PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Binali Yıldırım 3600 Ek Gösterge Hakkında Konuştu

Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusunda yoğun olarak çalışma yürüttüğünü belirterek “artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşılıyor. Zor bir düzenleme, inşallah beklentileri karşılayacak” dedi.

Ekonomi 07.05.2022, 21:52 07.05.2022, 23:13 Cansu Polat
Binali Yıldırım 3600 Ek Gösterge Hakkında Konuştu

3600 ek gösterge konusunda özellikle Ak Parti kanadından her gün yeni bir açıklama yapılırken sağlık çalışanlarından kimlerin nasıl faydalanacağı muamma olmaya devam ediyor.

Hangi unvan da görev yapan sağlıkçıya ne kadar bir gösterge değişikliği yapılacağı bilinmemekle beraber sadece hemşire unvanına verilmesi durumunda sağlık da büyük bir kaosun yaşanacağına ileri sürülüyor.

Sağlık çalışanlarının üye olduğu iki büyük sendika olan Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen’in 3600 düzenlemesinin sona yaklaşıldığının belirtildiği bugünlerde sahanın beklentilerine göre hareket ederek sağlık lisansı yerlerinin tamamının 3600 ek gösterge alması lise ve önlisans mezunu olanlara da ek göstergelerinde belirli oranlarda artış sağlanması için mesai yapması bekleniyor.

Memur- Sen Erzincan İl Temsilciliği tarafından düzenlenen teşkilat buluşması müftülük konferans salonunda yapıldı.

 “3600 ek gösterge meselesini sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz”

Yıldırım, 3600 ek göstergeyle ilgili şöyle konuştu:

“Çalışanlar, memurlarımız, işçilerimiz, sözleşmeler tabi gönlümüz arzu eder ki burada bir sadeleştirme yapılabilsin, çalışanların statüleri, mevzuatları birleştirilebilsin. Bunun için de mücadele ediliyor, belirli mesafeler de alındı. Bundan sonra elbette ki bu yönde müşterek çalışma devam edecek. Elbette uzun süreden beri gündemimizde olan 3600 diye tanımlanan mesele, Çalışma Bakanlığımızın yoğun gündemi olarak devam ediyor ve artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz. Bunun birçok etapları var. Zor bir düzenleme ve inşallah beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca vardırılır. İster devlet tarafında ister devlete hizmet eden memur, işçi veya özel sektörde işveren veya işçi çalışan tarafında olalım, bu ülke bizim. Bu ülkenin geleceği hepimizin. İmkanlarımız kısıtlı, ihtiyaçlarımız sınırsız.”

Salgın bittikten sonra bu kez ülkenin kuzeyinde bir savaşın başladığına işaret eden Yıldırım, bu hadiseyle doğal gazın 10 kat, petrolün 2,5 kat arttığını ve bütün fiyatlamaların alt üst olduğunu aktardı.

Enflasyonun en sıkıntılı mesele olduğunu söyleyen Yıldırım, “Enflasyon, insanların refahından, cebinden imkanlarını alan bir ejderha gibidir. Enflasyon ile mücadele etmek esastır ama bunun zamana yayılması gerekir. Bugün dünyada birçok ülke bir numaralı sorun olarak önüne enflasyonu koydu. Bunun için de düzenlemeler yapıyorlar, parasal politikalarda değişikliğe gidiyorlar. Bizim de hükümetimizin de bir numaralı sorunu ve gündemi enflasyondur.” diye konuştu.

Yorumlar (10)
İltimaS 2 hafta önce
Bu ateş pahası ortamda, 3600 verseniz de boş. Önce adalet. Beleş kadro alan ilkokul mezunu taşeronun yıllık geliri, üniversite mezunu sorumluluk sahibi memurun yıllık gelirini geçmiş. Adalet, sözlükte kalmıştır.
Sağlık çalışanları 2 hafta önce
VALLAHİ SİZDEN BİR ŞEY BEKLEMİYORUZ ARTİK..SİZDE SEÇİMDE BİZDEN BİR ŞEY BEKLEMEYİNİZ.OLAY BU KADAR BASİT.MEMUR SEÇİMİ BEKLİYOR SEÇİMİ,.
YHS 2 hafta önce
Yhs olarak ek gösterge kadro falan Cat curt istemiyoruz işçiye verilen tediye ikramiye yol parası istiyoruz
Yhs 2 hafta önce
Yhs kadro bekliyor siz çok alana çok verin az alana hiç vermeyin üç beş maaş alan versin ben oy vermem
Yhs 2 hafta önce
Yhs memleketin neyi var neyi yok bilirdiniz şimdi gaz var gaz var diye bağırıyorsunuz
Turan 2 hafta önce
Her yer ysh kaynıyor, kadro ihtiyacı görmüyoruz ysp ysh için
labtek 2 hafta önce
google ye bir sorun Binali bey ne sözler vermiş, hangileri olmuş :]]]]]
labtek 2 hafta önce
2019 yılnda da EYT benim namus sözüm demişti mesela :]]]]]9
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?