PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca Doktoru Arayarak Alacağı Maaşı Söyledi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisine gönderilen bir hekimin ekonomik durumunu anlatan mail üzerine, doktoru telefonla arayarak alacağı maaş ve performans ek ödemesini açıkladığı öğrenildi

Ekonomi 20.06.2022, 16:01 20.06.2022, 20:31 Cansu Polat
Bakan Koca Doktoru Arayarak Alacağı Maaşı Söyledi!

“Muhalif doktor” ismi ile sosyal medyada paylaşım yapan bir hekim, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ekonomik durumunu anlattığı bir mail gönderdiğini belirtti. Mail üzerine Sağlık Bakanı Koca’nın kendisini telefonla arayarak bazı sorularına cevap verdiğini aktaran hekim, “çok afaki olmasa da verdiği rakamlar beni tatmin etti” dedi.

Doktorun paylaşımı şu şekilde:

"Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın şahsen mail adresine ekonomik durumumu bildiren mail atmıştım, az evvel saat 00.50 sularında bilmediğim bir numara aradı, açtım, Sayın Bakan. Mailimi okuduğunu ve yasayı anlatmak için aradığını söyledi.

Malpraktis ve emekliliğe yansıyacak ek ödemelerle ilgili çok ciddi düzenleme olduğunu rakamlarla ifade etti. Israrla rakamsal olarak bir ay sonunda alacağım miktarı sordum, mevcut aldığımız 13 bin ₺ nin çok rahat iki katına çıkacağını, üzerine ekstra performans olacağınıve bu ödemenin her ay muntazam olarak yapılacağını, bu ay aldım sonraki ay almadım kaygısı olmayacağını ifade etti. Verdiği rakam çok afaki olmasa da beni tatmin etti.

Sözleşmeli kadrosuyla ilgili de DHY için değil, hekim açığı bulunan Ankara'nın merkez ilçeleri dahil birçok yerde sözleşme kadrosu açılacağını ifade etti. Kendisine mailime dönüş yapıp sahadaki uzmanına açıklama yaptığı için teşekkür ederim."

Yorumlar (39)
Nihat 2 ay önce
#elinesağlıkfahrettinkoca Hemşire sağlık çalışanı ve doktoru birbirine düşürüp hak aramalarına engel oluyor ihtimal üzerine maaş artacak deniyor artsa bile birkaç sene sonra tekrar düşeceği aşikar tüm personellere seyyanen zam istiyoruz
Kandırmaca ? 2 ay önce
Zaten temmuz 15 te yüzde 40 zamla 20 bin alacak bir uzman hekim. Bakan ona güveniyor sanırım
Realite 2 ay önce
Sağlık çalışanı # eylem yapalım diyor
Yardımcı sağlık personeli eylem yapın sabaha kapı önsünüz
Sokaklarda asgari ücret ile iş arayan devlete girmeye çalışan yüzbinler var
Hekimler eylem yaptı ne oldu , ulusal basımda haber bile olmadı
Kimse tınmadı
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Ulan bizlerin sendikaları sendika değil ki adam gibi sendikacılık yapsalar hekimlere de bakanlığa da mum diktirirler ama nerede iş biraksalar hekimler sadece reçete hekimliği klinik hekimliği yapmak zorunda kalırlar iş biraksalar hastalar olduğu gibi kalır ne tedavileri olur ne ameliyatlar ne müdahaleler okur ne işleri yürür depetaklak olur hastaneler sağlık sistemi bizleri eylemleri askıya aldık diye oyalayip kapılar arkasında nasıl bir anlaşma yaptılarsa artık hiçbirinden ses seda tepki yok bunun içindir ki artık bu sarı sendikalara para kazandırmayacagim 500 TL sendika parasını hangi sendika olursa olsun aldıktan sonra zaten hiçbiri bir iş yapmıyor en azindan tepki mi göstermiş olur başka sendikaya geceriz
Uğur 2 ay önce
Doktor ve hemşire avcunu yaladı göreceksiniz acil iş bırakılmalı
Uzman Dr 2 ay önce
Bir uzman Dr olarak 60 bin maaş bana yetmezki alanimda en iyi cerrahim 3000 dolar bile etmeyecek ysp öylemi her özel ysp arıyor girip 4250 TL ye hemen çalışabilirler :)))))
realite 2 ay önce
özel ve devlette ki uzman hekim / ysp gelir oranı çok bozuldu devlet bunu tekrar hekim lehine çevirecek zaman ile . Ama şu an değil. Şu an son 4 ay memur ve işçiye ödenek kalmadığı için ek bütçe onaylandı. Para yok ortada paylaşım kavgası
İdrak Yolları Enfeksiyonu 2 ay önce
Dolarla maaş istiyorsanız yurt dışında 5000 6000 vereni de bulursunuz.
Doktor. 2 ay önce
Sen trolsün, ne amacın var.
GIH 2 ay önce
Alanının en iyi cerrahı burada ameliyatlarda kendisine yardım eden ysp liler ile s.d.k yarıştırıyor:)) Sağlık çalışanları olarak inanılmaz yoruluyorsunuz hakikatten:)
uzm dr 2 ay önce
hemşire olmadan tedavi olmaz kalem kağıtla hasta bakılmıyor , kan sonuçları olmadan görüntüleme olmadan kimse hasta bakamaz arkadaşlar boş yapmayın kaç yıllık hekimim böyle bir ayrışma görmedim ayıptır. İşini çok iyi yapan Lisans mezunu hemşireler var ysp de ne demek ?
ebe 2 ay önce
tıbi sekreter, ebe, hemşilerin (hastane, tsm, ism) çalışların maaşlarına sabitlerine dönerlerine ne kadar iyleştirme yapılacak bence sıfır.
umutlar suya düştü, dağ fare doğurdu.
44 2 ay önce
Enflasyon farkıyla herkesin maaşı artar en az doktorun artar. Ahahahhahahahahhahahahahaha bunun olmayacağını ysp'ler bile biliyor yoksa şuan eylemde olurlardı !
efendi 2 ay önce
çok ayıp ysp' ler bile biliyor ne demek.
ephe 2 ay önce
bakanım beni de ara konuşacaklarım var:
Devlet 2008 öncesi memur ile sonrasını ayrım yaparken en son gelen yasa tasarısı ile dr dan bunu kaldırdı.
Devlet, kasım ayından beri sağlık personelinin özlük hakları düzelecek derken oyaladı oyaladı sonuçta üçün birini verdi.
Devlet sabitleri emekliliğe yansıtacaktı söz vermişti, ama yapmadı.
Devlet, imamda 4 yıllık aramazken yapmazken hemşirede vs aradı.
Devlet, pandeminin başından beri gece gündüz çalışan sağlık personelini görmezden geldi
daha çok sayacağım var bakanım
ferdi 2 ay önce
bizi de arasana bakanım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?