PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı: EYT İçin Özel Ekip Oluşturduk!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlık bünyesinde çalışma grubu oluşturduklarını belirterek Maliye Bakanlığınında sürece katılacağını ve en uygun formulün devreye alınacağını kaydetti.

Ekonomi 19.07.2022, 19:47 21.07.2022, 04:14 Cansu Polat
Çalışma Bakanı: EYT İçin Özel Ekip Oluşturduk!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde emeklilikte yaşa takılanlarn durumuyla ilgili oluşturulan ekibin birkaç alternatif üzerinde çalışma yürüteceği öğrenildi.

Asgari ücrete yapılan ara zan ve memurlara verilen 3600 ek gösterge çalışmalarını başarıyla tamamlayan Çalışma Bakanlığı kamudaki sözleşmeli personele kadro verilmesi ve emeklilikte yaşa takılanların durumuyla ilgili yaptığı çalışmalara hız verdi.

EYT ile ilgili çalışmaları A Para Ankara Haber Müdürü Murat Ovucu’ya anlatan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, EYT için en uygun formülü devreye sokacaklarını kaydetti.

Oluşturulan bir çalışma grubunu sendikalarla diyolog halinde birkaç alternatif ve öneri değerlendir girdiği öğrenildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığının yanında ilgili bakanlıklarla temas halinde çalışmalarını yürütecek özel grubun sorunun çözümü için en uygun formül bulmaya çalıştı kaydedildi.

EYT ile ilgili çalışmanın 2022 yılı sonuna kadar ya da yeni yılın ilk ayında çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Yorumlar (6)
SAYIN BAKAN SİZ BAŞIMIZA GELEN EN TALİHSİZ OLAYSINIZ. 1 ay önce
YARDIMCI HİZMETLER OLARAK KİME HANGİ SEBEPLE OY VERLİM BİRİSİ ÇIKSIN SÖYLESİN ALLAH AŞKINA.TAŞERONA,YANDAŞA MÜDÜRLÜK,MÜBAŞİRE SINIF ATLAMA VAR.YHSNA BELEDİYE KÖFTESİ.RECEP AKDAĞ KADROLU MÜDÜRLERİ KIZAĞA ÇEKTİ UZMAN YAPTI YANDAŞLARTINI HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTMADAN BELEŞ MÜDÜR YAPTI.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE SINAVLA KAZANDIĞI KADROYU VERMEDİ 9 YILDIR MAĞDUR ETTİ.YİNE ADALET BAKANI ABDUL HAMİT GÜL MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATTI GİTTİ.YA MHP TÜM YHS BİTİRDİĞİ OKULA GÖRE TEKNİK VE GİH SINIFINA ATANACAK DEDİ SEÇİM BEYANNAMESİNE KOYDU UNUTTU.BİZ YHS,2351 VHKİ OLARAK CUMHUR İTTİFAKINA NİYE OY VERELİM ,NİYE SANDIK BAŞINA GİDELİM HAKSIZMIYIZ.BİZİM YAŞAM HAKKIMIZ YOKSA BİZDENDE OY YOK.
AYNEN KATILIYORUM 3 hafta önce
KABİNENİN EN ADİL VE KARARLI BAKANI SAYIN FAHRETTİN KOCA BEYE SORMAK İSTERİM.SAĞLIK SEN SİZE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI SINIF ATLATALIM TALEBİYLE GELMİŞ SİZDE BEN SINAVSIZ SINIF ATLATMAM DEMİŞSİNİZ.İYİ GÜZELDE SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI 9 YILDIR MAĞDUR.TAŞERONA BELEŞ KADRO VERDİNİZ,MÜDÜRLERİ HANGİ SINAVA TABİ TUTUP ÖLÇME DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ HİÇ.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI GİTTİ.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ NANAY BU NASIL BİR KABİNE BU NASIL HÜKÜMET ALLAH AŞKINA KIYAMET BİZİM BAŞIMIZDAMI?ONDAN SONRADA KALKIP HAK ,HUKUK,ADALET DİYECEKSİNİZ BİZLERDENDE OY BEKLEYECEKSİNİZ.SİZE OY VERDİĞİM İÇİN ELLERİM KIRILSAYDI SİZE OY VERMESEYDİM.AMA 2023 E AZ KALDI SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
frd 4 hafta önce
sen çok bili yon .... millet vekili ol harcan ma..
hamit 4 hafta önce
sanırım siyaseten işler iyi gitmiyor.
hakkım haram zıkkım olsun 4 hafta önce
yine ne yaptığınız belli değil kapalı kapılar ardında iş çeviriyorsunuz 2008 sonrası memur 3600 ek gösterge alamadı bunu kimse bilmiyor ama diş hekimi ve dr verdiniz el altından hakkımız haram olsun
artık yeter biz salak değiliz 4 hafta önce
3600 EK GÖSTERGE GİBİ Mİ? 2008 SONRASI memurlar 3600 ek gösterge alamadı ve siz verdiğinizi idda ediyorsunuz ama vermediniz ben mutetedim benden daha iyi bilecek haliniz yok siz bizi kandırdınız ama bundan CUMHURBAŞKANIMIZIN haberi yok haberi olsa hepinizi suriyeye sürer yakında haberi olacak özel eşyalarınızı toplayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?