PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bayram Geldi! 5 Müjde‘den Biri Bile Gerçekleşmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramında Sağlıkçılara maaş ve mali hakları iyileştirmesi sözü üzerinden 41 gün geçmesine rağmen biri bile maalesef gerçekleşmedi.

Ekonomi 25.04.2022, 23:11 26.04.2022, 02:06 Cansu Polat
Bayram Geldi! 5 Müjde‘den Biri Bile Gerçekleşmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Tıp Bayramı etkinliklerinde sağlık çalışanlarına verilen 5 müjde de ortada kaldı. Cumhurbaşkanının açıklamasının üzerinden 41 gün geçmesine rağmen verilen sözlerden hiçbiri hayata geçirilemedi.

Sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler yapacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı ikili bordrodan tekli bordroya geçireceği sözünü de vermişti.

Müjdelerle ilgili açıklama yapan Genel Sağlık İş Başkanı Doktor Derya Uğur “Cumhurbaşkanının verdiği sözün üzerinden 41 gün geçmesine rağmen henüz somut bir adım atılmadığını belirtti. Cumhurbaşkanının müjdeleri açıkladığı gün bu müjdelerin vaatten öteye geçip geçmeyeceğini zaman göstereceğini söylemiştik. Pratisyen hekimlere 2500 TL, uzman doktora 5000 TL zam yapacağız, emekliliklerine de yansıyacak dediği günden bugüne de 140 gün geçti. Önceki sözlerde tıp bayramında verilen sözler gibi buhar olup uçmuştu. Rabbim eksikliklerini göstermesin denilen sağlıkçılar ise yokluğa ve yoksulluğa bırakıldı” dedi.

Genel Sağlık İş Başkanı Uğur, Cumhurbaşkanı’nın verdiği müjdelerin aynılarını Ramazan Bayramının işaret edilerek gündeme getirilmeye devam edildiğini belirterek “bir gecede ülkenin geleceğini belirleyen, yasaları çıkaranlar konu sağlık çalışanları olunca sessizliğe gömülür. İstenirse maaş sistemi bir gecede düzenlenir. Sağlık çalışanlarının yoksunluğu da bir gecede sona erer” dedi.

Yorumlar (13)
Huseyin 4 hafta önce
Siz cok ücret yok.saglikcilar en düşük maaşı alan kurumlardan en önce geliyor. Yilardirdirda iyileştirme almadi. Sağlıkçıları hakkı ödenmez alkışa devam...
CovidAcil 4 hafta önce
Bu gidisle 2023'e kadar 3'un 1'ini aliriz ancak!
dr 4 hafta önce
2 haftaya doktorlara zam gelince sakın itirraz etmeyin yine
hemşire hanım 4 hafta önce
keşke zam gelsede bizde itiraz edemesek. inanıyormusun
zeyn 4 hafta önce
babalar gibi ederiz gülüm merak etme
aslanbey 4 hafta önce
temmuzda güzel bir zam var :)) enflasyon drlarada biraz artış var ysp.de 200- 250 araası eğitimli insanlara layık gördükleri bu cahil eğitimsiz insanlar lazım bunlara oy için
hakan 4 hafta önce
müjde:))))))))))))))
Halo dayı 4 hafta önce
Hangi para verilecek güldürmeyin beni maaş alıyorsan şükret
Dr.Ahmet APAK 4 hafta önce
Müteahhide verilenden, spor kuluplerinin affedilenden, ziraatten hortumlayana verilenden, demirorene türk telekoma bağışlanandan, şehir hastanelerinde hastanenin kendisinde yapılan hizmeti şirkete 10 katı verilen paradan vsvs. nasıl mı, bir gecede kendilerini maden işçisi gibi en ağır koşullarla emekli yapan kendinden başka kimsenin saygı duymadığı grup 1 günde yapar. Sadece Hakkımızı verir.
çalışan 4 hafta önce
döner alamıyoruz. şirkete giddi dönerler
Aslan 4 hafta önce
Müjde bir çamaşır markasıdır.26.yılımı çalışıyorum nisan ayındayında 44 tl çorap,önlük parası yatmış. Verilen müjdelerin hiçbirinin verilmeyeceğini adım gibi biliyorum.Sözde iki tane büyük sağlık sendikası sus pus oldu. Milletvekilliği listeleri hazırlanıyor galiba onu bekliyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?