PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı: Temmuz’da Memura Enflasyon Farkının Üzerinde Zam Yapacağız

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den temmuz ayında yapılacak memur maaşı zammıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin temmuz memur maaş zammının enflasyon farkını üzerinde olacağını söyledi.

Ekonomi 24.06.2022, 16:28 24.06.2022, 17:02 Cansu Polat
Çalışma Bakanı: Temmuz’da Memura Enflasyon Farkının Üzerinde Zam Yapacağız

Asgari ücret başta olmak üzere enflasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında yapılacak memur maaşları ile ilgili “kamu çalışanlarımıza nefes aldıracak düzenleme yapacağız” dedi.

Bakan Bilgin “enflasyon diyelim ki %37-40 ne gerçekleşirse bunun üzerinde kamu çalışanlarımıza zam vereceğiz” ifadesini kullandı.

Asgari ücrete zam konusuyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini önümüzdeki hafta açıklama yapacaklarını belirten Bakan Bilgin, %50’nin üzerinde asgari ücreti artırdıklarını belirterek “aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu” dedi.

Bakan Bilgin Açıklamasına Şöyle Devam Etti:

'Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik. 3600 ek gösterge meselesini bütün çalışanlara ve gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile ek haklara sahip oldu.'

Yorumlar (23)
Haluk kırtaş 2 ay önce
İyi kelime oyunu yapıyorsunuz sayın Bakan,törpülenmiş enflasyon farkının üstüne yapacağınız zam zaten toplu sözleşme de imza altına alınan tutardır.Ha ayriyeten seyyanen yada refah payı artışı şeklinde verinde görelim sizi.
Biyolog 2 ay önce
Evet yüzde 2 lik bir zam, sayenizde halkın gözünde her ay yüzde 40 zam almış gibi göründük arkadaşlarım 30k maaş aldığımı düşünüyor tebrikler
geç bunları. 2 ay önce
Enflasyonun ENAG'a göre %160'ları geçtiği günümüzde, sözleşme zammını extra zam diye sunma. Millet yutmuyor. Millet görüyor ve de gerçek enflasyonu yaşıyor.
Hemsirelisans 2 ay önce
5200 tl lisans hemsire maasina fazla yapsan ne olacak ki ? Istersen %100 yap. Diger meslek guruplarina gore makas aciliyor fark eden bisey yok.
osman 2 ay önce
5200 mu ? sabitini niye soylemiyosun onu hibemi ediyosun ?
Şinasi tokmak 2 ay önce
+%1
Sağlık personeli 2 ay önce
Hangi enflasyonun
Gerçek enflasyonunun mu?
Hayal alemindeki enflasyonunun mu?
Vatandaş 2 ay önce
Cumhurbaşkanı enflasyon oranında diyor. Çalışma bakanı üstünde olacak diyor. Cumhurbaşkanınin üstünde kim yapılacak diyebilir?
Tabi ki 2 ay önce
Toplu sözleşme zammını da eklersen üstünde olacak tabiki dersiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?