Bu Vergi Dilimi Zulmünün Kabul Edilmesi Mümkün Değil!

Geride bıraktığımız 2019 yılında 18.000 lira olan % 15’lik dilime ait gelir vergisi matrahı 2020 yılında 22.000 liraya yükseltildi.

Bu Vergi Dilimi Zulmünün Kabul Edilmesi Mümkün Değil!

Çalışanlar açısından bunun uygulamadaki karşılığı en geç yılın 6. Ayında bir üst dilime girilecek ve sonraki aylarda gelir vergisinin%20’lik dilimden kesilmesi demektir.

Vergisini peşin ödeyen ve toplam gelir vergisi içerisinde çok büyük bir paya sahip kamu çalışanına uygulanan bu dilim dilim zulmün kabul edilmesi mümkün değildir.

TIKLAYIN

Devletin maaşını ödediği çalışanını vergi kaynağı olarak görmesi ve dilim dilim bir uygulamaya tabii tutması son derece yanlıştır.

% 15’lik dilime tabi vergi matrahı, kamu çalışanının yıl boyunca bir üst dilime girmeyeceği bir rakama yükseltilmesi gerekmektedir. 

Ya da kamu çalışanından yıl boyu sadece% 15 vergi kesilecek şekilde yapılacak sabitlemedir. Yeter artık, kamu çalışanını bu dilim dilim uygulanan vergi zulmüne tahammülleri kalmamıştır.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 17:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van
Van - 4 ay Önce

Birde sözleşmeli çalışanların bürüt ücretinden kesiliyor. Bu da ayrı bir olay.

SIRADAKİ HABER