PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Duyurdu: Maaş Düzenlemelerinde Sona Yaklaştık!

“Kamu personelinin özlük haklarını düzenlediğimiz çalışmaları tamamlamak üzereyiz” diyen Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, yapılacak düzenlemelerin haziran sonu, temmuz başında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

Ekonomi 18.05.2022, 04:25 18.05.2022, 06:23 Cansu Polat
Bakan Duyurdu: Maaş Düzenlemelerinde Sona Yaklaştık!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Beşiktaş’ta bulunan otelde düzenlenen ’MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı’ iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Bilgin, burada yaptığı konuşmada çalışanların sorunlarını, hiçbirinden kaçmadan çözmek için çalıştıklarını ifade ederek "3600 ek gösterge meselesi sadece çalışanların değil, aynı zamanda emekli kamu çalışanlarının emekliliğini ilgilendiren bir sorundur. Temmuz’da yapacağımız düzenlemeler var. Emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz" dedi.

"1-2 YIL ÇALIŞMA GARANTİSİ VAR"

MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı hakkında da bilgi veren Bakan Bilgin, "Gaziantep’te bir proje başlattık. Projemiz, endüstrinin ihtiyaç duyduğu insanı, yetişmiş insan emeğini, vasıfsız emeği de vasıflı hale getirecek. Üniversite mezunu, mühendislik gibi çeşitli alanlarda eğitim almış gençlerimizi de ve bu üretim sürecinin talep ettiği bir vasfa kavuşturalım.

Bu konuyu kıymetli Bakanımız Mustafa Varank Bey ile konuştuk. Kendisi yaptığımız çalışmayı sordu, ’Bizim sanayi bölgelerimizde akıllı fabrikalarımız var, buralara da yayalım’ dedi. Bu proje biraz daha farklı. Doğrudan bilişim elemanı yetiştirmek amaçlı. Kamuda çok sayıda kurslar var. Bu proje bunlardan farklı. Bir kurs, bir eğitim aldıktan sonra iş aramayacaksınız. Bu projenin özelliği doğrudan istihdam yaratmasıdır. Dolayısıyla 1-2 yıl çalışma garantisi mevcut" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar (11)
Aslan 2 ay önce
3 temmuzda açıklanacak enflasyon farkı ve %7 toplu sözleşme zammı. Başka çalışmaya gerek yok. Milleti kandırmayın
insaf böyle devlet adamlığı olmaz 2 ay önce
daha dün mayıs sonu diye açıklama yaptınız şimdi de temmuz diyorsun senin bir kopyan yok değil mi?
söz kaç kez verilir? 2 ay önce
mayıs sonu demiştin hatırlatırım bakan bey biz söz verdik mi tutarız ya siz
nihat 2 ay önce
bu sağlık bakanı değil ama dediğin gibi çokta farketmiyor hepsi tutulmayan sözler veriyor
Garabet 2 ay önce
Mayis1de emeklilerle ilhili aciklama yapacagiz diyen de bu atanmis bakan degil miydi? Simdi haziran sonuna nasil inanalim ki.. Ayrica 3600 disinda saglik personeliyle ilgili hicbir emare yok bu aciklamada.. Cok genel dostlar alisverisde görsün aciklama..
sağlıkçı 2 ay önce
sağlıkçının hakları
sözler eyleme dönmüyor 2 ay önce
bu kaçıncı söz
BENCE DE SONA YAKLAŞTINIZ 2 ay önce
BERCE DE SONA YAKLAŞTINIZ NASIL DA BİLDİNİZ ÖZEL EŞYALARINIZI TOPLAYIN
ahanda 2 ay önce
seneye seçimde götünüze tekmeyi yediğiniz zaman göreceğim ben sizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?