PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı Bilgin: Asgari Ücret Tutarı, Bu Ücretin Üstünde Maaş Alanlar İçin Yeni Bir Skala Oluşturacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete yapılan zam sonrasında asgari ücretin üstünde maaş alan çalışanların ücretlerinde yeni bir skala oluşacağını söyledi.

Ekonomi 22.12.2022, 14:59 Cansu Polat
Çalışma Bakanı Bilgin: Asgari Ücret Tutarı, Bu Ücretin Üstünde Maaş Alanlar İçin Yeni Bir Skala Oluşturacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında yeni asgari ücret ve kamu çalışanlarına verileceği söylenen refah payı ile ilgili önemli açıklamalara imza attı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yeni asgari ücrete ilişkin "Bu rakam, bütün çalışanları, sadece asgari ücretle çalışanları değil onun üzerindeki çalışanları da emekçileri de refahtan pay alacakları yeni bir ücret skalasına ulaştıracaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023'te uygulanacak asgari ücreti açıklamak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol'un da katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın toplantısı düzenledi.

Yorumlar (6)
BANKER BİLO 2 ay önce
REİS NE ANLATIYON ALLAH AŞKINA ASGARİ ÜCRETİN BİRAZ ÜSTÜ MEMUR MAAŞI ZATEN. SKALA MIKALA HİKAYE ANLATMA
Mehmet 2 ay önce
Asgari ücreti memur maaşına çıkardınız zaten! Herkesi tabanda eşitlemeye çalışıyorsunuz!
Yok 2 ay önce
Bir şey yapacakları yok sadece içi boş vaatler sizi kandırmaktan başka bir şey yok. Bir kulağımızın arkası kaldı inanmak istiyeyen inanır
Sağlık 2 ay önce
Secimde memur birlik olup oy gücünü kullanmaz ise daha da birşey alamaz. Artık siyaset oy üzerine kurulu oy potansiyeli olan hükümetten istediğini alıyor o yüzden memurun da artık birlik olup kendini düşünmesi lazım. Bu gün ki memur sayısı ailesiyle birlikte bir hükümet değişimi yapacak kadar güçlü bir sayıda. O yüzden secim öncesi bu şansı kullanamazsak secimden sonra büyük hüsran olur. Zaten yıllardır memur yıprandı. Memura verilecek zamlar hep maliye hazineye yük getirdi ama boş verilen milyarlarca tl nin hesabı yapilmadi. Örn kkm hesapları. Memur ya tamam ya devam demeli yapılacak secim öncesi zam için.
Sağlık işçisi 2 ay önce
Sağlıktaki işçiler arasında birsürü maaş farkları var aynı işi yapıpta biri diğerinin 3 katı 4 katı dahi olan var aynı kurumda aynı sıtatü de çalışma yılı aynı ama farklı farklı maaşlar sayın bakan ve yetkili yetkisiz etkili etkisiz sendikalar asıl Buna SKLA getirin Eşit işe eşit ücret yapık Sağlık Bakanlığı kurumların da çalışan işçileri Çok adaletsiz hakkaniyetli bir durum ayda 70 trilyon aidat toplanıyor üyelerden ne yapılıyor
kaan 2 ay önce
işçi, maaşlarımemur maaşını geçiyr. kamuişçisi hattageçiyor. soförmedür fıkralarıyeniden gündemd.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.