PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

AK Parti Grup Başkanvekili: Sağlıkçıların mali imkanlarını daha da artırma çabasındayız

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Sağlık mensuplarımızın durumlarını daha da iyileştirmeye, mali imkanlarını daha da artırmaya dönük bir çabanın içinde samimiyetle bulunduğumuz hakikattir." dedi.

Ekonomi 23.03.2022, 20:04 24.03.2022, 08:38 Zeynep Elmalı
AK Parti Grup Başkanvekili: Sağlıkçıların mali imkanlarını daha da artırma çabasındayız

Çankırı Devlet Hastanesinde yeni hizmete sunulan "Koroner Anjiyografi Ünitesi" için hastane konferans salonunda tanıtım toplantısı düzenlendi.

Akbaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, sağlık kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, salgın döneminde sağlık çalışanlarının özveriyle görev yaptıklarına işaret etti.

Kendisinin de 58 gün koronavirüs tedavisi gördüğünü belirten Akbaşoğlu, "Bu çerçevede 2 yılı aşkın bir süredir başta Çankırı'mızdaki aziz hemşehrilerimize, 81 vilayetimizdeki aziz milletimizin fertlerine, 85 milyon insanımıza hizmet sunan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık ordusunun neferlerine teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik çeşitli düzenlemeler yapıldığına dikkati çeken Akbaşoğlu, şunları söyledi:

"Aynı zamanda şiddeti önlemeye dönük çeşitli tedbirleri ortaya koyacak şekilde Ceza Kanunu'nda da çeşitli değişiklikleri ihtiva eden teklif, Meclis'in, Genel Kurulun gündemine gelecek. Bu manada sağlık mensuplarımızın durumlarını daha da iyileştirmeye, mali imkanlarını daha da artırmaya dönük bir çabanın içerisinde samimiyetle bulunduğumuz hakikattir."

AK Parti iktidarında sağlık noktasında büyük devrimler gerçekleştirildiğini, birçok şehir hastanesinin ülkeye kazandırıldığını söyleyen Akbaşoğlu, "İnşallah 400 yataklı hastanemizi şehrimize ilave olarak kazandıracağız. Mevcutta toplam 700 yataklı bir hastane ile Çankırılılara inşallah en güzel sağlık hizmetlerini sizlerle beraber vermeye devam edeceğiz. İnşallah hemşehrilerimizin bundan sonra Ankara'ya sevkine gerek kalmayacak, acil bir şekilde müdahale ederek onları burada tedavi edebilme imkanı bu vesileyle inşallah gelmiş oldu." ifadelerini kullandı.

Vali Abdullah Ayaz da sağlık çalışanları sayesinde salgının zirve yaptığı dönemlerde bile hastanenin iyi bir şekilde yönetildiğini söyledi.

İlerleyen süreçte salgının hafifleyeceğini değerlendirdiklerini belirten Ayaz, "Sağlık ötelenebilir, ertelenebilir bir hizmet değil. Aslında bizim yönettiğimiz diğer kamu hizmetlerinden çok farklı bir özellik arz ediyor bu vasfıyla. Burada da bizim öteleyemeyeceğimiz veya başka bir şekilde ikame edemeyeceğimiz bir hizmetin, ilimizde hizmete alınmasını artık devreye alınmasını hep beraber kutluyor, açılışını yapıyoruz." diye konuştu.

Vali Ayaz, yeni ünitenin açılmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Programda, Başhekim Uzm. Dr. Bekir Demirtaş, yeni hizmete sunulan ünite hakkında sunum, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya da açılış konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından "Koroner Anjiyografi Ünitesi"nin açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar (57)
Eren Eyyup 2 ay önce
Sadece yaptıkları tek şey algı oluşturup beklentilerimizi yükseltip bekletmek.. Hepsi yalan 4 ay oldu HEP AYNI NAKARAT..
Drabaküs 2 ay önce
Bu hükümetle olmaz bu işler secim çözüm başka çare bırakmadılar bize...
MEMUR 2 ay önce
artırma çabasına gayret edip azmetmeyi düşünmenin hayali içindeyiz
Dr 2 ay önce
Hükümete yakın bütün bürokratlar yıllardır sağlık çalışanlarını mali açıdan samimiyetle hakikatla çalışıp mutlu edemedi,söz konusu toki ihalesi yol hastane ihaleleri yol ihaleleri ve farklı şeylere zam olunca anında toplanıp imza atıyorlar,sağlık çalışanları olarak samimiyet ve hakkaniyetli çalışmalarınızı gördük ,seçimi bekliyoruz 4 gözle bekliyoruz laf cambazları sizi
Aaa 2 ay önce
Daha da derken...
Sayın yetkili 2 ay önce
Artık umutlarla oynamadan yapacağınız zammı yapın, her geçen gün daha da demoralize oluyor tum saglikcilar
Sağlık çalışanları 2 ay önce
YALAN DAN KİM ÖLMÜŞ.. SAĞLIK CAMİASI SEÇİMİ BEKLİYOR SEÇİMİ.
Dr Can 2 ay önce
Hayatımda böyle bir algı görmedim 5 aydan beri 3 kere zam haberi verdiler son 14 Mart sürprizi dahil ilk verdikleri sabiti 2 katına çıkarma bile yok yani zam filan yok gerçekten bizi safmı sanıyorlar bu algılar boş 100 kere olsa gene tepki gösteririz birleşiriz bu yalanlara karnınız tok
Kurbağadavarakvurrakder 2 ay önce
“artırmaya dönük bir çabanın içinde samimiyetle bulunduğumuz hakikattir.” Laf cambazlığına bak :). Ama 14 marttan beri ecek acak. Yaş ve malpraktisi soktunuz meclise, işinize geldiği gibi…
Vereceksen ver 2 ay önce
Vermiceksen vermicem de. Veya vereceksen vereceğin zamana kadar sus.
Sağlıkcı 2 ay önce
Laf kalabalığı... Artık komik bile gelmiyor...
hemşire 2 ay önce
askerlerimize döven doktorlr hariç deyin
aslanbey 2 ay önce
hemşire olmadığına adım kadar eminim
vatansever 2 ay önce
Sen ne kadar komik şeysin öyle
Adam 2 ay önce
Bu yazdıkların sana bir gün monte olacak mı te tampon
Hemşire 2 ay önce
Böyleleri meslekten icrac edilmeli yerlerine direk bizim gibi serefli hemsireler getirilmeli. Gerekirse 1-2 yıl eğitim alırız doktorluk nasıl yapılır gösreririz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?