PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakanlık Yayınladı: 3600 Ek Gösterge 2 Yıl ve Üzeri Tüm Sağlık Çalışanlarına Verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla alan sınırlaması olmaksızın 2 yıl ve üzeri yüksek öğrenim mezunu tüm sağlık çalışanların ek göstergeleri 3600’e yükseltildi.

Ekonomi 03.07.2022, 00:27 03.07.2022, 08:04 Cansu Polat
Bakanlık Yayınladı: 3600 Ek Gösterge 2 Yıl ve Üzeri Tüm Sağlık Çalışanlarına Verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kamuda büyük reform başlığıyla tablo eşliğinde bir duyuru yayınladı.

3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili 1. Dereceye gelmiş olmak kaydıyla 2 yıl ve üzeri yükseköğretim mezunu polislerle tüm öğretmenlerin ve din görevlilerine göstergelerinin 3600’e yükseltildiği açıklandı.

Sağlık çalışanları ile ilgili de ayrı bir başlık ayıran Bakanlık, alan sınırlaması olmaksızın Önlisans mezunu ve üzeri yüksek öğrenim mezunu tüm sağlık çalışanlarının 3600 ek göstergeye yükseltildiğini duyurdu.


Çalışma Bakanlığı Ek Gösterge Düzenlemesini Tabloyla Duyurdu - TIKLAYINIZ


Kanun teklifinde yer alan düzenlemeye göre, sağlık personeli arasındaki lisansiyer ayrımı kaldırılmaktadır. Sağlık Hizmetleri Sınıfında yer alıp da yüksek öğrenim gören tüm sağlık personeli ayrım olmaksızın 3600 ek gösterge alacaktır. 

Mevzuatımıza göre önlisans mezunları da "4 yıllık öğrenim mezunu olma" şartı aranmadıkça yüksek öğrenim mezunu olarak kabul edilmektedir

Yorumlar (32)
Sglk 2 ay önce
Lisans mezunu olmayanlarıda kapsama almak emek vermeden yedirmek hep aynı halsızlıklar boşunamı okudu lisans da onca sağlıkcı. Gitti emek , zaman, para. Boşu boşuna
aziz 2 ay önce
lisans mezunu arkadaş, sen emeğinin karşılığını daha fazla nasıl alabilirim mücadelesini vereceğine, ön lisans ve lise mezunları niye benim kadar alıyor un kavgasını veriyorsun. :(
Teknisyen 2 ay önce
Hiyerarji bakımından, Teknik hizmet sınıfı ile Sağlık hizmet sınıfını arasında sorun oluşmaktadır ve Memur Sen, Sağlık sen bu konuyu çözemedi.Haberde tüm sağlık çalısanı diyor, Sağlık personeli SHS var.
Th 2 ay önce
Sağlık bakanlığında hiç ayrıma tutmadan bütün teknik hizmetler sınıfına 3600 verilmeli 3 yıllık tıbbi sekreter 3600 alırken lisans mezunu teknik hizmetler sınıfı alamıyor adaletsizlik bu derhal bu sorunlu durumdan vazgeçilmeli
mersinli 2 ay önce
bu bakanlıkta teknik hizmetler sınıfının hiç bir değeri yok. normal memurla aynı fazla mesai ücreti alırsın 3600 alamazsın ama bütün tamir tadilat üzerinden geçer
Sadık 2 ay önce
Diğer bakanlık çalışanları üvey evlat mı. 1 dereceye gelmiş tüm üniversite mezunlarına verilmesi gerekir.memurları böldüler çok kötü bir durum.
Teknik Hizmet Sınıfı 2 ay önce
Bu bakanlikta, Teknisyen ve Teknikerler "THS" işgal kadro 3. Dereceden üste çıkamıyor, aynı mezun 3600 alamıyor, ama yogun bakımlarda pandemide ve hala en önde hasta başlarında medikal gaz sistemlerinden tut bütun elektrik sıhhi tesisat vs mücadele en ön sırada yer alıyor haksizliktir.
Adlt 2 ay önce
Teknik hizmetler sağlık hizmetleriyle aynı değil ki. Zaten 4 meslek grubuna söz verilmişti. Sizde 2030 dan sonra diğer seçimlerde verilmeyen gruplarla birlikte alırsınız.
karateke 2 ay önce
zaten verilen sözdeki sınıflarda sıkıntı var.
Meric. Nehir 2 ay önce
2008 sonrası memur olanlar ne olacak? 3600 alabildi ler mi?
Hiz 2 ay önce
1/4 hizmetiyim benim ek gösterge kaç olacak bilen varsa yaza bilirmi teşekkürler
Wowww 2 ay önce
Senin göstergen 196,426 olacak. belki de 196,427 bile olabilir.
Yiğido 2 ay önce
GİH personeli sağlık çalışanı değil mi ?
Yine seçtiniz sadece Sağlık Hizmetleri sınıfına verdiniz diyecek söz yok..
Çok yazık...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?