PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Birim Sorumlusuna 150 Lira Teşvik Ödemesi!

Hastanelerde birim sorumlusu olarak görev yapan sağlık personeline 150 TL teşvik ödemesi yapılacak. Peki diğer ayrıntılar neler?

Ekonomi 01.09.2022, 12:34 03.09.2022, 14:36 Cansu Polat
Birim Sorumlusuna 150 Lira Teşvik Ödemesi!

Bakanlığının uygulamaya soktuğu yeni Ek Ödeme Yönetmeliği ile beraber birim sorumlularına verilen ek puan sonucunda ek teşvik ek ödemesi almaları sağlandı. Buna göre hastanede görev yapan bir birim sorumlusu ortalama 150 TL ek teşvik ödemesi alacak.

Sağlık Bakanlığını branşı ile ilgili sertifika sahibi olan sağlık personeline de teşvik farkı olarak ortalama 150 TL ek ödeme yapıyor. Hangi sertifikanın ek puan için kabul edildiği yönünde haber merkezimize de çokca soru gelmektedir. Sağlık personelinin branşı ile ilgili sertifikaların kabul edildiği unutulmamalıdır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Hangi sertifikaları ek teşvik ödemesinden faydalanacağı ile ilgili bir çok soru haber merkezimize gelmekte. Bununla ilgili yayınladığımız haberimize buradan erişebilirsiniz.

Hastaneler Arası Teşvik Tutarı Değişecek

Diğer taraftan her hastanenin ek ödeme katsayısı farklı hesaplandığından Örneğin; bir hemşirenin başka hastanede çok farklı teşvik ek ödemesi alabileceği bilinmelidir. Katsayılar değişkenlik göstermekte olup, bu ay katsayısı yüksek olan hastanenin gelecek ay düşük olacağı, ya da tam tersi bu ay düşük olan hastanenin gelecek ay katsayısının yüksek olacağı bilinmelidir. Dolayısıyla katsayısı yüksek diye hastane değiştirme talepleri yapılması uygun görülmemektedir.

Öte yandan eczacıların teşvik ödemelerinde hekim dışı havuzuna alındıkları için tabip haricindeki tüm personelin yaşadığı mağduriyeti onlarda yaşamaktadırlar.

2008 Yılından Sonra Memur Olanların Mağduriyeti Sürüyor

Öte yandan 2008 yılından sonra memuriyete başlayan kamu personelinin emekli maaşı mağduriyeti halen sürmektedir. 2008 yılından önce memuriyete başlayan bir kamu personeli ile 2008 yılından sonra memuriyete başlayan emekli olduğunda aralarında yaklaşık 5000 liralık maaş farkı oluyor. Bu mağduriyetle ilgili tüm sendikaların girişimde bulunması bekleniyor.

Teşvik Ek Ödemesinde Hastane Ortalaması Büyük Etken

Ayrıca tabip harici personele verilen teşvik ek ödemelerinin hesaplamasında hastane ortalamasının büyük faktör olduğu öğrenildi. Buna göre hastane ortalaması ne kadar düşük ise tabip haricindeki personel o kadar düşük tutarda teşvik ek ödemesi alacak. Bilindiği gibi hastane ortalaması hekimlerin toplam puanı / hekim aktif çalışma günün kaç sayısına bölünmesi ile bulunuyor. Her ne kadar sağlık Bakanı Koca performans havuzlarının ayrıldığına dair açıklama yapsana da tabip harici personelin hastane ortalaması ya da diğer etkenler nedeniyle yine düşük tutarlarda ücretlere mahkum edildiği görüldü.

Yorumlar (29)
1212 1 ay önce
Sağlık Bakanlığı'nın şimdiye kadar hazırladığı mevzuatlar içinde en rezil mevzuat olacağı kesin..
HASTANEDE ECZACI 1 ay önce
eczacının stratejik personel olmaktan çıkarıldığını nerden çıkardınız. öyle bir yazı varsa paylaşır mısınız
stratejik 4 hafta önce
Eczacının Stratejik personel sayılması zaten yanlıştı. Eczacı olmayınca çok sorun yaşanacak bir durum mu var. Çok yerde bu görevi sağlık memuru ve hemşireler yürütüyor ki zaten. Taşınırcılıktan fazla ne yapıyorlar ilaç mı yapıyorlar
Yalani birakin artik 1 ay önce
Yahu yalan yanlış bilgilerden kaçının artik, nerde yaziyor eczaci stratejik personel değil diye
Sağlıkçı 1 ay önce
Acil sorumlusu almıyor
EBE 1 ay önce
EBE KADROLU OLANLAR ALAMIYOR
.. 1 ay önce
Aynen
Mahir g 1 ay önce
Hastane birim sorumlusu olarak çalışan sağlık memuru, ebe arkadaşlarımıza bu teşvik ödemesinden ekobs sisteminden hemşire dışında diğer branş girişlerine izin verilmediğinden alamıyorlar.
Hacı 1 ay önce
Ver mehteri
Ysp 1 ay önce
Biz ysp olan hemşireleri unutmayın, azıcık bize de verin.
HASAN865454 1 ay önce
İŞTE SİZİN GİBİ HEMŞİRELER YSP İFADESİNİ KULLANIYOR.KARDEŞİM CAHİL OLMA SEN SAĞLIKÇISIN.YADA BURDAKİ YSP Yİ POLEMİK OLARAK YAZAN O.Ç SUN ARTIK HANGİSİSİN BİLEMİYORUM
emre 1 ay önce
112 istasyon sorumlusu icinde geçerlimi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?