Aile Hekimlerinin Maaşları ne kadar?

Aile hekimlerinin maaşında çalışılan il, ilçe, kayıtlı hasta sayısı, gebe ve çocuk hasta sayısı, entegre durumu, sınıf, mobil hizmetler, yaşlı nufus vb birçok etken önemlidir.

Ekonomi 17.07.2019, 15:44 17.07.2019, 15:48
Aile Hekimlerinin Maaşları ne kadar?

Pratisyen hekimin aile hekimliğinde alacağı en düşük maaş ve en yüksek maaşı hesapladık.

Aile hekimlerinin bir kısmı aldıkları cari giderlerinin neredeyse tamamını ASM giderlerine harcarken bir kısmı ise cari giderin yarıya yakınını tasarruf edebilmektedir. Burada kira, sigortalı eleman, fatura giderleri gibi birçok kalem mevcut.

TIKLAYIN

Temmuz  2019 zammından sonra genelleme yapılmasıyla beraber sınıfsız ve sıfır nufuslu bir aile hekimi Temmuz 2019'da tüm ödemeler toplamı ve giderlerinden sonra  en az 7 bin TL  gibi bir ücret elinde kalırken; tüm şartları üst seviyede olan,  tam nufus, A sınıfı olan bir aile hekimin eline Temmuz 2019'da 16-17 bin TL dolaylarında net elde kalan paraya sahip olacaktır. 

Aile hekimi uzmanı ise buna 1.800 tl ilave alacaktır. 

Ancak bu ücret tüm aile hekimlerinin bu kadar yüksek alacağı anlamına gelmiyor. Haberin başında da belirtiğimiz gibi maaşı birçok etken etkilemektedir. En düşük ve en yüksek maaşlar ortalaması ülke genelinin genel yapısını oluşturmaktadır

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?