Aile Hekimlerinin Maaşları ne kadar?

Aile hekimlerinin maaşında çalışılan il, ilçe, kayıtlı hasta sayısı, gebe ve çocuk hasta sayısı, entegre durumu, sınıf, mobil hizmetler, yaşlı nufus vb birçok etken önemlidir.

Aile Hekimlerinin Maaşları ne kadar?

Pratisyen hekimin aile hekimliğinde alacağı en düşük maaş ve en yüksek maaşı hesapladık.

Aile hekimlerinin bir kısmı aldıkları cari giderlerinin neredeyse tamamını ASM giderlerine harcarken bir kısmı ise cari giderin yarıya yakınını tasarruf edebilmektedir. Burada kira, sigortalı eleman, fatura giderleri gibi birçok kalem mevcut.

TIKLAYIN

Temmuz  2019 zammından sonra genelleme yapılmasıyla beraber sınıfsız ve sıfır nufuslu bir aile hekimi Temmuz 2019'da tüm ödemeler toplamı ve giderlerinden sonra  en az 7 bin TL  gibi bir ücret elinde kalırken; tüm şartları üst seviyede olan,  tam nufus, A sınıfı olan bir aile hekimin eline Temmuz 2019'da 16-17 bin TL dolaylarında net elde kalan paraya sahip olacaktır. 

Aile hekimi uzmanı ise buna 1.800 tl ilave alacaktır. 

Ancak bu ücret tüm aile hekimlerinin bu kadar yüksek alacağı anlamına gelmiyor. Haberin başında da belirtiğimiz gibi maaşı birçok etken etkilemektedir. En düşük ve en yüksek maaşlar ortalaması ülke genelinin genel yapısını oluşturmaktadır

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 15:48

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER