CHP'nin hangi memurlara 3600 ek gösterge istediği belli oldu!

CHP’nin Hangi Memurlara3600 Ek Gösterge İstediği Belli Oldu! Hatay Milletvekili Suzan ŞAHİN unvanlarına göre memur ek gösterge kanun teklifi Meclise sundu. Teklif ile, yüksek öğrenim gören bütün Devlet memurları çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi öngörülmektedir.

Ekonomi 22.10.2021, 14:20 Zeynep Elmalı
CHP'nin hangi memurlara 3600 ek gösterge istediği belli oldu!

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 
Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifim gerekçesi ile birlikte ekte sunulmuştur. 12.10.2021 Gereğini saygılarımla arz ederim. Suzan ŞAHİN Hatay Milletvekili 

GENEL GEREKÇE 
AK Parti Hükümetleri tarafından söz verilmiş olmasına rağmen çalışanların büyük bir çoğunluğu 3600 ek göstergeden faydalanamamaktadır. Memurların maaş, emekli aylığı ve emekli ikramiyesini etkileyen 3600 ek göstergenin her çalışan için eşit şekilde sağlanması birçok çalışanın beklentisi ve umududur. 
Bu kanun teklifi ile tüm çalışanlar için en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilerek tüm çalışanlar için adalet sağlanması amaçlanmıştır. 

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR 

KANUN TEKLİFİ MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun eki (I) sayılı “Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alinan Derecelere Göre Ek Göstergeler” başlıklı Ek Gösterge Cetveli aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

MADDE GEREKÇELERİ 
MADDE 1- Madde ile Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alinan Derecelere Göre Ek Göstergeler cetvelinde en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilmiştir. 
MADDE 2- Madde ile Kadroları Genel İdare Hizmetleri Sınıfının Birinci Derecesinde Bulunanların Ek Göstergeler cetvelinde en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilmiştir. 
MADDE 3, Yürürlük maddesidir.
MADDE 4- Yürütme maddesidir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
uzm. dr 1 ay önce
Herkesin ek göstergesi bizimle eşitlenecek boşuna tıp fakültelerinizde ömrünüzü çürütmeyin zaten zor çok fazla zor da ortalama 7-8 yılda bitirirsiniz. Üstüne 5 yıllık asistanlık yaparsınız ve sonrasında sba da 5 yıl zorunlu görev yaparsınız eskiden 2yıldı şimdi o da asistanlık okuduğunuz sürecinde eşit yıl olacak diye kanun çıkardılar üstüne 3 yıl yan dal yaparsınız ve onun da 3 yılı doğu görevi yaparsanız 27yılda uzman doktor olursunuz ve emekliliğinizde ve şu anki alınan ücretler 10binin altında ve ek göstergede savcı ve hakimlerden düşük kalsın ne güzel bir dünya
Uzman doktora 7200 ek gösterge verilsin 1 ay önce
Uzman doktora 7200 ek gösterge verilsin
Doktor 1 ay önce
Emniyet müdürlerinin ek göstergesi 3600’dan 4300e çıkıyor da neden uzman doktorların 3600’da bırakılıyor. AKP döneminin en büyük kaybedeni doktorlardır, CHP.başa geçince haklarımızı geri vermesini, doktorların ekonomik ve sosyal saygın yerini geri getirmesini istiyoruz ve bekliyoruz
hemşire 1 ay önce
chp ye inanan var mı gerçekten?yalanda ihdsas yapmışlar.
FONDAŞLARA CEVAP 1 ay önce
@BOZUNTUSU megri megri yalanlarınız çöktü pkk ile işbirliği yapan, hdp ile ortak olan, Türkiyenin kalkınmasını istemeyen, bidenin sözlerine sahip çıkan, atatürk'e kefere it sürüleri diyenlerle kolkola giren, amerikanın her emrini basın sözcüsü gibi yerine getiren, isralin hayellerine yardım eden, pkklilari meclise alan, fetöcüleri savunup hainleri içerden çıkarmaya çalışanlar hep sizdiniz yani Türkiye düşmanları kim artık daha net görüyoruz.
BOZUNTUSU 1 ay önce
HEMŞİRE; MEGRİ MEGRİYİ HATIRLIYOR MUSUN, TERÖRİSTLERLE KOLKOLA HALAY ÇEKENLERİ, SINIRDA GÖSTERMELİK MAHKEME KURANLARI, "KELLE", "MÜZİK NOTASI", TERÖRİSTLERİ KEBAPLA DOYURUP UĞURLAMALAR VS. VS. MUHTEMELEN HATIRLAMAZSIN, HEPSİNİ CEHAPE YAPMIŞTI DEĞİL Mİ
hemşire 1 ay önce
ne oldu admin sende mi chpkk lısın ?yorumu paylaşmadığına göre zoruna gitti değil mi?Akpartiye hakaret etseler yayınlardınız.hım...
zonguldak 1 ay önce
yine ne varsa sizde var gibi. zorlada olsa verecekler 3600ü, emekli bayram ikramiyesi gibi olacak bu iş
Sağlık 1 ay önce
Özgür özel ek gösterge konusunda konuşurken tüm sağlık çalışanlarına 3600, hekimlere 7200 olması gerektiğini söylüyordu. Kanun teklifinde tüm tırı vırı uzmanlıkları 4800e çekmekten bahsedilirken uzman hekimleri 3600te bırakıp tüm çalışanları 3600 çekmek istenmiş. Bu mu adalet? CHP iktidarında da yine hekim görmezden gelinip mağdur mu edilecek? CHP’de mi hekimin parasına göz dikip onu başkalarına yedirecek?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?