PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’nın Söz Verdiği Döner Sermaye Yönetmeliği Ne Oldu?

Sağlık Bakanı Koca tarafından Bakanlığın resmi web sitesinden yayınladığı açıklamasında “15 Ağustos’ta yapılacak iyileştirmelerin herkesçe gözle görülür hale gelecek” diyerek işaret ettiği ek ödeme yönetmeliğinin belirsizliği devam ediyor.

Ekonomi 10.08.2022, 10:16 10.08.2022, 10:43 Cansu Polat
Bakan Koca’nın Söz Verdiği Döner Sermaye Yönetmeliği Ne Oldu?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından 8 Temmuz tarihinde Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı bayram mesajında sağlık çalışanlarını kastederek “arkadaşlarımız için yapılan iyileştirmeler 15 Ağustos‘ta herkesçe gözle görülür hale gelecek” demişti.

Sağlıkta çözülemeyecek sorunumuz yok diye Bakan Koca çarelerin ya uygulamaya konulduğunu yada konulmak üzere olduğunu belirtmişti. Bayram mesajında sağlık sistemi ve sağlık çalışanlarının salgından bu yana ağır şartlarda yıprandığını da açıklayan Koca’nın sözleri Bakanlığın resmi web sitesinde hala duruyor.

Sağlık Personeli Yönetmeliği Bekliyor!

“Arkadaşlarımız için yapılan iyileştirmeler 15 Ağustos‘ta herkesçe gözle görülür hale gelecek” diyen Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından sağlık personeli, yayınlanacak yönetmeliği bekliyor.

Sağlık çalışanlarının önemli bir kesimi ise her gece saat 12:00 itibari ile resmi Gazete’nin yeni nüshasını takip ederek yönetmeliği merak ediyor.

Mutemetler Yetişmez Diyor!

Diğer taraftan döner sermaye hesaplamasından sorumlu birçok mutemet 10 Ağustos itibari ile yönetmeliğin yayınlanmaması halinde yapılacak düzenlemelerin temmuz ayı döner sermayesi hesaplamasına yetişmeyeceğini ifade ediyor.

Yorumlar (26)
Sartorius 2 ay önce
Fahrettin verse mutemetler vermeyecek, yetişir ya da yetişmez seni ilgilendirmez işine bak sen!!
vas deferens 2 ay önce
dal yaprak sen mi söyliyeceksin işime bakıp bakmayacağımı
SAĞLIKCI 2 ay önce
Bu kaçıncı bahar...
Aslan 2 ay önce
Yönetmeligi kurt yemiş
sağlıkçılar 2 ay önce
kaç yıl oldu.3 senedir sağlıkçılar iyleştirme alacak.... ögretmenler 3 takdir belgesine döndü. sağlıkçılarda bırakın maaş iyleştirmeyi başarı belgesi bile yok.
Dr Hakan 2 ay önce
Yalan oldu yalan oldu . Belki ysp korkuyordur malum sendika saldırılarından .
Dogrusu 2 ay önce
Ysp sensin
Antihakan 2 ay önce
Ananı YeSp yapmışlar
smemuru 2 ay önce
yönetmelik ufff olmuş.
Salim 2 ay önce
Arkadaşlar çalışıyor.Arada bir sadece nefes almak için duruyorlar.
ali 2 ay önce
Osmanlıda sefer zamanı atların beslenmesi için zil çalınırmış, zili duyan atlar yemek yemeye gidermiş. Savaşlar uzayınca, atlara verecek yem de kalmayınca bir zaman sonra zil çalınamaz hale gelmiş ve birçok at sefer sırasında telef olmuş. Sonra akıllının biri yem yok ama biz yine de zil çalalım demiş, zil çaldıkça atlar yem için umutla beklemiş, gerçekten de yeterli yem olmamasına rağmen telef olan at sayısı azalmış. Nerden geldiyse aklıma...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?