PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: Özlük Hakları, Emeklilik Konusunda Netlik Olmadığını Düşünenler, Yanıldıklarını Anlayacaklar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “sağlık çalışanlarının özlük hakları, emeklilik konusunda sevindirici netlik olmadığını düşünenler, yanıldıklarını yakında anlayacaklar” dedi.

Ekonomi 11.06.2022, 01:27 11.06.2022, 02:09 Cansu Polat
Bakan Koca: Özlük Hakları, Emeklilik Konusunda Netlik Olmadığını Düşünenler, Yanıldıklarını Anlayacaklar

Malpraktis davaları için çıkarılan yasaya da değinen Koca, çıkarılacak yönetmeliklerle birlikte umulmayan sonuçlar doğuracağını söyleyerek “her konuda sonuç şu an görüneni aşacak” açıklamasında bulundu.

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın." ifadelerini kullandı.

SALI GÜNÜ GENEL KURULDAN GEÇECEK

“Çalışanlarımızın, hekimlerimizin motivasyonunda bir düşüklük olduğunu görüyoruz” diyen Sağlık Bakanı Koca, Mecliste komisyonda kabul edilen teklife değinerek “Plan Bütçe Komisyonu‘ndan inşallah geçecek teklifle Meclisin iradesi ile inşallah Salı günü de Genel Kuruldan geçmiş olacak” dedi

MALPRAKTİS DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK

Arkadaşlarımıza özellikle ifade etmek isterim ki özellikle Pandemi de kazandığımız saygınlığı lütfen kaybetmemeliyiz” diyen Koca, buna fırsat vermemeliyiz diyerek “Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği 5 Müjde’nin şiddet ve malpraktis yasası geçti, malpraktis gerçekten dünyada benzeri olmayan bir şekilde kökten çözüldü. Kasıt olmadıkça asla rücu olmayacak. Her ne kadar bazı arkadaşlarımız yetersiz görüyorlarsa da yönetmeliğin çıkmasıyla ve devamındaki uygulamalarla bunu daha net görmüş olacaklar” açıklamasında bulundu.

EMEKLİLİKTE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME KAYDEDİLDİ

Emeklilikle ilgili çok önemli bir gelişme kaydedildiğini ifade eden Koca, “bunun da Salı günü Meclis Genel Kurulu’ndan geçmesi ile özellikle hekimler boyutuyla çok önemli ve farklı ve bundan sonraki süreçte bütün geçmişte yani 2008 öncesi, sonrası ve bugünden sonra önemli bir kazanım elde ediliyor. Meclisin iradesi ile kanunlaşırsa” İfadelerini kullandı.

"BENDE ISRARLA DETAYLI AÇIKLAMADA BULUNMUYORUM"

Özlük hakları ile ilgili arkadaşlarımız özellikle birtakım netliklerin olmadığını herhangi bir artı değerin görülmediğine ısrarla vurguluyorlar” diyen Sağlık Bakanı Koca, “ben de ısrarla daha detaylı açıklamada bulunmak istemiyorum. Çünkü biliyorum ki hekim arkadaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın hastaya hizmet odaklı hareket edebildiklerine inanıyorum. O nedenle devletimiz bu anlamda üzerine düşeni yaptı, yapıyor ve yapacak. Bundan emin olsunlar.” Dedi.

Yorumlar (39)
Medcezir 3 hafta önce
Detaylı açıklamada bulunamıyorsunuz çünkü siz de bişey bulamadınız mı sayın bakanım?
Sağlık 3 hafta önce
Vatandaş çok iyileştirme yaptılar sağlıkçılara diyecek hükümet bunlara verdikçe kudurdular deyip üstümüze gelecekler daha neler neler ama aslında yapılan yine performans adı altında personele hiçbirşey vermeyip algı oluşturmak.umarim seçimlerde bu durumun sonucunu sağlıkçılar değerlendirip oylarını ona göre kullanırlar. Artık kendimizi düşünmenin vakti geldi şimdiye kadar algılarla oy verdik kaybeden hep biz olduk.
Sağlık camiası 3 hafta önce
HİKAYE ANLATMIŞ. ATANMIŞ D R BEY.
Sağlıkçılar 3 hafta önce
Milyonlarca sağlık çalışanlarınin göremediği sizin gördüğünüz nedir bu çıkan yasada bir açıklayın hele
Dede korkut 3 hafta önce
Dede Korkut Kocaoğlu ve Efsanevi Zamlar

Güzel masal. Devam devam hedef 2023 değil mi?
Dtdmr 3 hafta önce
Konuşmazsanız bari dalga geçmemiş olursunuz..
Tıb sek 3 hafta önce
Tsm. İsm çalışan ebe hemşire tıbbi sekretler covidte sahada değilmiydi. Onların özlük haklarında neden iyleştirme yapılmıyor. Bu kurumdakiler yıllardır sıııffır döner alıyor. Saglık dr ve hastaneden ibaret.
Memoli 3 hafta önce
Gerçekten şaka gibi ya
Ne farkeder 3 hafta önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?