamaz
ALİ 2 ay önce
promosyonlar nerde bakanlık ve memura zam yapmazsan oyu unut
Sağlık memuru 2 ay önce
Sayın cumhurbaskanim laflar peynir gemisi yürümüyor marketler anamizi ağlattı siz halendaha hayal pesindesiniz
ne dediysen 2 ay önce
ne dediysen tersi oluyor. ülkeyi 50 yıl geriye ittin. filistin topraklarını israile satmıştı. sizler toparaklarımızda bedavaya suriyeliye kapı açtınız.
zübük 2 ay önce
çok müsterih olduk içimizde ferahlık şubatı bekliyoruz :) nebati yağıda sürdük oh mis dünya bizi kıskanıyor...
Kamu işçi 2 ay önce
18 yıllık Kamu da Sağlık işçisiyim biz düşük ücretlilerede % 50 zam verseniz maaşım 7500tl emsallerimiz 19 bin alıyor aynı kurumda çalışma yılı aynı ikramiyede bizden 3 kat fazla emekli olurkende toplu ikramiyesi 4 bat fazla emekli maaşıda 4 kat fazla olacak bumu adalet nerede işçi sendikaları bir iyileştirme yada SKLA sistemi gelsin
Cerrah olmayan bulut 2 ay önce
Her karanlığın bir de aydınlığı olacaktir inşAllah sn cumhurbaşkanım
yalan mı? 2 ay önce
şuanda peynir 105 lira gramına bakmayı unuttum ama bu sizin dediğiniz gib şubatta 50 tl ocak deyin inanalım eflasyon düşecek başka birşey fiyatlar inecek başka bir şey yani şubatta bu peynir 130 olacak artışı düşecek ama 50 tl hiçbirzaman olmayacak ekonomi için prof olmaya gerek yok
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.