PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı Temmuz'da Memur Zammına Açıklık Getirdi!

"Siyasetçiler değerlendirme yapar ancak ben bir sorumlu Bakan olarak konuşuyorum" diyerek dün Ak Parti Grup Başkan Vekilinin yaptığı temmuz da memura refah payı zammını yalanladı.

Ekonomi 31.03.2022, 19:24 31.03.2022, 19:34 Cansu Polat
Çalışma Bakanı Temmuz'da Memur Zammına Açıklık Getirdi!

Bakan Bilgin: Siyasetçiler değerlendirme yapar ancak ben bir sorumlu Bakan olarak konuşuyorum, Temmuz'da bildiğiniz gibi toplu sözleşmelerimizde kayıt altına aldığımız enflasyon farkı var, temmuz ayı geldiğinde sözleşmemizde yazdığı gibi, hem de işçilerimizle yaptığımız sözleşmede yazdığı gibi enflasyon farkı var.

Bakan Bilgin, ATO Congresium'da düzenlenen "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı"ndaki konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Asgari ücrette artış yapılacağı yönündeki tartışmaların hatırlatılması üzerine Bilgin, şöyle konuştu:

"Asgari ücreti bizim de tarafı olduğumuz Asgari Ücret Tespit Komisyonu, her yıl aralık ayında belirliyor. Bu yıl için tarihimizin en yüksek asgari ücret artışını gerçekleştirdik. Bunun yanında daha önemli bir şey yaptık. Çocukluğumdan beri konuşulan bir şeyi gerçekleştirme fırsatımız oldu. Sayın Cumhurbaşkanı'mız bunu açıkladı. Bütün ücretlerin, asgari ücret kadar olan kısımda gelir vergisinden vazgeçildi ve devlet çok büyük bir fedakarlık yaptı. Asgari ücrette net bir artış sağlandı. Daha bunun üçüncü ayındayız. Bunu bugün tartışmayı anlamsız buluyorum."

- "Enflasyonda düşüşü hedefleyen program uyguluyoruz"

Bakan Bilgin, Türkiye'nin küresel salgının ardından yaşanan ekonomik krizlerin baskısı altında olduğuna dikkati çekerek "Bunun en önemli göstergesi, enflasyonist etki. Bu enflasyonu Türkiye önlemek için yeni bir ekonomik program uyguluyor. Mayıstan itibaren, haziranda daha belirgin bir şekilde enflasyondaki düşüşü hedefleyen bir ekonomik program uyguluyoruz. Dolayısıyla enflasyon ücret artışı, enflasyon ücret artışı sarmalına sebep olacak bu tür yaklaşımları yanlış buluyorum. Olağanüstü şartlar ortaya çıkar vesaire o zaman düşünülebilir ama bugün gündemimizde böyle bir şey yok." dedi.

Siyasi parti temsilcilerinin asgari ücretin artırılması yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Bilgin, şunları söyledi:

"Siyasetçiler, siyasi pozisyonları açısından kendi değerlendirmelerini yaparlar. Demokraside mekanizmalar böyle işler. Benim konuşmalarımı çalışma hayatında sorumlu Bakan olarak değerlendirmek lazım. Temmuzda toplu sözleşmelerin enflasyon farkı var. Bunları karıştırmamak lazım. Temmuz ayı geldiğinde hem memurlar ile hem işçilerle yaptığımız sözleşmeleri değerlendireceğiz."

Yorumlar (12)
.. 2 ay önce
Siyasetçiler değerlendirme yapmaz yalan söyler..!
osman 2 ay önce
en iyi siyasetçi en güzel yalan söyleyendir vede söylediği yalana kendisi inanandır.
Garabet 2 ay önce
Suyu tümden ısındı ötesinde kaynama yapıyor artık.. Gitme vakitleri geldi de geçiyor.. Sanki milletle dalga gecer bu halleri güç zehirlenmesi mi yoksa hep mi boyleydiler bilemiyorum..
Saglık personeli 2 ay önce
Temmuzda zaten zam verilecek. Bunu ekstra birşeymiş gibi haber yapıp halkı yanlış bilgilendirmeyin.
Tuncay 2 ay önce
Verin yetkiyi şu kardesinize ülke nasıl batirilir görün hedef 2171 uçan turkiye
Dr 2 ay önce
İkinizde akp nin siyasetçilerisiniz,şimdi burda biri açıkça yalan söylüyor ,artık millet bunu görecek,siz milletle geçin dalganızı
Ziyaretçi 1 2 ay önce
enflasyon %99 siz hala niye ek zam yapmadınız sandık gelince görüşürüz biz dilenci değiliz enflasyon farkını ver ozaman hakkımız bu sadaka istemiyoruz
Ziyaretçi 1 2 ay önce
yalan alayınz yalan söylüyor harbi olun sizin maaşınızı kim veriyor benim paramı yiyorsun haram olsun bakan maaşını açıkla asgari ücretle çalışırken bir bakıyorsun bakan olmuş müdür olmuş ballı maaşlar sizi ben atamadım konuşmaya hakkınız yok sizin sizi ben seçmedim sözleşmeli siyasetcilersizin
Hako 2 ay önce
Hayırlısı olur aç gözlülerin gözü mezarda doyar bakanım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?