Benzin Bu Gece Zamlanacak mı?

Basına yansıyan haberlere göre, benzine 17 kuruşluk bir zam geliyor. Bir çok yazılı internet basınında yer alan habere göre, benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruşluk zam gelecek. Sektör yetkililerine dayandırılan haberlerde, "söz konusu zammın gelmesi durumunda eşel mobil sisteminin tekrar devreye gireceğini ve 13-14 kuruşunun pompaya yansıyacağını, geri kalan kısmın ise eşel mobilden karşılanacağını" bilgisi geçiyor.

Benzin Bu Gece Zamlanacak mı?

Brent petrol, dolar kuru ve uluslar arası piyasalarda benzin fiyatı yükseliyor. Sektör yetkililerinin yaptığı açıklamada, "Dövizin yükseliş hareketine karşın ürün piyasalarındaki düşüş oluşumu yerel fiyatlamalarımızda fren görevi gördü" ifadeleri kullanıldı.

TIKLAYIN

Anadolu Ajansının son dakika olarak geçtiği habere göre;

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre benzin fiyatına bu gece yarısından itibaren zam bekleniyor haberleri hakkında EPDK tarafından yapılan açıklamada, “Gerekli hesaplamalar yapılıyor bir zam söz konusu değil” ifadesi kullanıldı denildi. 

Kaynak: Anadolu Ajansı

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER