PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Grup Başkanvekili‘nden Memur Maaş Zammı Açıklaması

Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Meclis’te düzenlediği basın toplantısında temmuz ayına işaret ederek milletimizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması konusunda nice güzel adımların bir başka versiyonunu temmuz ayı içerisinde görmüş olacağız diyerek “memur maaşlarının artırılması suretiyle bütün olumlu adımlar peşi sıra gelecek” dedi.

Ekonomi 13.06.2022, 21:34 14.06.2022, 02:45 Cansu Polat
Ak Parti Grup Başkanvekili‘nden Memur Maaş Zammı Açıklaması

Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu Meclis’te düzenlediği haftalık basın toplantısında sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifini yasalaştırmak için bu hafta mesai yapacaklarını kaydetti.

DÖNER SERMAYE SİSTEMİ SAĞLIKÇILARIN TAMAMINI KAPSAYACAK

Performansa dayalı döner sermaye ödemelerini sağlık çalışanlarının tamamını kapsayacak şekilde genel bütçe üzerinden yapılabilmesine imkan tanıyan düzenlemenin bu hafta genel kurul gündemine getirileceğini kaydeden Akbaşoğlu, çıkaracakları kanun teklifi ile “sağlık bakanlığı bünyesinde 5000 yeni sözleşmeli doktorun istihdamını da sağlayacaklarını bu konudaki iyileştirmelerin yansıması olarak karşımıza çıkıyor” şeklinde konuştu.

MAAŞ İYİEŞTİRMELERİ TEMMUZ'DA YAPILACAK

Çalışanların durumlarının iyileştirilmesine dair önemli bazı başlıkların önümüzdeki temmuz ayında hayata geçirileceğini kaydeden Akbaşoğlu bugüne kadar Ak Parti olarak toplumun hiçbir kesimini enflasyona ezdirmediklerini hiçbir zamanda ezdirmeyeceklerini belirterek “toplumun bütün kesimlerine dönük olumlu adımları atmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ENFLASYON FARKI ÖDENECEK

Memur ve emeklilere Temmuzda enflasyon farkı ödeneceğini hatırlatan Akbaşoğlu, “nice güzel adımların bir başka versiyonunu milletimizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için temmuz ayı içerisinde hep beraber görmüş olacağız. Hem fiyat istikrarının sağlanması hem de maaşların, ücretlerin artırılması suretiyle bütün olumlu adımların peşi sıra” geleceğini söyledi.

Yorumlar (18)
AntiSağlılSen 2 hafta önce
Enflasyon farkı zam değildir!!!!
are 2 hafta önce
sağlık personeli birilerinin gözünde aptal olarak mı görülüyor? c.başkanı 14 martta çıktı sabitler emekliliğe yansıyacak dedi, sağlık bakanı çıktı bir ay önce aynı şeyleri söyledi. sonuç sıfır, hayır ciddi söylüyorum ya aptal olarak görüyorlar bizi ya da gerçekten çok nefret ediyorlar duygularımızla oynuyorlar
Nihat 2 hafta önce
Memurlar bütçeye yük hepsini Suriye’ye gönderin yerine mülteci alın
Saglikçı 2 hafta önce
Sözlerinize niye güvenemiyoruz acaba
By 2 hafta önce
Gerçek enflasyon Allah bilir kaçtır sırf memurun emeklinin hakkını yemek için neler yaptınız.. gerçek olmayan enflasyon farkınin üstüne 2 3 ekleyip millete zam diye yutturmaya calismayin yemezlerr. Hakkımızı helal etmiyoruzzz .. sağlıkların pandemide neler çektiğini unutmasın.. sandıkta görüşüruz..
Sağlıkçı 2 hafta önce
Temmuz hazirandan iyi olacak Ağustos temmuzdan. Bikmadiniz mi aynı seyleri söylemekten
Haha 2 hafta önce
Zaten yapılacak olanları sanki ekstra birşey yapıalacakmış gibi sunmayın
Sağlıkçı 2 hafta önce
Valla milleti iyi kandırmaya çalışıp uyutacaklarını sanıyorlar. Enflasyon zam değil..
..BENBİLİRİM 2 hafta önce
Sizler çıkıp iki laf edince vermeyeceginizi bildiğimiz zamı geçtim moral kalmıyor insanda en azından yüzünüzü görmesek sesinizi duymasak belki canımız daha fazla sıkılmayacak...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?