PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Grup Başkanvekilinden Hemşirelere Ek Göstergesi Açıklaması: Temmuzda Yasalaşacak

Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu 3600 ek gösterge düzenlemesinde hemşirelerin de yer aldığını belirterek yapılacak düzenlemenin temmuz ayına kadar yasalaşacağını bildirdi.

Ekonomi 12.05.2022, 20:21 13.05.2022, 11:52 Cansu Polat
Ak Parti Grup Başkanvekilinden Hemşirelere Ek Göstergesi Açıklaması: Temmuzda Yasalaşacak

TBMM Genel Kurulunda söz alarak gündem dışı konuşma yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 3600 ek gösterge ile ilgili geniş bir spektrum ( Spektrum kelimesi Türk dil kurumuna göre çeşitlilik demektir. Çeşitlilik ve spektrum kelimeleri eş anlamlıdır. Yani her ikisi de aynı durum için kullanılabilmektedir. ) durum içinde düzenleme hazırlığı içerisinde olduklarını anlatarak ek gösterge düzenlemesinde hemşireler de yer alıyor diyerek düzenlemenin Temmuza kadar yasalaşacağını ifade etti.

TBMM Genel Kurulunda, gündem dışı konuşmalardan sonra grup başkanvekilleri yerlerinden söz aldı.

"Alım gücünü artıracağız"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, dün yayımlanan Valiler Kararnamesi'yle atamaların yapıldığını anımsatarak, "Valiler Kararnamesi'yle, başı açık, başı kapalı, hiçbir kılık kıyafet ayrımı yapmaksızın atanan bütün valilerimizin, illerinde en güzel ve faydalı hizmetleri yapmasını diliyorum." diye konuştu.

3600 ek gösterge konusunda geniş bir spektrum içinde hemşirelerin de yer aldığı düzenleme hazırladıklarını anlatan Akbaşoğlu, bu düzenlemenin temmuza kadar yasalaşacağını bildirdi.

Akbaşoğlu, partisinin, atacağını söylediği ve attığı tüm adımları sıralayarak, temmuz itibarıyla memur ve emekli maaşlarına yönelik düzenleme yapacaklarını ve alım gücünü artıracaklarını belirtti.

Muhammet Emin Akbaşoğlu, 14 Mayıs Cumartesi günü hizmete açılacak Rize-Artvin Havalimanı'nın hayırlı olmasını diledi. Akbaşoğlu, öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği dördüncü sondaj gemisinin de yakında Türkiye limanlarına demir atacağını kaydetti.

AK Parti'li Akbaşoğlu, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerinde milletin teveccühünü tekrar alacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (16)
Kemal 1 hafta önce
Hâlâ inanan var mı acaba bu vaatlere,
6 yıldır ısıt ısıt sür medyaya,
Çalışanın emekcinin , sağlık çalışanlarının kıymeti yok bu ülkede.
hızınız problem 7 gün önce
kaplumbağa hızıyla
YAZIK HER GÜN BAŞKA BİR AÇIKLAMA BİLMECE GİBİ 1 hafta önce
AĞZINDAKİ BAKLAYI ÇIKAR HEMŞİRE NE DEMER DİĞE SAĞLIK SINIFINI NEREYE KOYUYORSUN SİZ NE BİÇİM AÇIKLAMA YAPIYORSUNUZ CAHİL CAHİL
AÇIK KONUŞ LAF AĞIZDAN ÇIKAR 1 hafta önce
HANİ 10 MAYISTA TOPLANTI VARDI NE OLDU BIRAK BU EDEBİYATI SADEDE GEL
Sağlıkçı 1 hafta önce
Mayısta temmuz oldu, daha nice aylara nasip, beklemeyin olun emekli olun çıkmaz sokak bu
Temmuz 1 hafta önce
Hangi temmuz, 2023 mü 33 mü. Dr dışı sağlıkçılar yıllardır özlük hakların iyleştirilmesini bekledi, hakları ödenmez dendi ödenmedi. Alkışa devam
Sultan 1 hafta önce
Agalar sıçtı sıvazladı simdide keyif bağisliyorlar alim gucunu arttiracakmiş. Ocaktada arttirdiniz ama bir hafta bile gitmedi
Cem 1 hafta önce
Artış falan yok gibi görünüyor ????
Elvan 7 gün önce
Allahım devletimizi daima korucun
Akıllı 7 gün önce
Devleti parti zanneden arkadaş, devlet biziz biz. Biz devleti korumalıyız, Ukrayna da savaş çıkınca ilk zenginler ve siyasiler kaçtı. Fakir masum halk ise Ya öldü Ya mülteci oldu. Antalya’da ev fiyatlarının artmasını araştır bakalım. Senin toz kondurmadın o siyasiler istediği ülkeye gidip evde alır vatandaşlıkta sen ise onların gözünde pisi pisi ölüp yok olursun. Tabiki Allah devletimize zeval vermesin. Deee devleti yok etmeye çalışanları biz seçersek sonuç belli. Ağzımıza ettiler bu siyasiler sen hala devlet diyorsun. Ya kardeş biraz düşün onlar parayı seviyor sen devletini sonuç ne sen parayı sevenlere sevdiğin devleti emanet ediyorsun sonra da Allah devletimizi korusun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?