Bakan Koca: 1 Ağustos'dan İtibaren Tavan Ek Ödeme Verilecek!

Bakan Koca, "Ocak ayı esas alınarak sağlık çalışanlarımız için ek ödeme planlıyoruz. Ağustos ayından itibaren özellikli birimlerde görev yapan sağlık çalışanlarımıza 3 ay süreyle yeniden ek ödeme vereceğiz." dedi. Video ahber detayımızda.

Ekonomi 19.08.2020, 20:54 20.08.2020, 01:22 Güler Sağlam
Bakan Koca: 1 Ağustos'dan İtibaren Tavan Ek Ödeme Verilecek!

Sağlık personeline bir müjde verecek misiniz? sorusu üzerine Bakan Koca, "Ben daha önceki toplantılarımızda da bu konuyla ilgili bir çalışma olduğunu, Maliye Bakanlıımızla bu konuylailgili özellikle çalışıldığını söylemiştim. Bugün şunu söyleyebilirim, özellikle Covid'li hastalarla ilgili Poliklinik olsun, servis olsun, yoğun bakım ve benzeri yoğun ilgilenen hekimler ve sğalık çalışanları olmak üzere 1 ağustos'dan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ek ödemenin ödeneceğini söylemek istiyorum."

Ayrıca Covid'li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz veya sağlık çalışanlarımızla ilgili'de Ocak ayı esas alınarak ayrıca bir düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor. Aile hekimlerimizle ilgilide ayrıca birşey söylemek istiyorum. Aile hekimlerimizde gerçekten bu dönemde bütün hekim arkadaşlarımız gibi gerçekten yoğun ve özverili çalıştıklarını biliyoruz. Covid'li hastaları semtom takibi yapmak açısından da sürekli devrede olmuş oldular. Özellikle aile hekimlerimize 1 Ağustos itibariyle Covid'li hasta takibi esas alınarak bu anlamda bir ek ödeme olacağınıda söylemek istiyorum.saglik

TIKLAYIN

personelihaber.net

Bunun özellikle sağlık çalışanlarımızın eforunun gayretinin özverisinin fedakarlığının parayla ölçülemeyecek kadar çok çok önemli olduğunu iyi biliyoruz. Bu noktada imkanlar ölçüsünde bir gayretle çaba içinde çözüm getirildiğini bilsinler ve imkanlar ölçüsünde her zaman bu fedakarlığın karşılığını verme noktasında gayret içinde olacağımızı bilsinler.

Özellikle bu dönemde bu yaklaşımı şuan söylediğim ağustos ayı itibariyle olan ek ödeme dahil olmak üzere bu noktadaki gayretlerinden ötürüde sayın Maliye Bakanımızada ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

FACEBOOK GRUBUMUZU TAKİP EDEREK HABERLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TIKLAYIN.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (45)
Adem 6 ay önce
Ne yani sadece özellikli birimlerimi verilecek, diğer personeller risk taşımıyor mu. Uzun soluklu çözüm taban maaşlara seyyanen zam olmalı.
Sağlık-sen kapatılsın,binaları misafirhane olsun 6 ay önce
En riskli işleri yapanlar sağlık-sen işyeri temsilcileri!!!!!!!!Şimdi onlar Bakanın bu açıklamasından sonra tüm riskli birimlere adlarını yazdırırlar.Aylardır yoğun bakımlarda, acillerde, covid polikliniklerinde uğraşan gariban personel de "özür dilerim, bu sizin hakkınızmış,Allah bizim belamızı versin" der, geri çekilir.
Ahmet Durmaz 6 ay önce
Geçici değil kalıcı çözüm lazım.. tek kalem, zamlı maaş.. döner sermaye sistemi geçerliliğini yitirmiştir.
Bjk 6 ay önce
Yeter kardeşim artık insanların azına bir parmak bal çalmakla olmaz kalıcı bir çözüm polis e asker e öğretmen imam a yapılan iyileştirmeler gibi
sağlıksızzzz 6 ay önce
şimdi torpilliler bir gelir görünür kovid parasını alır telefonla hastayı arayan aile hekimi alır (Allah bilir aslında arattırdığı hemşiresi alamayacak)filiasyona gidenler alamaz vs.vs.sendika ağaları daha ne bekliyorsunuz...sendikalara üye kalanlar bu susanlara destek vererek hakkımıza girilmesine izin veriyorsunuz ben hakkımı haram ediyorum hepinize.istifa edin şu sendikalardan daha ne bekliyorsunuz haa istifa etmediniz diyelim bir yolunu bulun harekete geçsinler...madem para herkese yok benden demesi izinleri kaldırın raporu yasaklayın kimse enayi değil 3 kuruşa eşşek gibi çalışsın...
Bakan istifa 6 ay önce
Milli eğitim bakanı kadar olmadın adamlar okula gitmeden ek ders aldı bizde gidip bir çok personel covid oldu tedavisi devam ediyor veya öldü ,istifada onurlu bir duruştur .zaten haziran dan itibaren işleride yürüyemiyorsun ,atadığın il müdürlerine al istifa et
Sağlıkçı 6 ay önce
Biz üç aylık deil sizlerin aldığı gibi kuvvetli ek ödeme istiyoruz.her türlü hakkımızı yiyorsunuz,yeter artık..hakkımız neyse verin...benim hakkım zehir zıkkım olsun.....
Çağrı Şahingöz 6 ay önce
4dli çalışan işçilere yine bişey yok aynı yerde çalışıp aynı iş ile uğraşıyoruz aynı riski taşıyoruz ama hiçbişey yok yazık günah. Allah sorsun !
Dr 6 ay önce
Bakalim ilk kim" niye hekimlere veriliyor ki "diyecek
doğrucu davut 6 ay önce
Hayır amac ne doktor olduğunu yazarak ispat etmek mi???
birlik 6 ay önce
sen demiş oldun
Mahmut 6 ay önce
Ne içiyorsanız bende ondan istiyorum.
misafir 6 ay önce
Filyasyon çaılışmalarını büyük bir gayretle yürüten ilçe sağlık müdürlükleri ve çalışanları Bakanlık tarafından görmezden geliniyor. Gücü olan parayı alıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?