PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Partili Sağlık Komisyonu Üyesi Vekil: Sabit Ek Edeme Maaşın İçinde Yer Alacak!

Ak Partinin TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi aynı zamanda hekim olan Mustafa Esgin sabit ek ödemelerin maaşların içerisinde yer alarak tek bordroda ödeneceğini açıklayarak bununla ilgili duyuru için de Ramazan Bayramını işaret etti.

Ekonomi 19.04.2022, 12:20 21.04.2022, 22:16 Cansu Polat
Ak Partili Sağlık Komisyonu Üyesi Vekil: Sabit Ek Edeme Maaşın İçinde Yer Alacak!

Konuyla ilgili köşe yazarı Lale Akasoy'a değerlendirmelerde bulunan Sağlık Komisyonu üyesi Bursa Milletvekili doktor Mustafa Esgin, anlamlı ve tatminkar bir iyileştirme düzenlemesi hazırladıklarını belirttikten sonra sabit ek ödemelerin maaşın içinde yer alacağını duyurdu.

EN AZ ARALIK AYINDAKI ARTIŞLAR YAPILACAK

Aralık ayında önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilen ardından ani bir kararla geri çekilen düzenlemeye atıfta bulunan Sağlık Komisyonu üyesi Esgin, en az aralık ayında belirtilen rakamları sağlayacak bir gelir artışı üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

DÖNER ALAMAYAN ÇALIŞANLARDA DÖNER ALACAK

Konuyla ilgili yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Esgin, hekimlere ve sağlık çalışanlarına ek ödeme sistemi üzerinden yeni kazanımlar sağlanacağını ayrıca döner sermayeden pay almayan hastanelerde çalışanlara da ödemeler yapılacağını açıkladı.

ESGİN: BAYRAMI İŞARET ETTİ

Çalışmayla ilgili ön görüşünü dile getiren Esgin, tahminimize göre ya bayram ya da bayram sonrası hekimlere ve sağlık çalışanlarına düzenlemeyle ilgili duyuru‘nun yapılacağını söyledi.

4 AYDIR YENİ DÜZENLEME İÇİN ADIM ATILMADI

Diğer taraftan aralık ayında geri çekilen yasa teklifinde pratisyen hekimlere 2500, uzman hekimleri 5000 TL olmak üzere zam yapılacağı, pratisyen hekimlerin ek göstergesinin 13.000’den 33.000’e çıkarılacağı, uzman hekimler ile diş hekimleri de dahil ek göstergeleri 17.000 olan çalışanların ek göstergelerinin 40.000’e çıkartılacağı ve söz konusu zammında emekliliğe yansıtacaklacağı duyurulmuştu. Ancak aradan geçen dört aya rağmen hükümet kanadı geri çekilen düzenlemeyle ilgili yeni bir teklifi ne sağlık komisyonuna dolayısıyla ne de Türkiye Büyük Millet Meclisine getirmiş değil.

HEKİMİN İSYANI: HALA NE BEKLENMEKTEDİR?

Öte yandan ekonomik zorluklar içerisinde olduklarını belirten hekimler her platformda sıkıntılarını dile getirmeye devam ediyorlar. Bununla ilgili bir hekim şu açıklamayı yaptı: Üniversite sıralamam 3 BİN. Asistan doktorum ve maaşım 10.000 TL. Kuzenim 200 BİN sıralamayla iki yıllık harita mühendisliğini bitirdi ve belediyede çalışıyor, maaşı ise 16.000 TL. Kuzenimin eşi Dde açıköğretim okudu, belediyede işçi. Onun maaşı da 10.250 TL. Aralıkta iptal edilen doktor zammının üzerinden ise aylar geçti. Ne beklenmektedir hala? şeklinde durumunu ortaya koydu.

Yorumlar (35)
Tıbbi sek 6 ay önce
Aralık ayımı , 2 yıldır sağlıkçılar bekliyor, daha ne kadar bekleyecek. Oyalama taktiği
Vuslat 6 ay önce
Maaşa zam demiyor, gelir artışı diyor. Emekliliğe yansımayan bir sabit performans geliri yapacaklar.
KAMİL 6 ay önce
İŞİNİZİ GÜCÜNÜZ DERDİNİZ HEP PARA. VERMEYRUM LA,İTTİR GİDİN.
dr 6 ay önce
uzattıkça uzatıyorlar
tıbbi sek e 6 ay önce
aralık ayında bahsedilen zamdan daha fazla olacağını söylüyor.
Hemşire 6 ay önce
Seçim zamanında mührü cumhur ittifakına basmayacagim. Yıllardır köle gibi çalışıyoruz. 4 yıldır 3600 verilecek. uzm öğretmen bir uzm Dr dan fazla maaş alıyor bir uzm öğretmen in ek ders ücreti bir uzman Dr un nöbet ücretinden 20₺ fazla. Biz hemşireler uzm öğretmen in 1/3 u kadar bile gelirimiz yok.
Mustafa Serdar 6 ay önce
Ramazan bayramı demiş hangi yılın ramazan bayramı olduğunu söylememiş,artık bu işin suyu çıktı,ağam bizlerle eğleniyor
Müthiş 6 ay önce
????????
Dr 6 ay önce
Sizin gibi meslektaşlarımız olduğu için utanıyorum,yalan söylüyorsunuz ve oyaladınız bizi,şerefinizle istifa edin hekim adınız taşımayın,sizlern yüzünden milletin doktorlara güveni kalmadı
Garabet 6 ay önce
Tamam bu gazla da bi 6 ay idare ettiririz diyosunuz gibi, bayramda da mujde, sonra komisyonda, koridorda, genel kurulda, kulliyeye ha cikti ha cikacak yasa derken Olur2023..
attci 6 ay önce
en son tuvalette müjde.. Şey şey şey ya kağıt tuvalete düştü hakkınız ödenmez nokta :)
Muhittin 6 ay önce
Bunun memura faydası ne peki
44 6 ay önce
TEK BORDRO OLACAK VE EMEKLİLİĞE YANSIYACAK DİYECEKSİN YOKSA İNANMAYIZ
Aslan 6 ay önce
Vermeyin. Bizde vermiyceğiz zaten. O zaman ödeşiriz belki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?