Bekçi Maaşları Hemşire Maaşlarını 300 Lira Geçti!

Sağlık Personelinin aldığı parçalı ücretlerin toplamının Bundan 10 sene önce asker, polis, öğretmen ve bekçi unvanlı memur arkadaşlarımızla hemen hemen aynı iken, 2021 ocak itibariyle hemşire maaşları bekçi maaşlarının da gerisine düştü.

Ekonomi 05.01.2021, 17:04 05.01.2021, 17:17 Güler Sağlam
Bekçi Maaşları Hemşire Maaşlarını 300 Lira Geçti!

Aşağıda 2021 için verilen bekçi maaş tablosunu incelediğimizde öğrenim durumu, hizmet yılı, derece ve kademe gibi kriterlere bakıldığında tüm şartlarda bekçi maaşlarının hemşire maaşlarında 200 ila 300 lira arasında fazla olduğu görülmektedir. 

“Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine almaktadır. Ayrıca, bunlar Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli her sınıftaki personele ödenen tayın bedelinden de yararlanmaktadır. Yine 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan ödenen fazla çalışma ücretinden “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı kadrolarda görev yapanlar da yararlanmaktadırlar.

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına göre 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ilave edildiğinden, “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı kadrolarda görev alanlar da bu uygulamadan yararlanmaktadırlar.

TIKLAYIN

Göreve yeni başlayan “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” ne kadar maaş almaktadır?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar (yada eşi çalışmayan) ve çocuksuz olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

Mezuniyet Durumu D/K Aylık Net Maaş
Lise ve dengi okul (Evli ve eşi çalışmayan) 11/1 - 3/8 5.472,97 TL - 5.910 TL
Önlisans (2 yıllık yükseköğrenim) (Evli ve eşi çalışmayan) 9/2- 1/4 5.480 - 6.102 TL
Lisans (4 yıllık yükseköğrenim) (Evli ve eşi çalışmayan) 8/1 - 1/4 5.548,83 - 6.102 TL

Çarşı ve Mahalle Bekçilerin Emekli maaşı ve ikramiyesi (5434 sayılı Kanuna tabi olanlar için-1.10.2008 öncesi memuriyetegirenler için)

D/K- Öğrenim Durumu Hizmet Süresi Ek gösterge Emekli Maaşı Emekli İkramiyesi Ek Tazminat
1/4 Önlisans - Lisans 30 3000 4.068,55 143.096,78 100 TL
Lise ve dengi 30 800 3.354 117.344 100 TL

1.10.2008 sonrasında memuriyete girenlerden emekli olanların emekli ikramiyesi aynı olmakla birlikte emekli maaşları prime esas kazançlar üzerinden hesaplanmaktadır

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
laborant 2 hafta önce
sağlık personelinin layığı bu çünkü,halinden memnun olmasalar sağlık sene üye olmazlar...
424242 2 hafta önce
ne alaka
Snnejd 2 hafta önce
Cok dogru
vatandaş 2 hafta önce
beğenmiyorlarsa yapmasınlar kimse zorla tutmuyor onları
Yeter artık 2 hafta önce
Kasım döner sermayeleri neden yatırılmıyor? Bu kadar insanın kredi, kredi kartı faizlerini döner sermaye ile birlikte yatırmalısınız, yeter sabrımız taştı
Sağlık 2 hafta önce
Seçim zamanını bekleyin eğer personel toplu hareket ederse gerçekten hükümete en büyük uyarıyı yapmış olur ama tabi yine veren verir oyu sonra bizim sorunlarımızı neden görmezden geliyorlar demesin...sendika bu işin hava civasi en büyük ders seçim zamanı verilmeli...sendikanın aldığı zam ilk defa enflasyonun da altında kaldı yani sendika değil hükümet bile ne kadar ezdiginin farkında bizi ki gerçek enflasyon zammı bu değil alım gücümüz her geçen zamlarla düşmekte demek oluyor ki eğer seçim zamanı uyarı verilmezse yeni dönemde iyice dibe vururuz...
veremli 2 hafta önce
AYAKTA UYUMAK NE SARIYAA BEEEEE
Vatandas 2 hafta önce
Tamam lan yapmayalım vatandaş bir gün sadece bir gün yapmayalım senin dediğin gibi bak o zaman ne olur ortalık başta sen hastana baktırmak için bas bas bagirirsin hemsire yokmu doktor yok mu sağlıkçı yok mu diye....
Yazik 2 hafta önce
UTANAN SENDİKACI VARMI...PISLIK LERRR
Utanç 2 hafta önce
Bu yazıyı okuyunca adaletsizliğe karşı utanç duydum. Buna sebep olanlar hiç mi Allah korkusu yok...
Saglik calisani 2 hafta önce
Akparti gidince duzelir. Akp gitmeden hic birsey degismez.
Hemşirantep 2 hafta önce
bknz...üniversite maratonunu koşmuş , bilgiyle bakıp emeği ile hayat kurtaran hemşireler ne zaman hakkını alacak .Ben sendikadan da istifa ettim ..THD derneğe de üye oldum .daha ne yapabilirim.
ahmet hozan 2 hafta önce
Yani hemşirelerle ilgili derdimiz yok ama maaşları temizlik personellerinin maaşlarını 1.500 tl geçti :((
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?