PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Sözcüsü Çelik Asgari Ücrete Ara Zam Olacak mı Sorusunu Yanıtladı!

Basın mensuplarının 'Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?' sorusuna cevap veren AK Parti özcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı olarak açıkladıklarını belirterek uzun zamandır üzerinde çalışan bir konu olduğunu belirtti.

Ekonomi 22.03.2022, 05:57 22.03.2022, 07:19 Zeynep Elmalı
Ak Parti Sözcüsü Çelik Asgari Ücrete Ara Zam Olacak mı Sorusunu Yanıtladı!

AK Parti'nin MYK toplantısının ardından Gazetecilerin karşısına çıkan parti sözcüsü Adana Milletvekili Ömer Çelik, asgari ücrette ara zam olacak mı sorusuna cevap verdi.

Konunun gündemlerinde olduğunu ve uygun koşullarda açıklanacağını söyleyen Çelik, "Bu tip çalışmalar hangi takvimle, zeminle gerçekleşir ilgili bakanlığın yapacağı açıklama. Prensip olarak şunu söyleyeyim çeşitli çalışan kesimlerin, emeklilerimizin korunması, kollanmasıyla ilgili stratejilerin geliştirilmesi gündemimizdedir. Uygun koşullar oluştuğu zaman bunları biz de açıklarız. Şundan herkes emin olsun çalışan kesim ve emeklilerimizin hayat koşullarıyla ilgili kapsamlı değerlendirme yapıyoruz." dedi.

"ÜZERİNDE ÇALIŞILAN BİR KONU"

Öte yandan Çelik, "Uzun zamandır üzerinde çalışılan konu. Cumhur İttifakı olarak açıkladık zaten. Olgunlaştığı zaman açıklanacak. Kamuoyuna Cumhur ittifakına ortak irade olarak sunuldu. MYK'da bu ve benzeri konularda değerlendirme yaptılar. Ortaya koyulan sorulara cevaplar arkadaşlarımız tarafından olgunlaştırıldı." ifadelerini de açıklamalarına ekledi.

Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?