PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Anadolu Ajansı Haziran Enflasyon Tahminini Duyurdu

Anadolu Ajansı Finans enflasyon beklenti anketi sonucuna göre haziran ayında enflasyonun % 4.44 çıkması öngörüldü

Ekonomi 03.07.2022, 00:34 Cansu Polat
Anadolu Ajansı Haziran Enflasyon Tahminini Duyurdu

Memurlar pazartesi günü TÜİK tarafından açılacak haziran ayı enflasyon oranını beklerken AA Finans beklenti anketi 15 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Ankete katılan 15 ekonomist haziran ayına ait en düşük %3 ve en yüksek %5.73 aralığında görüş bildirdi.

2022 yılının ilk 5 ayında gerçekleşen enflasyon artışları ocakta yüzde 11,1, şubatta yüzde 4,81, martta yüzde 5,46, nisanda yüzde 7,25, mayısta ise 2,98 olarak gerçekleşmişti.

Pazartesi günü açıklanacak haziran ayı enflasyonu ile birlikte belli olacak ilk 6 aylık enflasyon farkı, çalışanların maaş artışlarında belirleyici olacak.

Not: Geçen ay, TÜİK beklentilerin yarısı oranında enflasyon açıklamıştı. Benzer anketleri Bloomberg, Reuters, Forekshaber de yapmaktadır. Ancak Mayıs ayındaki beklentilerin aksine enflasyon yarı oranında açıklanmıştı. Haziran ayı enflasyınunun da Yüzde 2 civarında gelebileceğini tahmin ediyoruz. 

Yorumlar (4)
Hekim 2 ay önce
Nerdeyse enflasyon yok diyecekler.Kul hakkı yemekten gut olacaklar
mağdur kesim 2 ay önce
neden salgın zamanında tüm sağlıkta çalışamlar memur sağlıkcı ayrımı yapılmadan esnek çalışmaya geçmedide herkes esnek çalışırken tamamı esneyerek sabahın köründe işe geldi çalıştı salgında sağlıkçı oldu memurlar izinleri durduruldu şimdi ek göstergede hemşirelerden dahi ayrı tutulmalarının mantığı nedir virüs ayrım yapmadı uğramadığı kapı bırakmadı sayın yetkililer bu mantık doğru değil 1/4 tüm sağlık çalışanlarına olmalıdır memuru teknisyeni ayrımcılık doğru ve ahlaki değildir.
- 2 ay önce
Her şeye zam gelirken enflasyon nasıl %2 oluyor ben anlayamıyorum
Hemşire 2 ay önce
O zaman sokaktan geçeni alıp aynı işi yaptırıp aynı parayı versinler. Nerede kaldı eģitimin farkı ,benim ailem beni õrgün egitimde, sehir dışında okutmak için ne zorluklar çekti,hani adalet...
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?