Ağustos Ayı Tavan Ek Ödemesi İçin Ne Bekleniyor? Kritik Son 3 Gün!

Sağlık Bakanı Koca'nın duyurduğu Eylül ayında verilmesi planlanan Ağustos ayı tavan ek ödeme için ilgili birimlerin ek-3 formunu ayın ilk birkaç gününde mutemetlik birimlerine göndermesiyle başlıyor.

Ekonomi 01.09.2020, 12:05 01.09.2020, 22:08 Güler Sağlam
Ağustos Ayı Tavan Ek Ödemesi İçin Ne Bekleniyor? Kritik Son 3 Gün!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Ağustos'ta yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, salgın sürecinde "kahramanlar" diye adlandırılan sağlık personeline 1 Ağustos'tan itibaren 3 ay boyunca ek ödeme yapılacağını söylemişti.

Bakan KOCA'nın bu açıklamasının ardından her hangi bir resmi açıklama, talimat, genelge, genel yazı vb tarzda gelişme olmadı.

Ağustos ayı performans ödemeleri ilgili birimin ek-3 formunu ayın ilk birkaç gününde mutemetlik birimine göndermesiyle başlar. Mutemeklik gerekli hesapları yapıp alınacak tutarları belirler. 

Eğer Ağustos  ayında sağlık çalışanları tavandan  ek ödeme alacaksa birkaç gün içinde resmi yazı yazılıp il sağlık müdürlüklerine ve hastanelere ulaştırılması gerekiyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Körmüsünüz sağirmi 12 ay önce
Aylar insanlar feryat ediyor.salgin var ve maddi manevi tek kamu personeli sağlıkçı.düşmanimiz bile aciyor halimize
Dokuz yüz elli üç milyon 12 ay önce
Şimdi bu döner vs tartışmaları başladı ya biz yine birbirimize laf atacağız, şu haketti yok öbürü oturdu falan, işte tam bu sırada bu milletin a koyacağız diye Cengiz 953 milyon TL yi cebine yerleştirdi
ARTIK YANIBAŞINDAKİ ARKADAŞINI SUÇLAMA
HERBİRİMİZ ALNIMIZIN TERİ İLE ÇALIŞIP HAKKIMIZI ARIYORUZ
ARTIK KENETLEN
ARTIK HAKETTİĞİNİ ALMAK İÇİN ARKADAŞINI SUÇLAMA
.... 12 ay önce
Bence Bakanın söylediklerini yanlış yorumladınız ve buna göre haber yapıyorsunuz. Bakan tavan ödeme demedi 3 aylık süreye yayılarak bir ek ödeme yapılacak dedi lütfen dikkatli dinleyin ve o şekilde haberlerinizi yapın.
Ragıp 12 ay önce
ismini bırak nick yazmaktan acizsin, gelmiş burada sağlık personelinin kafasını karıştırma derdindesin. Yok yanlış yorumlanmış, yok tavan dememiş, bi bitmediniz masa başı şarlatanları sizi
Tuldenim Lee 12 ay önce
Doğru söylüyorsunuz tek saglik personeli saglikcilarin düzensiz ek ödemeleri ile ilgili yapılandırma var korkma saglikciya zam falan yok sen rahat ol kör ve sagir
yusuf kıral 12 ay önce
TL bütün dünya paraları karşısında 100 de 400 yüz değer kayybeti artık alınan maaşla gıda gideri bile karşılanamıyor acilen tüm maaşlara yüzde 200 zam yapılmalı karın tokluğuna kimse üniversiteleri okumadı bu maaşların alım gücü yok oldu eskiden bir maaşla 28 lira alınıyordu şimdi 7 lira alınıyor herşey için geçerli
hemşireler sağlık memurları 12 ay önce
Editör: haberle ilgisi olmayan ve tüm haberlerin altına yaptığınız aynı metini içeren yorumunuz silinmiştir.
serdar bursalı 12 ay önce
Yaw bu iş para için bile yapılmaz çünkü gönül işi daha neyi düşünüyorsunuz.!!!
serdar bursalı 12 ay önce
Bu haberin başlığı yanlış ek ödemenin tavan ek ödeme olup olmayacağı belli değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?