Bu ayıp Bakanlığımıza yeter!

SaglikPersoneliHaber.Net'e yazın, yayınlayalım! bölümümüz aracılığıyla bir hemşire arkadaşımızın son yıllarda eriyen sağlıkçı maaşları ile diğer kamu kurumlarında çalışan memurların maaşlarını değerlendirdiği yazısını yorumsuz olarak sizlere sunuyoruz.

Ekonomi 15.07.2019, 22:49 08.10.2019, 23:46
Bu ayıp Bakanlığımıza yeter!
© saglikpersonelihaber.net

DHMİ'de şoför 6475 TL (Yüzde 27 vergi diliminde)

Polis Memuru 71 temmuz zammı ile 5873 TL alıyor.

3/1 polis memuru, dogu tazminati dahil. 1 çocuk eş çalışmıyor . 7288 TL.

Uzman jandarma İçişleri Bakanligi 7600 TL

PTT postacı maaşı 3400 TL. mesai 500 TL, Performans 715 TL, harcırah 400 TL. Toplam: 5400 TL

TEİAŞ İşçi Kadrosu Teknisyen Mesaili Maaş 8230 TL

TIKLAYIN

Bekçi 4580 TL

Zabıta 5900 TL

Öğretmen 6300 TLr

Müftü 6800 TL 

SaglikPersoneliHaber.Net'e yazın, yayınlayalım! TIKLAYIN

Yukarıda yazılan maaşlar, çeşitli forum sitelerinde memurların paylaşımıyla ortaya çıkmış rakamlardır. Hemşire kadrosunda bir Sağlık çalışanı olarak bu ayıp bakanlığımıza ve hükümetimize yeter.

20 yıldır sağlık çalışanıyım. Herşey dahil 4400 TL alıyorum . Döner sermaye 30 TL. Bu mesleği yapacağıma gider bekçi olurum, posta dağıtıcısı olur gün boyu gezerim. Hastanın altını b*kunu temizlemektense, banyosunu yaptırmaktansa, bulaşıcı hastalığı ile uğraşmaktansa, enfeksiyonuyla uğraşmaktansa gün boyu tedavileriyle uğraşmaktansa, riskli bir işi yapmaktansa, nöbetsiz gece evinde bayramda hafta sonu evinde olmak varken, biz hemşirelerin sağlık memurlarının bu kadar iş yükü ile çalışmamız ile diğer kurumlardakiler bizlerden daha fazla maaş olması adalet midir?

Bizler insan sağlığı ile uğraşalım ama hiçbir değerin olmasın yazıklar olsun.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Canan 2 yıl önce
7/24 saat, bayram, hafta sonu gece gündüz demeden çalışan, 25 yıl çalışma hayatı olan yüksek lisans mezunu klinik hemşiresi-ebe- sağlık memurunun bu ay eline geçen miktar tam olarak maaş 3,370 TL. sabit ek ödeme 1,501 Tl. Toplam eline geçen miktar 4,871 lira. Bu eline geçen miktarın 1,501 tl si emekliliğe yansımıyor. Gece, gündüz, bayram,hafta sonu demeden nöbet tutarak çalışan bir ebe-hemşire ve sağlık memurunun bu ay eline geçen net miktar.Sabit üstü ek ödeme almayalı yıl oluyor. Alan il kaldı mı acaba.

Kamuda bu şartlarda çalışan ve bu kadar az maaş alan bir başka kurum var mıdır acaba?
Sözleşmeli yöneticiler ses çıkarmıyor çünkü en düşük ücret alan müdür yardımcısı 6.500 Tl. alıyor.

Sendikaların neden sesi çıkmıyor?
Mustafa 2 yıl önce
Ben saglik bakani olsam saglik personelinin yuzune bakacak yuzum olmaz.
sag mem 2 yıl önce
SÖYLERMİSİNİZ MAAŞLARDA KRİTERLER NEDİR ÇOK ÇALIŞMAKSA BİZLER KADAR ÇALIŞAN VARMI DIR MESLEKSE BİZİM YAPTIĞIMIZ MESLEK KADAR KUTSAL BİR ŞEY VARMI DIR BİZLER MASA BAŞLARINDA ÇALIŞMIYORUZ İNSAN ODAKLI HASTA ODAKLI BİREBİR MÜDAHALE EDEREK ÇALIŞIYORUZ .HERKES BİR BAKIMA EKSİĞİNİ GİDERİR EĞİTİM OLSUN TARIMOLSUN GÜVENLİK OLSUN YAPAR ÖTELER SONRA YAPAR ANCAK SAĞLIK ÖYLE DEĞİLDİR BİLGİ TECRÜBE GEREKİR ÖTELENMEZ BEKLEMEZ BU KADAR DEĞERLİDİR. NE 3600 EK GÖSTERGEMİZ VAR,NE ÜCRETSİZ TAŞIMA ULAŞIM İMKANIMIZ VAR NE SABİT EK ÖDEMELERİMİZ EMEKLİLİĞE YANSITILIYOR NE YIPRANMA PAYI GEÇMİŞİ KAPSAMIYOR NE DÖNER SERMAYEMİZ VAR SON 7 YILDIR DÖNER SERMAYE ALMAYAN HASTANELER VAR TOPLAM ELİMİZE GEÇEN 4500 TL EMSALLERİMİZDEN NE KADAR GERİ OLDUĞUMUZ ORTADADIR. REİSİMİZ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YA BİLGİLENDİRİLMİYOR YADA HER ŞEY TOZ PEMPE GÖSTERİLİYOR. YOKSA CUMHURBAŞKANIMIZ BİZLERİN BU DURUMDA OLMASINI HİÇ İSTEMEZ GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPAR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ BİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK.BİZLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK İÇİMİZİ DÖKMEK İSTEDİK ARTIK ÇOK AMA ÇOK YORULDUK ÖTELENMEKTEN BİR HİÇ SAYILMAKTAN BU MESLEĞİ YAPMAKTAN ARTIK BİRSEYLER YAPILSIN İSTİYORUZ. SAYGI VE HÜRMETLERİMİZİ SUNUYORUZ.
isa 2 yıl önce
Her meslek grubunun maaşı bir yıl içinde iyi kötü artarken bizim maaşlar dönerlerin yok oluşundan kaynaklı azaldı. Herşeyin arttığı bu zamanda maaşların azalması sağlıkcıların sağlıksız çalışmasına sebep olmaktadır.
Haklisinizda 2 yıl önce
Bakanlik cemaat. Sendika siyaset yandasla ugrasmaktan baska bir sey yapamaz oldu. Bu ekiple bir sey cikmaz. İkinci feto temizligi yapilmadiktan sonra bir sey cikmaz. Ey bahclei el at sagliga .
SAĞLIK MEMURU 2 yıl önce
doğru söze ne hacet
Ayip mi bakanligin umrundemiki 2 yıl önce
Bakanlik cemaat sendika ve siyaset guruhunun elinde. Kimin umrundaki calisanlar. Yandasa torpilli uzmanlik mudurluk bashekimlik geri kalanin cani ciksin. Memleketi bok goturuyor. Ama bu halk akillanmaz.
Erhan 2 yıl önce
4/d li işçi statüsündeki çalışanlar ne yapsın maaş net yani eline geçen 2.300 tl
Bazı kesimler haline şükretsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?