PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Bilgin: 3600 Ek Gösterge Mayıs Ayında Meclis'te

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini belirterek mayıs ayında çalışmaya nihayetlendirerek TBMM'ye göndermek istediklerini açıkladı.

Ekonomi 04.04.2022, 12:41 04.04.2022, 18:07 Cansu Polat

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin3600 ek gösterge meselesinde son aşamaya gelindiğini, mayıs ayında çalışmayı tamamlayarak Meclis'e intikal ettirmek istediklerini belirtti.

Bakan Bilgin, "Enflasyona karşı işçileri korumak bizim görevimiz. Bu konuda tarihsel adımlar atıldı. Bunlardan birisi hepinizin bildiği Türkiye'de asgari ücrette yapılan düzenleme. Enflasyon yüzde 36'iken yüzde 50 bir reel ücret artışı gerçekleştirildi." dedi.

TEMMUZ AYINDA ARTIŞ OLACAK MI?

Bakan Bilgin, açıklanan enflasyon sonrası Temmuz ayında ikinci zam beklentisiyle ilgili olarak "Türkiye tarihinde görülmeyen bir şey olarak Enflasyon yüzde 36 iken yüzde 50'lik reel bir artış gerçekleştirdik. Temmuz enflasyonunda; enflasyon farkını kamu çalışanlarına ve emeklilerimize yapacağımız düzenleme ile ele alacağız" ifadelerini kullandı.


3600 Ek Göstergede 3 Farklı Senaryo! 'Emekli İkramiyeleri 40 Bin Lira Artacak' - TIKLAYINIZ


3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ MAYIS'TA MECLİS'E GELİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge meselesinde son aşamaya gelindiğini, mayıs ayında çalışmayı tamamlayarak Meclis'e intikal ettirmek istediklerini belirtti.

Yorumlar (6)
Aslan 2 ay önce
Hangi yılın mayısı
sağlıkçı 2 ay önce
Örgün eğitim alıp 3600 ek göstergesi olanlarınki , dr larınki artacakmı yoksa aynımı kalacak buda haksızlık değilmi?
ANLAMADINIZ MI ? 2 ay önce
2008 SONRASI NEDEN UNUTULOR DİKKATE ALINMIYOR KİMSE BİRŞEY SÖYLEYEMİYOR 2008 SONRASI İŞE BAŞLAYAN EMEKLİ SANDIĞI ÇALIŞANLARI BU HAKTAN FAYDALANAMAAAAAZZZZZZZZZ BUNUN İÇİN NE YAPTINIZ AYRICI EMEKLİLİK BAĞLAMA ORANI 2008 ÖNCESİ İÇİN %75 2008 SORNASI İÇİN %50 ANLAMADIYSANIZ ANLATAYIN EMEKLİ OLUNCA ANLAYACAKSINIZ DİLİMİZDE TÜY BİTTTİ ATIN ŞU SENDİKALARI SIRTINIZDAN DİYE HALA ANLAMADINIZ HERKES BAŞINA GELENİ ÇEKSİN O ZAMAN KENDİ DÜŞEN AĞLAMAK
HALİM 2 ay önce
Bakan Nebati’den enflasyon açıklaması: Piyasada işler elhamdülillah iyi
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yüzde 61,1'e yükselen mart ayı enflasyonu ile ilgili, "Yıl sonunda enflasyonun makul bir seviyeye geldiğini hep birlikte göreceğiz" dedi. Nebati, "Piyasada işler elhamdülillah iyi, piyasalar canlı" yorumunda bulundu. BEN NAMAZLI ABDESTLİ BAKANIMIZA GÜVENİYORUM
hemşire 2 ay önce
onlar topalnatıda ne yapıyorlar çoık merak ediyorum 10 yıldır çıktı çıkacak
bu masalları bırakın ey cehepa
yunus 2 ay önce
ne 3600 ek gösterge imiş kardeşim göster göster bitmiyor memura bir kaşık suyu çok gören bu rantçı iktidara lannet olsun
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?