Bordrolara kimseler inanmaz oldu!

Asgari ücretin zamlanarak artması, memur maaşlarının %4 lerle yerinde sayması, asgari ücretle memur maaşları arasındaki açığın kapanmasıyla bordrolara kimseler inanmaz oldu.

Ekonomi 23.01.2021, 11:11 23.01.2021, 14:05 Güler Sağlam
Bordrolara kimseler inanmaz oldu!

Özel muayenelerin olduğu zamanlarda, sağlık memuru hekim kadar performans alıyordu. Muayeneleri kapatılan hekimler havuza dahil edilince sağlık memurlarının pastadan payı azaldı. Pastaya dahil edilenlerin mağdur edilmemesi için bakanlık bürokrasisinin verdiği azamı gayret sağlık memurunun performansının sonunu hazırladı.

Şimdi performansın neyini konuşuyoruz, olmayan şey konuşulur mu? Performansı konuşmayalım, sağlık çalışanlarının kayıplarını konuşalım. Hekimlerin havuza dahil edildiğinden günümüze 4000,00 TL yı bulan bir kayıp oluşmuştur.

TIKLAYIN

Havuz falan kalmadığına göre tüm sağlık branşları için yeniden kayıpların telafi edildiği bir maaş sistemi getirilmelidir.

Emekli olduklarında 2000 TL den başlayacak, 3500 TL azamî emekli maaşları yeniden dizayn edilmelidir.

Hulasa tek kalemde dolgun maaş 8500,00 TL olmalıdır. Vesselam" ifadelerine yer verdi

İsmail Yılmaz

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Doktor düşmanı 4 ay önce
Yav olayı nasıl doktora bağlıyorsunuz anlayamıyorum, deyin ki hak kaybım var hakkımı istiyorum. Çalışma şartlarım iyi değil iyileştirin. Yok dpktor çok alıyor bilmem ne doktorun da aldığı azaldı ne var yani bi sizin mi azaldı aldığınız ücretler. Hakkınızı arayın ama doktoru aşağı çekerek yada doktorsa söverek değil kendi özlük haklarınıza odaklanarak.
Realist 4 ay önce
Son günlerde bakiyorum da hep hekim dışı sağlık calisaninin kaybindan bahsediliyor. Kimsenin doktor maasindan haberi yok galiba. Hemsire maasi 3000 de doktor maasi 10.000 mi? Doktor maaşi da 5000. 10 yillik egitimin karsiligì. O bahsettiginiz döneri bi cok yerde hekim de almıyor. O yüzden hak ararken doktoru hedef tahtasi göstermeden arayin
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?