Bakan Koca'dan, Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarına Ek Ödeme Açıklaması!

Sağlık Bakanı Koca: "Bununla ilgili ben özellikle Mart - Nisan - Mayıs aylarında ek ödeme yapılması konusunda daha önce yapılabileceğini söylemiştim. Yapılma noktasında bir çalışma içindeyiz. Önümüzdeki günlerde netleşmiş olur." dedi.

Ekonomi 14.05.2020, 11:46 15.05.2020, 23:49
Bakan Koca'dan, Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarına Ek Ödeme Açıklaması!

Bilim Kurulu toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

TIKLAYIN

Bakan Koca, Aile sağlığı merkezlerinde çalışanlar için ek ödeme yapılacak mı? sorunu yanıtladı.

Bununla ilgili ben özellikle Mart - Nisan - Mayıs aylarında ek ödeme yapılması konusunda daha önce yapılabileceğini söylemiştim. Yapılma noktasında bir çalışma içindeyiz. Önümüzdeki günlerde netleşmiş olur.

Yorumlar (3)
Saglik 6 ay önce
Filyasyon her safhada söyleniyor bence asm ler hakediyor adaletle bakmak lazım karantinada olanlar çıkma yasağı olanlar vs hepsini takip ediyolar bostan belesten para alan çok memlekette bırakın onlarda alsınlar en azından hak ediyorlar...sanki bize tavandan adaletle ödeniyor da kimisi çok kimisi az kimisi hiç herkesin canının değerini devlet belirliyor çıkıp herkese 1000 tl vercez diyemediler...yardım topluyoruz ama abd ye maske tulum gönderecek kadar da zenginiz Adalet yokkkkk o kadar....
Kemal 6 ay önce
Hekimler kendileri diyor "eşşek yükü ile maaş veriyorlar bize" diye bide ek ödeme verin , üstüne bide masraf gider ödemesi yapın, sağlık çalışanlarına da 300_500 TL ek ödeme verin, PTT bile 2000 TL verdi.
Gökhan 6 ay önce
Şöyle yapalım o zaman, bir mağduriyet söz konusu ise bunu hedef göstererek yapmayın. Merkep yükü ile para alma konusu ise hiç doğru değil. Bir diğer taraftan ASM'de çalışan temizlik personelinden tutun, bir eldivene otoskop ucundan abeslanka kadar her şeyi, oturacakları masayı, polikilinik odasını, masasını sandalyesini sedyesini, tıbbi atığını... Aklınıza gelen gelmeyen her ne varsa hepsini aile hekimlerinin kendisi temin etmek zorundadır. Siz herhangi bir ilacı uygulamak için tedavi arabasının gözünü açarsınız işiniz biter. ASM'de aile hekimi 1 ampül adrenalin için bile depo depo gezer, kimse kısıtlı miktarda ilaç için fatura düzenlemek, stoktan çıkmak için falan uğraşmak istemez, paranızla bile alamadığınız olur ve bunları aşmaya çalışırken hiçbir destekçiniz olmaz. Jandarmanın zırhlı araç içinde gittiği yollarda siz kendi aracınızla karda tipide 1 tane aşı yapmak için kuş uçmaz kervan geçmez yerlere gider tek bir çocuğa aşı yapar dönersiniz. Devlet size araç tahsis etmez, tahsis ettiğiniz araç için yakıt vermez. Hariçten gazel okumaya gelince de işte merkep yükü para olur adı şu olur bu olur. Filyasyon için günde 3.5 saat telefonla konuşan aile hekimi var. 65 yaş üstündeki tüm nüfusunu tek tek 10 günde bir arayan bir hekim topluluğu var. Hastanede çalışan personelin hakkı verilmiyor doğrudur. Aile hekimlerinin veriliyor mu sanıyorsunuz? Bir düşünceyi savunurken düşman yaratmak yerine kendi haklılığınızı ispat edecek önermeler koyun ortaya. Son olarak: ASM personeli aldığı maaşı sizin maaşınızdan keserek almadığı gibi, sizin de ASM'ye geçmek için muvaffakat almanız mümkündür. Sağlıksız düşüncelerden uzak günleriniz olması dileğiyle
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?