PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

CHP’den 2023 Memur Maaş Zammı Yüzde 18 Olacak İddiası

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerini değerlendiren CHP’li Ağbaba, TÜİK’e göre 5 aylık enflasyon artışının %14 olduğunu, son 6 aylık enflasyonun ise şimdiden %18 olarak belirlendiğini söyleyerek, Ocak ayında memur ve emeklisine verilecek zam oranının ise sadece %18’le sınırlı kalacağını söyledi.

Ekonomi 06.12.2022, 06:26 Cansu Polat
CHP’den 2023 Memur Maaş Zammı Yüzde 18 Olacak İddiası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜİK tarafından dün açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, TÜİK’e göre son 5 aylık enflasyon artışının %14 olarak açıklandığına dikkat çekilerek, Kurumun 6 aylık enflasyonu şimdiden %18 olarak belirlediğini söyledi. Ağbaba bu rakamlara göre memur ve memur emeklisine verilecek zammın ise sadece %18 ile sınırlı kalacağını iddia etti.

Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunlara değindi:

"Enflasyonda baz etkisi başladı. Geçen ay yüzde 85,51 olan yıllık enflasyon bu ay yüzde 84,39'a geriledi. Aylık bazda artış yüzde 2,88 oldu. Gıda enflasyonundaki yıllık artış ise yüzde 102,55 oldu. Büyük ekonomist 'Faiz sebep, enflasyon sonuç' diyordu. Faiz düştü, enflasyonun durumu ise ortada!

Bazı temel besin maddelerindeki yıllık artış:

TÜİK harcama endeksi sonuçlarına göre taze süt fiyatındaki yıllık artış yüzde 162, pirinç fiyatında yüzde 144 peynirde yüzde 129, makarnada yüzde 125, sebzede yüzde 106, margarinde yüzde 100, dana etindeki yıllık artış ise yüzde 89! Hepsi resmi enflasyonun üstünde. TÜİK'e göre son 5 aylık enflasyon artışı yüzde 14. TÜİK son 6 aylık enflasyonu şimdiden yüzde 18 olarak belirledi; yani emeklilere ve memurlara verilecek zam sadece yüzde 18 ile sınırlı kalacak."

Yorumlar (16)
Dr 2 ay önce
6 aylık enflasyon %18 olsa %7 refah payı verseler %25 zam yapar. Ocak ve şubat ayındaki enflasyonla bu zam 2 ayda erir. Enflasyon farkı zam değildir bunu hala kabul etmiyorlar!
Mutemed 2 ay önce
Tahminimce %33-%50 arasi ocak zqmmi ve temmuz zammini da öne cekip %30-%50 gibi verip secime gidilecek
Susam 2 ay önce
Üstünede seyyanen istiyoruz. Öğretmene verirken bütçeyi nerden buldularsa hiç hesapta yokken. Ellerini o cebe atsınlar. Enayi değiliz. Salak hiç değiliz
Düzadam 2 ay önce
O öyle değil, 6 aylık enflasyon FARKI alacağız. Üstüne toplu sözleşmede verilen zam. Hepsi şu anda %14. Aralık enflasyonu ile 18 olur. Dünya lideri reisimiz %2 refah payı verir. % 20 olur. Bunun üstünü hayal eden herkes hüsrana uğrar...
Vatandaş 2 ay önce
Memur bitti artık eski memurluktan hiçbirşey kalmadı. Ülke bedavacilik sistemi ile oy toplama yönetimine döndü. Haliyle tüm açıkları parası olan vatandaş ve memur maaşlarından kısıp kapatacaklar. Şimdi secim zamanı diyecekler ki biz memura su kadar zam yaptık 2002 ile kıyaslama yapacaklar aynı taktik. Ama memur 2002 de aldığı maaşla aldıklarını şimdi alamaz oldu. 2002 de ki itibar hepten yerlerde. Artık gözünüzü açıp oy gücünü kullan memur kardeşim yoksa ilerde geçin sıkıntısı hepten kendini gösterecek. Algı lara aldanmayın.
Sağlıkcinin oyu 2 ay önce
%50 asgari verdiğin gibi 50 de memura vereceksiniz. Aradaki makası kapatmak sizi ülke yönetiminden mahrum eder. Sayılı gün çabuk geçer sandık önümüze gelir ;)
44 2 ay önce
Saglikcinin oyunu istiyorlarsa bi güzellik yapmalılar, geçim çok zorlaştı
ismail 2 ay önce
neden herkes sadece enflasyon farkının 2023 yılı zammı olduğu yönde ve sadece oymuş gibi konuşuyor. enflasyon farkı sizin hakettiğiniz artıştır zaten 2023 yılı zammı ise aralık enflasyonu açıklandıktan sonra belirlenecektir.
laborant 2 ay önce
bu zam değiilll reel kaybın karşılığı rakamlar yalan söylemezse
Kamu işçi 2 ay önce
Kamu işçisi için ne yaptınîz eyyyy CHP 2011 de 6111 torbayla gönderildik a belediyesi 75 TL yevmiye ile gönderdi b belediyesi 26 TL ile şim di A belediyesinden gelenler 19 bin maaş alıyor B belediyesinden gelenler 8535 TL ikramiye de adaletsiz ilerde emekli toplu ikramiyede emekli maaşı da aynı işi yap aynı kurumda çalış sonuç hüsran eyyyyy CHP bunun içinde birşey söylemiyecekmisin hakkımızı aramayacakmısın soruyorum yoksa sandıkta biz soracagız
YILMAZ 2 ay önce
Hadi ya nereden bildiniz
Dyp ile koalisyon da gördük yüzde yüz devalüasyonda sizide 20 lira verdiniz yüzde bir bile değildi
Sanki gelseniz farklı mı olacak
Vatandaş 2 ay önce
Promosyon buharlasti bence bir bardak su için
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.