PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı Asgari Ücret Zammı Yol Haritasını Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk İş ve TİSK Başkanıydı görüşme yapacağını belirterek asgari ücret konusunda yapılacak toplantıyı organize edeceğini ve beraber bir takvime karar vereceklerini söyledi.

Ekonomi 29.11.2022, 03:45 29.11.2022, 04:19 Cansu Polat
Çalışma Bakanı Asgari Ücret Zammı Yol Haritasını Açıkladı

Asgari ücret tespit komisyonunun 2023 yılı ocak ayından geçerli asgari ücret zammıyla ilgili çalışma takvimi belli oluyor.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularına yanıt veren Çalışma Bakanı Bilgin, Türk İş Başkanı ve TİSK Başkanıyla bir görüşme yapacağını söyledi.

Gazetecilerin asgari ücret görüşmeleriyle ilgili sorularına “biz davet ettik. Türk İş Başkanı Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir görüşme yapacağım” diyen Bilgin, Başkanlarla yapacağı görüşmede asgari ücret konusunda yapılacak toplantıyı organize edeceklerini ve birlikte biir takvime karar vereceklerini söyledi

Diğer taraftan Çalışma Bakanlığından yapılan açıklamada; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Vural Akkol’un katılımıyla Salı günü yapılması öngörülen asgari ücret tespit komisyonu çalışma takviminin belirlenmesine ilişkin toplantının 1 Aralık tarihine ertelendiği bildirildi.

Yorumlar (4)
Kozii 2 ay önce
Usulen belli aralıklarla 3/4 toplantı gerçekleşecek,gündem 1 ay boyunca bu olacak ve finalde şubatta herkesin yine yoksulluğa sefalete mahrum kaldığı rakam açıklayacaksınız.
hemşire 2 ay önce
NEDEN ASGARİ ÜCRETLİDEN BAHSEDİLİYOR MEMUR ZAMMINDAN NENDEN BAHSETMİYORSUNUZ
Ekol007 2 ay önce
Türkiye de yaklaşık On milyon asgari ücretli olduğu için olabilir mi?
Toplam memur sayısının 3 katından fazla olduğu için olabilir mi?
Aldığın ücreti bile etkilediği için olabilir mi? ( AGİ )
Hep bana, hep bana dememek lazım.
(Ben asgari ücretli değilim bu arada!)
Ali 2 ay önce
Bakan asgari ücretli bu ülkeyi ayakta tutan 15 bin olmalı devlete girmiş ilkokul ortaöğretim mezunlarını doldurarak içine ettiniz
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.