Corona Hastanesinde Sağlıkçılara Nöbet Parası Kalktı! Akıl Alır Gibi Değil!

Samsunda'da göğüs hastalıkları hastanesinin karantina hastanesi olmasının ardından hastanede görevli bazı sağlık çalışanlarının nöbet paralarının hasta sayısı düştüğü gerekçesiyle kaldırıldığı iddia edildi.

Corona Hastanesinde Sağlıkçılara Nöbet Parası Kalktı! Akıl Alır Gibi Değil!

Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de her geçen gün vaka sayısı yükselen coronavirüs (Covid-19) nedeniyle Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı DR. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi, 'karantina merkezine' dönüştürüldü. 

Karantina hastalarının tutulduğu hastanede bu değişiklik sağlık çalışanları açısından daha riskli olurken, hasta sayısı düştüğü gerekçesiyle 'nöbet ücretleri' kaldırdıldı.

Samsun ve ilçelerinin dışında bölgeden gelen göğüs hastalarının da tedavi merkezi olan hastaneye, 'corona karantina hastanesi' olması nedeniyle bir kaç gündür normal hasta alınmamaya başlandı. Bazı birimlerinde değişiklik yapılan hastanede, daha önce günlük ortalama 750 hasta gelirken, şimdi risk grubu olan corona şüphelisi hastalar ve çok acil vakalara hizmet vermeye başlayan hastanede bazı sağlık çalışanlarkının 'iş yükünüz azaldı' gerekçesiyle nöbet ücretlerinin kesildiği öğrenildi. 

TIKLAYIN

SAĞLIK RİSKİMİZ NE OLACAK

Sağlık çalışanları idarenin aldığı bu karar karşısında adeta şok olurken, hastalık risklerinin artmasına rağmen, nöbet ücretinin kesilmesi, 'herkesçe yaptıkları çalışmalarla ayakta alkışlanan sağlık çalışanları açısından' ücret dengesizliğine dönüştü. Hastanenin riskli olmasına rağmen gece gündüz çalışan sağlık çalışanları uygulamanın düzeltilmesi gerektiğini belirtirken, "Normal çalışmalarımızda yaklaşık nöbet ücreti alırken, sağlık riskimiz arttı bu kez de nöbet ücretlerimiz kesildi. İcapcı gibi bir uygulama corona hastanesin'de olabilir mi" diye tepki gösteriyor. Bu arada hastanede görev yapan sağlık çalışanları, Vali Osman Kaymak ve İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr.  M. Ali Oruç'un sorunlarıyla ilgilenmesini istedi. 

RİSK ARTTI AMA ÜCRETLER DÜŞTÜ

Türkiye, sağlık çalışanlarını vefakar çalışmalarını 'ayakta alkışlarken', karantina hastanesine dönüştürülen Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde 'iş yükü azaldı' gerekçesiyle bazı sağlık çalışanlarının 'nöbet ücreti' kesildi. Sağlıkçılar şaşkına döndü. 

Kaynak: Zekeriya FIRAT

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 12:14

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
BJK
BJK - 2 ay Önce

Milli eğitim bakanlığı öğretmen lere çalışmadıkları halde ek ders verir bizimkilerde elimizde olanları alma derdindeler

ali vefa
ali vefa - 2 ay Önce

milli eğitim bakanı çalışmayan öğretmenlerine ek ders ücreti verirken sağlıkçılar bu zor koşullarda çalıştığı halde nöbet ücreti alamaması...çok büyük başarı...tebrik ederim

Gözlerini korona doyursun
Gözlerini korona doyursun - 2 ay Önce

Hepsini bu bıyıklılar yemek istiyor. Gözlerini korona doyursun ne diyelim.

Myamed
Myamed - 2 ay Önce

Böyle yöneticilerin görevine son verilsin. Çakallıklarının bedeli bu olsun.

Sağlık
Sağlık - 2 ay Önce

Ankara Şehir Hastanesinde de durum aynı nöbet ücretleri kaldırıldı bizim durumumuzuda haber yapın lütfen

Acilci
Acilci - 2 ay Önce

Evet birçok hastanede artık nöbet ücreti yok, fazla mesai ücreti yok, ek ödeme size yeterli deniyor. Ek Ödeme çıktı fazla mesai öldü.

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 2 ay Önce

Bizim hastane esnek mesaiye geçtiği için fazla olan mesaileri ödemeyeceğini söyledi. Diğer hastanelerde durumlar nasıl acaba?

Bagımsız saglıkcı
Bagımsız saglıkcı - 2 ay Önce

Siz önce liyakatsız beceriksiz virüs bulaşmasın diye odasından cıkamayan yetkili sendika refaraslı beceriksizlerin parasını kesin Ayrıca ek ödemeye %100 zam yaptık diyip insanlara 15 tl yi layık gördünüz onuda alın belki yardımı olur


SIRADAKİ HABER