CHP ve İYİ Parti TBMM'de 3600 Ek Göstergeyi Gündeme Taşıdı!

TBMM Genel Kurulunda söz olan CHP ve İYİ Parti Milletvekilleri imam, polis, öğretmen ve sağlıkçı maaşlarında iyileşme sağlayacak 3600 ek göstergeyi gündeme taşıdılar.

Ekonomi 28.05.2021, 01:06 28.05.2021, 01:18 Güler Sağlam
CHP ve İYİ Parti TBMM'de 3600 Ek Göstergeyi Gündeme Taşıdı!

TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ve İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel hükümete 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı

CHP ve İYİ Parti milletvekilleri TBMM'de imam, polis, sağlıkçı ve öğretmenlere 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı. İşte o konuşmalar

BAYRAM YILMAZKAYA (Gaziantep) :

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Her seçim döneminde en çok söz verilen, en çok kıymet verildiği söylenen ama verilen sözlerin hiç tutulmadığı bazı meslek grupları vardır; bunların başında sağlıkçılar, öğretmenler ve polisler gelir. Her koşulda ve her zorlukta görevlerini yerine getirmeye çalışan sağlıkçılar kötü çalışma koşulları ile saldırı ve şiddet altında görevlerini yerine getirmeye çalışırlar. Uzun mesai saatleri, ödenmeyen primler ve düşük maaşlara rağmen pandemi sürecinde de canlarını ortaya koymaktadırlar.

Maç olur polis çalışır, miting olur polis çalışır, sokağa çıkmak yasak olur, yine polis çalışır. Mesai mefhumu olmadan çalışan polisler fazla mesai alamaz, izin hak edemez, hak ettiği 3600 ek gösterge de verilmez.

Eğitim emekçisi öğretmenlerimize ise verilen sözler hiç tutulmadı. Değerli öğretmenlerimizin mesleki ve özlük hakları insan onuruna yaraşır düzeye yükseltilmelidir, aşıları derhâl yapılmalıdır. Bu 3 meslek grubunun maaşlarında iyileşme sağlayacak olan 3600 ek göstergenin iktidarın seçim vaadi olarak lafta kalmayarak bir an önce verilmesi gerekmektedir.

AYHAN EREL (Aksaray):

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde, bundan tam üç yıl önce, seçim konuşmasında 3600 ek gösterge sözü vermişti. Sayın Cumhurbaşkanı “Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Diğer idarecilerimizin de emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız.” diyerek vatandaşlarımıza devlet sözü vermişti. Emekliliği geldiği hâlde 3600 ek göstergeden faydalanabilmek için bekleyen birçok kamu çalışanı bulunmaktadır. Yapılacak düzenlemeyle bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde ek gösterge rakamlarının yeniden adaletli bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Çalışanlarımıza söz verilen 3600 ek gösterge beklentileri boşa çıkarılmamalıdır. Devletin defalarca verilen sözü havada kalmamalıdır, devlet sözünü hemen yerine getirmelidir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
pratisyen hekim 4 hafta önce
pratisyenin göstergesi bile 3000de sadece uzman hekimlerin 3600da.
Hekim hemşire demedin tüm sağlık çalışanların ek göstergesi 3600a çıkarılması gerek
İBRAHİM TATLISES 4 hafta önce
YALAN SENİ SEVDİĞİM YALAN TÜRKÜSÜ BİR DİNLEYİNİZ.
alim 4 hafta önce
bu ek gösterge işi,bir ucu boklu değnek gibi,benden söylemesi,buna el atan,sandığa çakılır.
SAĞLIKÇILAR 3 hafta önce
bırakın ek ödemeyi 19. yıldır elimizdekini alıyorlar.ek performans sıfır .doktor haricinde diğer personel sıfır.yıllardır böyle.artık ek ödemeden bahsedilmesin .lanet olsun sağlık sene .hakkımızı helal etmiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Tıbbi sek. 3 hafta önce
3600 ek gösterge 2030 bulur bu gidişle. Dr dışı sağlıkçılara uzm dr aldığı ek ödeme ve maaşının yarısı verse yeter. Sağlık ekip işidir. Laf çok icrat yok. Kurumlararası en düşük ücret sağlık personelinde. Kurum okarak yıllardır iyleştirme yapılmadı.
Sağlık memuru 3 hafta önce
İmamlar bu işin içinde olmasalardı şaşarım yanlış anlaşılmasın size bir kastım yok ayrıcalıklı meslesiniz kıskanıyorum desem yalan olmaz ben sağlıkçıyım mesleğimin hiç bir cazibesi yok maaş desen sizden az itibar hiç yok hükümette sevmiyo bizi
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?