Bakanlık Tasarrufta Kararlı! Tasarruf Takip Ofisi Kuruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kamuda kaynakların verimli kullanılması, maliyetlerin ve harcamaların azaltılması, gelirlerin kalitesinin arttırılması amacıyla Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisi kurulması kararının ardından Sağlık Bakanlığıda bu konuda önemli bir adım attı.

Ekonomi 21.02.2019, 13:53 21.02.2019, 13:53
Bakanlık Tasarrufta Kararlı! Tasarruf Takip Ofisi Kuruldu

Bakanlık bünyesinde Bakanlık Makamı Oluru (Ek.1) ile Bakan Yardımcılığına bağlı Tasarruf Takip Ofisi kuruldu.

TIKLAYIN

Faaliyetlerin il düzeyinde takibinin sağlanması amacıyla İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde doğrudan Sağlık Müdürlerine bağlı (Tasarruf ve Gelir Arttırıcı Programlar) TGAP Birimlerinin oluşturularak, söz konusu birim sorumlularının belirlenmesi ayrıca Müdürlüklere bağlı her bir Sağlık Tesisinde ve Harcama Biriminde de bu yapılanmanın sağlanması için İl Sağlık Müdürlükleri yazılı olarak talimatlandırıldı.

Tasarruf Takip Ofisi marifetiyle Kuruma Özel Mal, Hizmet ve Sermaye Giderleri ile Ortak Mal, Hizmet ve Sermaye Giderleri için Bakanlığın İlgili Dairelerinin katılımı ile yapılan müteaddit toplantılarla eylem planları hazırlanmış olup, Bakanlık Merkez Birimlerinin konusuyla ilgili Daire Başkanlıklarına takip edilmesi önem taşımaktadır.

Bakanlığımız tarafından Tasarruf ve Gelir Arttırıcı Programlara (TGAP) yönelik hazırlanan Proje Kartları (Ek.2), TGAP Çalışmalarının Detaylarını Gösterir Excel Tablosu (Ek.3) Faaliyet ve Maliyet İzlem Tablosu (Ek. 4), Taşra ve Merkez Birimlerince Yapılacak İşlere Yönelik Süreç Algoritması (Ek.5) ile ekte tarafınıza gönderilmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?