PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı‘ndan Enflasyon Farkı ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge çalışmaları ve enflasyon farkı gibi memurların merakla beklediği başlıklar da açıklama yaptı. Bakan Bilgin, temmuz ayini işaret ederek enflasyon artışının yanı sıra sosyal refah ve denge payı da gündemlerinde olacağını belirterek "Ocak ayında verdiğimiz sosyal refah ve denge payı temmuz ayında da yine verilmesini düşünüyoruz" dedi

Ekonomi 19.04.2022, 20:13 21.04.2022, 22:16 Cansu Polat
Çalışma Bakanı‘ndan Enflasyon Farkı ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Vedat Bilgin memurlarının çok merak ettiği başlıklarda açıklamalarda bulundu.

EŞEL MOBİL HİPERENFLASYONA GÖTÜRÜR

Çalışma Bakanı Bilgin, Memur Sen Genel başkanı Ali Yalçın’ın biranönce "eşel mobil" uygulamasına geçilmesi gerekiyor sözlerine atıfta bulunarak "bazıları "eşel mobil" gibi kavramları söylüyorlar. Bunlar hiperenflasyona götüren uygulamalardır, enflasyon sarmalına sokar" dedi

SÖZLEŞMELİLERİN TALEPLERİNİ GÖRÜŞECEĞİZ

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarının hemen ardından ilk gündemlerinin 530 BİN sözleşmeli personelle ilgili talepler olduğunu belirterek geçici işçilerle ilgili sorunların da bu sene içinde çözüleceğini söyledi.

TEMMUZ'DA MEMURA SOSYAL ERFAH VE DENGE PAYI VERİLECEK

2022 Temmuz ayında bütün toplu sözleşme kapsamında olan memur ve emekliler için enflasyon farkları ortaya çıktığı zaman toplu görüşme protokolünde yazan enflasyon artışının yansıtılacağını belirten Bilgin, "enflasyon farkının yanı sıra sosyal refah ve denge payını da gündemimize getireceğiz. Ocak ayında verilen sosyal refah ve denge payı temmuz ayında yeniden verilecektir" açıklamasını yaptı.

2022 SONUNDA 3600 EK GÖSTERGE YASALAŞIR

3600 ek gösterge çalışmalarına değinen Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, "nihai çalışmamızı mayıs ayında bitirerek Cumhurbaşkanımıza takdim ederiz, görüşürüz, konuşulur sonra da TBMM'ye getiririz" dedi. Yasalaşması ile ilgili 2022 yılı içinde tamamlarız açıklamasını yapan bilgin TBMM'nin çalışma düzenine göre hangi zaman uygulamaya sokarsak bu yılın sonunda meclisten çıkar" açıklamasında bulundu. 

MÜFTÜLERDE DE DÜZENLEME YAPACAĞIZ, ADALET DUYGUSUNU KORUMAMIZ LAZIM

3600 ek gösterge ile ilgili imamlara verilecek 3600'ün halihazırda 3600 ek gösterge alan İl Müftülerini örnek veren Bakan Bilgin, Müftülerin ve İl Milli Eğitim Müdürlerinin 3600 olan ek göstergelerinide değiştirmemiz gerekiyor, adalet duygusunu korumamız lazım" dedi.

ÇALIŞANLARI ETKİLEMİYOR

3600 ek göstergenin çalışanları çok etkilemediğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "emeklilik konularında epeyce yansıyor, yani emekli maaşlarına yansıyor" dedi

Yorumlar (17)
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
Temmuz ayında refah payı vereçeklermiş bizde 2023 Haziran'da refah payını vereceğiz emin olun buna sayın bakan...
Yilmaz 1 ay önce
kendi adına konuş
şu ortamda ellerinden geleni yapıyorlar daha ne istiyon
Lokman 1 ay önce
Denge payi yuzde 2 bucuk mu sn bakan. Bu nasil bir denge dir
Mustafa 1 ay önce
3-4 yıl önce başladı sendika ile 1'ci toplantı 2'ci toplantı 10 Mayıs Mayıs oldu temmuz temmuz oldu 2022'nin sonu 2022 sonunda 2050 yılında vereceğiz.
Özde Hemşire 1 ay önce
VAllahi bıktım usandım her gün aynı şey 3 yıldır ha oldu ha olacak ve olunca da kimseyi memnun etmeyecek biliyorum bakanlığı falan geçtim normal hayatta bile insan insana bunu yapmaz
Medcezir 1 ay önce
Hem refah hem denge farkı ikisi birden 2.5 verdiniz Allah aşkına konuşmayın da iyice sinir etmeyin herkesi..????
Vhki gih memur 1 ay önce
Şu refah payını verecekseniz az alana çok çok alana az verin kardeşim zaten az maaş alıyor iyice uçurumu açıyorsunuz aynı işi yaptığım tıbbi sekreterin maaşıyla aramda fark 2000 i geçti bu dünyaya tıbbi sekreter olarak gelecekmişsin hem hastayla ugrasmiyon hemde hemşire maaşı aliyon Allah bereket versin
SHS TIBBİ SEKRETER 1 ay önce
EMEĞE SAYGI LÜTFEN NE DEMEK HASTA İLE İLGİLENMEZ HASTA İLE UĞRAŞMAZ DOKTORUN HEMŞİRENİN NE KADAR YAPMADIĞI, ÜZERİNE DÜŞMEDİĞİ İŞ VARSA BİZLERİ BULUR, DÖNERSERMAYE SORUNLARINDAN FATURALANDIRMAYA KADAR MESLEKTAŞLARIMIZ YAPAR, HAA BU ARADA ELİNİZDEN ALIP OKULLARA GİTMENİZE MANİ OLANMI VAR GİT OKULUNA AL DİPLOMANI HAKKINLA BİZLER GİBİ ATAN BAŞLA SENDE AL BİZİM ALDIĞIMIZ (ÇOK MAAŞI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

EMEĞE SAYGI EMEĞE SAYGI.....
Mustafa 1 ay önce
3-4 yıl önce başladı sendika ile 1'ci toplantı 2'ci toplantı 10 Mayıs Mayıs oldu temmuz temmuz oldu 2022'nin sonu 2022 sonunda 2050 yılında vereceğiz.
Mat Öğrt 45 1 ay önce
%50-60 zam gelir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?