Ankara Şehir Hastanesi Doktorlarının Ek Ödeme Rahatsızlığı!

Ek Ödeme usul ve esaslarıyla ilgili Bakanlığın bugün yayınladığı yazıdan sonra doktorlardan gelen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.

Ekonomi 09.04.2020, 19:46 10.04.2020, 15:35
Ankara Şehir Hastanesi Doktorlarının Ek Ödeme Rahatsızlığı!

Pandemi Merkez hastanelerinde çalışan doktorların covid-19 pozitif hastaya bakan ve bakmayan olarak ayrıştırılarak döner sermaye tutarlarının hesaplanmasında gruplaşmaya gidilmesi çalışan doktorlar arasında iş barışının bozulmasına sebep olacağı söyleniyor.


COVİD-19 SAĞLIK BAKANLIĞI TAVAN DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ VE YENİ ÖDEMELER ÜZERİNE AVUKAT GÖRÜŞÜ! TIKLAYIN


TIKLAYIN

Sürecin en başından itibaren doktorun yanında yer alan Sağlık Bakanının bu tutumuna rağmen Alt bürokratların özellikle pandemi merkez hastanelerinde doktorlar arasında böyle bir ayrışmaya gitmesi, gayet istikrarlı yürüyen ulusal pandemi mücadelesinde sağlık çalışanlarının moralinin ve iş konsantrasyonunun bozulmasına neden olacağı tepkiler arasında. 

Ankara Şehir Hastanesi gibi Merkez pandemi hastanelerinde acile ve polikliniğe gelen hastalar covid pozitif olsun olmasın sorgusuz kabul edilmekte. Dolayısıyla çalışan tüm sağlık personeli risk altına girmişken, sadece tanısı konmuş hastaya bakan doktorlara döner sermayenin tam katsayı üzerinden ödenmesi huzursuzluk çıkardı. 

Tüm polikliniklerde hastalara covid şüphesi olsun olmasın bakan doktorların ayrıma tabi tutulması Sağlık Bakanımızın bugüne kadar ki adaletli yaklaşımına ters düşmekte ve zaten gönüllülük esasına dayanan pandemi mücadelesine hasar vermektedir.

Ankara Şehir Hastanesinde dağıtılacak olan döner sermayenin doktorların bir bölümüne verilmeyeceği söylentisinin çıkması bile doktorlar arasında infiale yol açtığı gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (5)
can oral 7 ay önce
Merhabalar

Ankara şehir hastanesi pandemi hastanesi olarak belirlendi. Tüm şüpheli hastalar gönderiliyor. Tüm çalışanlar her yerde nöbet tutuyor. Herkes her birimde çalıştırılıyor.
Sadece başhekim tarafından belirlenen kişilere %100 den tavandan ek ödeme ödeme yapılacağını öğrendik.
Bu Sağlık bakanının açıklamasıyla uyumlu değil. Hastanede çalışan herkes risk altında…

Ayrıca hiç kimseye aylardır icap nöbet ücreti ödenmiyor
idari izinli ler 7 ay önce
Hani nerede sağlık çalışanları için ne yapsak azdır diyenler hani nerede bütün sağlık çalışanlarına tavandan ödeme yapilacak diyenler hani nerede ne kadar alkislasak azdır diyenler gözleri dolanlar ödevler yolunmus kısa dönmüş.idarini izindekilerin bile ödemeleri kesilmiş devlet idari izne gönderiyor resmi yazıyla cumhurbaşkanlığı yazısında idari izinliler çalışıyor kabul edilecek deniliyor ama bakanlık tam tersini yapiyor
Mr 7 ay önce
Sayın Dr. rumuzlu arkadaş, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların 3 vardiya sistemi (1 hafta mesai 2 hafta işe gitmiyor) uygularken dahi tam maaş (yan ödemeler vs dahil) aldığını hatırlatmak isterim. Sağlıkçıların başına gelenlerin en üzücü olanı kendi meslek gruplarından gelenler...
Dr 7 ay önce
Neye itiraz ediyorlarmış bakalım yarışı işe gelirken yarışı işe gelmiyorlar degisimli çalışıyorlar Türkiye geleni bu böyle tam ay olarak mi alacaklar birde tavandan alacaklar öylemi yok öyle üç kuruş a beş köfte.
Osman kara 7 ay önce
Ahh paşalarım kepçeye size çay kaşığı ile bize hiç alamayanlar ne yapsın temizlik personeli yardımcı hizmetler Allah gözlerini doyursun
16
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?