AK Parti 3600 Ek Göstergeyi TBMM'ye Taşıdı!

TBMM'de yaptığı konuşmada "Çalışma Bakanlığımız bunu mutabakat zabtına “hukuki metin” olarak geçirdi. " diyen AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, "3600 ek göstergeyi memurlarla yaptığımız toplu sözleşmede net bir şekilde hukuki hüküm altına aldık" ifadesini kullandı.

Ekonomi 08.10.2021, 09:55 11.10.2021, 14:38 Zeynep Elmalı
AK Parti 3600 Ek Göstergeyi TBMM'ye Taşıdı!

AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlunun 3600 ek göstergeye lilişkin bugünkü TBMM konuşması şöyle:

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU (Çankırı) – Değerli milletvekilleri, bunun dışında, 3600 ek göstergeyle ilgili, biz memurlarla yaptığımız toplu sözleşmede net bir şekilde hukuki hüküm altına aldık, memur sendikaları ile Çalışma Bakanlığımız bunu mutabakat zabtına “hukuki metin” olarak geçirdi. Siz ta nerelerdesiniz? “Öyle yapacak mısınız,  böyle yapacak mısınız?” derken, “Hiçbir şey yapmadınız.” derken bunların hepsi hukuki metne girdi ve bizim verdiğimiz sözler sizin verdiğiniz sözlere benzemez. 13 bin işçinin kapı önüne konulmasıyla ilgili namus sözü verenler “Asla işçileri belediyelerden atmayacağız.” diyenlerin sözleri…

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından 13 bin işçi kapı önüne konuldu, 45 bine yakın işçi göreve getirildi. Yüzde 35, yüzde 15 oranlarıyla, kendi aralarında ulufe dağıtma oranlarıyla bu HDP, İYİ Parti ve CHP arasındaki bileşenler bunları gerçekleştirdi. Siz söz vermiştiniz, namus sözü, “Hiçbir işçiyi çıkarmayacağız.” diye ama sözünüzü çiğnediniz. Biz bugüne kadar hangi sözü verdiysek hepsini gerçekleştirdik. 3600’yle ilgili de herkes müsterih olsun, bu konuda en ufak bir tereddüt yoktur; her sözümüzü gerçekleştirdiğimiz gibi bu sözümüzü de gerçekleştireceğiz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
ÇELİK 2 hafta önce
VALLAHİ İSTERSENİZ UZAYA TAŞIYIN.MEMURLA DALGA ,ALAY NW DEMEKTİR İLK SEÇİMDE GÖRECEKSİNİZ İNŞALLAH...
isimzsiz 2 hafta önce
kendilerine gelince KHK ile hemen çıkartırlar, memura gelince 2022 sonuna inşAllah maaşAllah hoop seçim öncesi kozu olarak koyunları kandırmada yine devam edilir bu tip vaatlere
........... 2 hafta önce
3600 olayın da çok paniklediler, seçimler yakın mı ne? sanırım bişeyler iyi gitmiyor.
memur 2 hafta önce
gih sınıfınada verin lisans mezunu olnalara
Sağlıksen başkan adayı İdris Durmazali 2 hafta önce
Cumhurbaşkanımız 2018'de söylemişti 3600 konusunu.Dün yaptığı açıklamayla 2022'nin sonuna kadar çıkacak dedi.Aradan 4 yıl geçecek.O da kesin değil.Çünkü,2023'de seçim olacağı için seçim süreci,vekillerin yeniden listeye girme telaşı,Ali Yalçın'ın akp'den, semih durmuş'un iyi parti'den vekil adayı olacağını da düşünürsek 3600 konusu 2023'den sonra c.başkanı olacak millet ittifakının adayına ve millet ittifakı hükümetine nasip olacak gibi görünüyor.
Sağlıkçı 2 hafta önce
Ee tamam verin o zaman neyi bekliyorsunuz 3 senedir. Bi oylama olacak o kadar
Att 2 hafta önce
Vermeyin kardeşim, onu da vermeyin. Herşey lütuf, herşey sadaka sizin gözünüzde. İşçiye hakkını verirken teşekkür edilir bizde. Emeğin karşılığını, hakkını veriyorsunuz emekçinin. Ayrıca cebinizden değil, devletin imkanlarından.
serdar bursalı 2 hafta önce
Ben mühendisim banane,İsterse uzaya taşısınlar.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?