Çalışma Bakanının Toplu Sözleşme İle Çözeceğiz Dediği 3600 Ek Gösterge Sonrası Yüksek Emeklilik Maaşının Önü Açılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in 6. Toplu Sözleşme Sürecinde çözülmesi gerektiği görüşünü söylediği ek gösterge düzenlemesiyle hem görev ücretine hem de emekli aylığına olumlu yansımalar olacak.

Ekonomi 14.08.2021, 17:51 Güler Sağlam
Çalışma Bakanının Toplu Sözleşme İle Çözeceğiz Dediği 3600 Ek Gösterge Sonrası Yüksek Emeklilik Maaşının Önü Açılacak!

 Emeklilik durumunda alınacak maaş ve ikramiyede yüzde 20'nin üzerinde artış olacak.

Memurlara ek gösterge konusunda düzenleme yapılması konusunda ilk müjdeyi Başkan Recep Tayyip Erdoğan vermişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında yaptığı açıklamada, "Federasyonlarımızın verdiği bu teklife karşı biz de 3600 meselesinin bu sözleşme sürecinin içerisinde çözülmesi gerektiği görüşünü benimsiyoruz.

Bu çerçevede devlet bu sorunu çözmek konusunda, bu süreç içerisinde gerekli çalışmaları yapacak. Bu sözleşme ile bu meseleyi gündemimizin içindeki önemli bir sosyal mutabakat meselesi olarak görüyoruz" dedi.

Sendikalar ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsamasını istiyor. Ancak daha önceki görüşmelerde öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri olmak üzere 4 meslek grubunda ek göstergelerin yükseltilmesi öngörülüyor.

Kaynak: Sabah / Hazal Ateş

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
SAĞLIK PERSONEL 2 ay önce
İSTANBUL DA BİR HASTANEDE 5 DR VE 3 İDARİ PERSONEL OLARAK 22 AĞUSTOS'TA İSTİFA EDİYORUZ. SENDİKA VE SENDİKACILIK BİTMİŞTİR. SAYGILARIMIZLA.
Hemsire 2 ay önce
Aklı basinda olan sendika fark etmeksizin istifa eder toplu istifa şart iki yıldır diğer kurumlardaki memurlar yatarken biz gece gündüz çalıştık hangi sendika boykut etti hak aradı HEpsi partilesti çıkarları peşinde koştu İSTİFA EDİN TÜM SENDİKALARDAN
Harun 2 ay önce
Bu dönem memurun ateşini düşürmek için yapılan bir açıklama.
Bir nevi SUS payı gibi alıntıdan başka bir şey değil.
Aşagidaki Sözüm sendikalara
Köpek sahibine göre havlar, Memur-Sen Ak-parti iktidara geldiğimden beri enflasyon üzerinde zam alabildin mi? HAYIR

İşçi Sendikalarına HELAL olsun...
Enflasyon + %12 + Seyyanen Zam aldılar...
HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU 2 ay önce
KARA VE SİYAH PARTİ'YE İNANMIYORUZ ARTIK..
Sağlık 2 ay önce
Evet çok önemli bir kazanım olacak bende emeklilikte nasıl yaparım diyodum...Bu 3600 pesinde iyi koşalım secimden önce verirler nasılsa emekliliğe dönük bir çalışma güzel bir siyasi oyun memuru iyi oyalayıp 3600 'ün arkasında baya birşeyleri kaybettirdiler bize devam tek sorunumuz 3600 işçi aldı başını gidiyor bizde bunlarla uğraşalım emeklilikte çok ihtiyaç olacak para baya faydasını görürüz emekliliğe kadar geçim derdiyle uğraşmaya devammmm
3600 2 ay önce
3600 hikaye günü kurtmaya bakın. Dr dışı sağlıkçıkar kurumlararası en düşük ücreti alıyor. Çook yoruldular. En az 2500 tl iyleştirme bekliyor seyyanen. Sabitler artarak sigortaya yansımalı. sağlıkçıkarın özlük hakları iyleştirilmelidir...acilen....
hemşire 2 ay önce
uzman doktordan hiç farkımız yok eşitlenmesi geç kalınmış
hemşire 2 ay önce
3-4 yıla görğşğrğz uzman doktor fazlası ve doktor fazlası çıkınca görürsün en fazla sayıda olan dtıp kontenjanı artık 20binden bile tıp alınıyor
hemşireyim 2 ay önce
aga saçmalama ya.
doktordan farkımız vardır. doktor doktordur. hemşire hemşiredir.
saçmalamayı bırak.
Ezik seni 2 ay önce
Kim napsın seni ? Çık özele bak kaç para verecekler sana ? Bir de Dr kaç paraya anlaşacak ? Sen asgari ücrete, Dr en az 15 bine. Dr olmasa senin meslek olarak bir gereğin bile yok. Okulu her bitiren Dr direk atanıyor. Sen atanamıyorsun çünkü senden çok var, önemin az. Sırf yardımcı sağlık personeli sayınız çok diye sitelerde körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde yorumlara puanlama yapıyorsunuz. . İki enjeksiyon yapan kendini feriştah sanıyor. Hiç bir zaman Dr olamayacaksın. Orderları yapacaksın.
Sağlık 2 ay önce
Umarım daha az olan herkese 3600 verilir, 3600 ve daha üzerinde olanlar ise 7200 ek gösterge verilir adalet sağlanır.
hemşire 2 ay önce
uzman ne yapıyor ki 7200 verecek oturduğu yerde ilaç yazıyor asıl 3000e düşürülmesi gerek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?