Akşener: 3600 ek gösterge sözünüzü tutacaksınız kardeş

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Tokat merkezde esnaf ziyaretinin ardından halka seslendi. Sokaklarda karşılaştığı manzaraları anlatan Akşener, '3600 Ek Gösterge' düzenlemesi ile ilgili iktidara çağrıda bulunarak "Verdiğiniz sözü tutacaksınız kardeş" dedi.

Ekonomi 15.10.2021, 13:39 Zeynep Elmalı
Akşener: 3600 ek gösterge sözünüzü tutacaksınız kardeş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tokat merkezde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflar, geçinememekten ve aldıkları ürünlerin pahalılığından şikayet etti. Hemşire olduğunu söyleyen genç bir kız ise atanamamaktan şikayet etti.

TÜRKİYE’Yİ SOKAK SOKAK GEZMEYE NASIL KARAR VERDİĞİNİ ANLATTI

Esnaf gezilerinin ardından Akşener, meydanda kurulan platformda halka konuşma yaptı. Sokak sokak gezmeye karar verdiğini anlatan Akşener, şöyle konuştu:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* Bir gün harika bir konuşma yaptığımı düşündüm. Gruptan çıktım. Gazeteci arkadaşlar dizilmişler haklılar. Bende sandım ki konuşmamdan bir şeyler soracaklar. Bana neyi sordular? Sayın Erdoğan, Sayın Kılıçdaroğlu’na bir şey demiş. Sayın Kılıçdaroğlu da ona bir cevap vermiş. Bu iki liderin söylediklerine benim ne yorum yapmam gerektiğini sordular. O anda anladım ki Türkiye’de ilginç bir siyasi atmosfer oluşmuş.

* Hakaretler üzerinden bunu da maalesef başlatanın asla yapmaması gereken Cumhurbaşkanı seçildiği için yapmaması gereken Sayın Erdoğan olduğunun da altını çizmek durumundayım. Dolayısıyla hakaretler üzerinden abuk sabuk gündemler üzerinden bir Türkiye siyaseti gördüm. Ben o anda arkadaşlarıma dedim ki Anadolu’ya gidiyoruz.

“VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTACAKSINIZ KARDEŞ”

Gezilerde karşılaştığı manzaraları aktaran Akşener, “Dükkanlardaki işsiz gençleri gördüm. Atanamayan gençleri, öğretmenleri gördüm. Daha ilginci emeklileri gördüm, hem de bin 500 lira, bin 800 lira, 2 bin 600 lira, 2 bin 800 lira alan BAĞKUR’lu ve SKK emeklilerini gördüm. 5-6 tane farklı emekli maaşı olur mu? Bu ülkede varmış, olmaz. Halbuki emeklinin maaşı en az asgari ücret kadar olmalı. 3600 sözünü verdiler yerine getirmiyorlar. O dükkanlarda 3600’ün çıkmasını bekleyen, öğretmeni gördüm, eğitimciyi gördüm, polisi gördüm, imamı gördüm herkesi dinledim. Dolayısıyla verdiğiniz sözü tutacaksınız kardeş” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
........... 2 ay önce
SİZİ ÇOK SEVİYORUZ. ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. ÜLKEYİ KARIŞ KARIŞ GEZMEK, GERÇEKTEN TAKDİRE ŞAYAN.
MUTFAK 2 ay önce
ARTIK GÜNDEMİ MUHALEFET BELİRLİYOR. BÖYLE OLDUKÇA DA GÜVEN KAZANIYORLAR. EN AYKIRI VE UÇ NOKTADAKİ İNSANLAR BİR ARAYA GELEBİLİYORSA, İŞ EVDEKİ TENCEREYE KADAR GELMİŞ DEMEKTİR. ARTIK İDEOLOJİK GÖRÜŞLER DEĞİL, MUTFAK HARCAMALARI YÖNETİMİ BELİRLEYECEK
doktor 2 ay önce
Gölge olmayın be kardeşim
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?